1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzonu macicy
Autor Wiadomość
elza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-03-14, 22:59  Rak trzonu macicy


Wtam,
Jestem nowa na tym forum i prosze o poradę ,mam namiary na te forum od koleżanki ,która jest u was jest już od jakiegoś czasu.

w grudniu 2009 stwierdzono u mnie tego paskudę. :<:
Od operacji czułam się dość dobrze, po drodze miałam tyko kłopoty z woreczkiem żółciowym, który mi wycieli i po sprawie :)
Obecnie mam problem taki, że wyprózniając się pokazała mi sią krew wczoraj i dzisiaj rano nie było tego dużo ,ale była :?ale?: .
Jestem trochę zaniepokojona powiedźcie co mam zrobić ,czy od razu udać się do onkologa czy do rodzinnego może do chirurga ? może to hemoroidy? nie bardzo je czuję zresztą teraz chya bym wszystko wyczuła. :?ale?:
Bardzo proszę o interpratacje moich wyników jakie dotychczas miałam, które zamieszczam.
Jestem też zaniepokojona że nigdy mi nie zrobiono markerów Ca 125 ??????
Proszę o szybką odpowiedź :)



















[ Dodano: 2012-03-14, 23:32 ]
Nie jestem pewna czy można odczytać moje wypisy więc dodam jeszcze raz

[ Dodano: 2012-03-14, 23:34 ]
i jeszcze


wyps ze szptala Piła.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2202 raz(y) 219,33 KB

Wynik hispat po operacji.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1817 raz(y) 165,85 KB

odpowiedz do lekarza kierującegow sprawie naświetlań.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1649 raz(y) 191,93 KB

Wypis ze szpitala Garbary.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1638 raz(y) 186,89 KB

USG 17.08.2011,25.02.2011.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1599 raz(y) 170,3 KB

cytologia25.11.2010.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1524 raz(y) 111,94 KB

Cytologia 28.02.2011.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1463 raz(y) 165,85 KB

Cytologia 16.05.2011.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1453 raz(y) 105,88 KB

cytologia 15.12.2011.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1399 raz(y) 145,4 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-15, 08:26  


Elzo,

Leczenie polegające na operacyjnym usunięciu zajętej macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi
oraz uzupełniającej radioterapii jest zgodne z zaleceniami PUO (str. 295) oraz tym opracowaniem (str. 8).
Wyniki badań okresowych do 2011.02.25 (ostatnie USG, piąty załącznik) nie wykazują niepokojących zmian.

Wyniki cytologii mieszczą się w normie,
w drugim z kolejnych czterech nastąpiło podwyższenie do grupy IIIA, ale w następnych jest grupa II.
Są to stany mieszczące się w normie (IIIA na pograniczu), chociaż świadczące o procesach zapalnych
i wymagające obserwacji / podjęcia próby doprowadzenia do grupy I (źródło).

Marker CA125 ma ograniczoną wartość diagnostyczną, szczególnie w oderwaniu od innych metod (zobacz ten post),
badania obrazowe (podstawowe USG, uzupełniająco dla pogłębionej diagnostyki MRI, TK, PET)
znacznie lepiej nadają się do kontroli skuteczności leczenia i braku wznowy choroby.

Niepokojące Cię objawy moim zdaniem powinnaś konsultować z onkologiem,
ponieważ to on dysponuje pełną wiedzą na temat Twojego leczenia i nawet jeśli nie uzna ich za niepokojące,
to do niego należy ocena tego w powiązaniu z Twoim leczeniem onkologicznym.

Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
elza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-03-15, 17:18  


Richelieu,serdecznie dziekuję za odpowiedż. Uspokoiłam się. Dzisiej dostałam od lekarza
rodzinnego skierowanie do chirurga (prawdopodobnie pękł żylak lub hemoroid). Rozmawiałam
z lekarzem onkologiem w P-niu , który również polecił najpierw chirurga a jeśli ten wykluczy w/w
dolegliwości to natychmiast zarejestrować się do swojego lekarza-onkologa. Czuję się dobrze.
Pozdrawiam Elza :)
 
Tetedeka 



Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 8
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2012-03-20, 17:40  


Witaj Elza
nie jestem na forum codziennie, dopiero dzisiaj przeczytałam Twój post. Mamy trochę wspólnych tematów -też jestem po raku trzonu, w zeszłym roku miałam brachyterapię, i chemię. Dodatkowo też mi równolegle dokuczał woreczek i mam usunięty, mój ojciec też miał raka, tylko prostaty, i też jestem geologiem ,tylko nieczynnym :)
No i też czekałam rok z podobnymi objawami -krwawienia na tę ostateczną diagnozę. Zaden z kilku ginekologów do których sie zgłaszałam z krwawieniami nie wpadł na pomysł że to rak. Cytologia dobra ? To nie ma zmartwienia, to tylko mięsniaki.Konowały jedne, to przez ich niekompetencje wyhodowałam raka G3. Ale odkąd się dowiedziałam co mi dolega, to czytam wszystko co jest dostępne na ten temat.Marker Ca125 jeszcze przed ostatecznym rozpoznaniem zbadałam prywatnie /ok 30 zł /,wynik wyszedł w normie, potem miałam po zakończonej chemioterapii powtórzony w szpitalu. O celowość tego badania pytałam wszystkich dostępnych mi lekarzy, onkologów ,radiologów, ginekologów -ale odpowiedź była stale taka sama -nie potrzeba.To marker typowy dla nowotworu jajnika, u mnie był inny nowotwór, jajniki i jajowody były czyste, więc mam dać spokój. Mam nadzieję, że to Cię uspokaja.
Mogę sobie wyobrazić Twoją panikę na widok krwi na papierze toaletowym, też mam taki odruch żeby TO oglądać ;) proszę napisz jak sie to zakończyło. Mam nadzieję że hemoroidek jakiś a nic gorszego. Bo w sumie po brachyterapii jakieś przetoki się mogą tworzyć, też się boję. A cytologii jeszcze nie miałam, też na razie nie kazali,jeszcze rok nie minął. Za to miałam PETa.
Pozdrawiam cieplutko i samych dobrych wyników życzę
_________________
Tetedeka
 
elza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-03-20, 18:27  


Witam Tetedeka. Udało mi się przyspieszyć termin wizyty u chirurga. Będę miała w czwartek rektoskopię. Mam nadzieję, że to może być hemoroid I stadium. :) Jak będzie dobrze dam znać.
No, jeśli nie po mojej myśli i wiedzy to :<: Pozdrawiam
 
Tetedeka 



Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 8
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-03-20, 18:53  


będzie dobrze, bo w sumie dlaczego by nie ? Moja mama miała hemoroidy, całkiem spore, i usunęli jej przez wymrożenie.Prywatnie, pół godziny. Nie bolało, zrobił się strupek, potem odpadł, i spokój
Trzymam kciuki :-D
_________________
Tetedeka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group