1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak wątroby i żółtaczka czy to już koniec?
Autor Wiadomość
nina 


Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-03-11, 18:36  rak wątroby i żółtaczka czy to już koniec?


witam. bardzo bym prosiła o poradę. moja teściowa 55lat miała raka jelita w bardzo zaawansowanym stadium z przerzutami do watroby i węzłów chłonnych.w tej chwili już wiemy że nie ma nadziei ale proszę mi napisać jak długo teściowa jeszcze przezyje od momentu pojawienia się żółtaczki? od jakiegoś tygodnia ma żółtą skórę i gałki oczne miała już biegunkę na przemian z wymiotami . W tej chwili dostakje morfinę w tabletkach jest trochę utrudniony z nia kontakt chba od morfiny.Do toalety jeszcze wstaaje sama ale jest już bardzo słaba schudła w 4 miesiące 36kg.Proszę o szczerą odpowiedź czy to ostatnie stadium tej choroby ? jak długo życia jej zostało? Mąż jest za granicą i wraca na święta więc nie wiem czy zdąży.Słyszałam że po zółtaczce dosc szybko sie umiera czy chory zapada w śpiączkę czy poprostu już umiera? dziękuję za odpowiedź.

[ Komentarz dodany przez: gontcha: 2010-03-11, 20:25 ]
Nina - napisałaś na forum dwa identyczne posty, dlatego jeden został usunięty.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #2  Wysłany: 2010-03-11, 23:17  


Na to pytanie może odpowiedzieć ta piosenka.
Niestety tak jest.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Pozdrawiam
 
nina 


Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2010-03-15, 21:40  


Myslałam że ktoś zna taki przypadek i wie jak przebiega choroba nowotworowa wątroby i może mi napisac ...
 
tusia 


Dołączyła: 11 Cze 2010
Posty: 1

 #4  Wysłany: 2010-06-11, 00:39  witaj


Witaj.
Mój tata ma raka układu pokarmowego z przeżutami na wątrobę itd,
Żółty zrobił się jakoś tydzień przed świętami wielkanocnymi.Po świętach poszedł do szpitala,gdzie się okazało,że ma raka. Ponad miesiąc leżał w szpitalu i od paru tygodni w domu jest. Żółty jest już bardzo mało,bo wszczepili mu jakąś "blaszkę" w wątrobę by ją pobudzić do pracy. Wymiotuje czasem,biegunki też mniewa,schudł w ponad miesiąc prawie 20kg,nie je prawie nic, humoru tez nie ma. Zaczęły się bóle żołądka,więc lekarz przepisał mu jakieś krople... Odkąd zroił się żółty minęły 3 albo 4 miesiące. Teraz w środę onkolog wystawi opinię czy nadaje się do chemii czy też NIESTETY już nie :(:(:(:(:(:(:(
Więc jak widzisz,nie ma na to reguły... każdy organizm jest inny... jedni dadzą sobie radę dłużej,inni krócej. Jeśli teściowa ma siły,to neich chodzi jak najwięcej,niech nabiera sił i walczy jak najdłużej. Życie jest nie sprawiedliwe!!! Ten rak to ostatnimi laty największy zabójca ludzi :(:(:(:( Tylko dlaczego odbiera nam tak blieskie osoby :(
Ja się staram nie załamywać-wierzę,że tatuś będzie długo żył.Staram się nie myśleć o tym pesymistycznie!! CAŁY CZAS WIERZĘ,ŻE TATUŚ WYJDZIE Z TEGO!!! Chodź wiem,że być może to głupie!! ale wiara czyni cuda!!
 
martaM 


Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2010-06-11, 01:09  


tusia
jak najbardziej trzeba wierzyc ze bedzie dobrze i przede wszystkim byc wsparciem dla taty
co do raka watroby..niestety rokowania nie sa optymistyczne..
nikt tak naprawde nie moze powiedziec ile czasu ma chora osoba, chociaz u mojej mamusi bylo tak jak lekarze powiedzieli i niestety nie pomylili sie
jakkolwiek ja w to nie wierzylam i osobiscie uwazam ze nie mozna sie przygotowac do odejscia bliskiej i kochanej osoby :(
pozdrawiam i zycze duzo sily
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group