1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzonu macicy
Autor Wiadomość
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #1  Wysłany: 2016-08-12, 10:32  Rak trzonu macicy


Witam jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak się poruszać po forum .

W sierpniu 2015 dowiedziałam się że mam złośliwy nowotwór trzonu macicy.
We wrześniu miałam operację usunięcia macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi.
W grudniu maiłam radioterapię 25 naświetlań i w lutym brachyterapię 3 naświetlania.

Jestem pod opieką IO.

Od dwóch miesięcy boli mnie lewa noga, śródstopie, na górze stopy zrobiły się dwa guzy, miękkie w dotyku, przy dotyku czuję jakby jakiś płyn się tam zbierał.
Wyniki krwi nic nie wykazały, noga boli nawet gdy nie chodzę, rwie czy mogą to być skutki uboczne naświetlań, lub wycięcia węzłów chłonnych ?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2016-09-06, 07:26  


mariax,
Na pewno trzeba zrobić usg stopy. Opierając się tylko na tym, co piszesz wydaje się, że mogą to być tzw. gangliony, czyli "wybrzuszenia" pochewki ścięgien, w których zbiera się maź stawowa. Nie wydaje się, żeby to miało związek z chorobą onkologiczną, ale nic pewnego nie można powiedzieć bez badań.
Diagnozuj i daj znać :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #3  Wysłany: 2016-09-15, 12:03  


Madzia70 bardzo dziękuję za odpowiedź zrobiłam RTG stopy i okazało się że to zapalenie kaletki maziowej dziękuję i pozdrawiam Maria
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2016-09-15, 19:33  


mariax,
W RTG nie wyjdzie zapalenie kaletki maziowej - na RTG wychodzą tylko elementy kostne. Żeby uzyskać takie rozpoznanie trzeba zrobić USG :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #5  Wysłany: 2016-09-17, 09:23  


Madzia 70 miałam robione USG stopy dostałam zastrzyk w stopę ból minął chociaż guzki zostały ,mam jednak inny problem ,miałam straszne bóle głowy ciśnienie 235/145 pogotowie zabrało mnie do szpitala ,w szpitalu miałam szereg badań ,jeszcze więcej tabletek, ale lekarze nie umieli postawić jednej diagnozy ,robiono TK głowy było w porządku,zrobiono RTG klatki piersiowej ok,USG brzucha ok,zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego drobna zmiana zwyrodnieniowa na przednio-dolnej krawędzi trzonu kręgu C5 ,miałam robione USG tętnic szyjnych ,lekka niedrożność ,w szpitalu byłam leczona ;FUROSEMID,KETONAL,RELANIUM,CAPTOPRIL,NITRAZEPAM,PYRALGIN,
DEXAVEN,NACI,VIVACE,CONCOR COR,DIURESIN SR,AMLOZEK,ZOCOR,NITRENDYPINA,byłam bardzo słaba kręciło mi się w głowie ale to chyba ze względu na przyjmowanie tyle leków do domu wypisano mnie po dwóch tygodniach ,zalecono wizytę w poradni neurologicznej i tabletki DIURESIN SR 1,5 VIVACA 10 ,CONCOR COR 5,KALIPOZ,NITRENDYPINA10,ZOCOR 40 ,wizytę u lekarza neurologa mam za parę dni ale martwi mnie jedno wprawdzie ataki bólu głowy zdarzyły się dwa razy ,w szpitalu były 2 -4 razy dziennie ,ale dzieje się coś złego z nogami po prostu czuję takie drżenie i za chwilę nie czuję nóg i upadam nie jest to omdlenie bo jestem świadoma że za chwilę się przewrócę czy może być to od lekarstw które przyjmuję ,bardzo proszę o pomoc :-(
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #6  Wysłany: 2016-09-17, 18:27  


mariax,
Jeśli mam poradzić coś rozsądnego, to zamieść ten wypis ze szpitala - zobaczę, jakie badania zrobili i może się uda coś konstruktywnie podpowiedzieć :)
I jeszcze napisz, ile masz lat.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #7  Wysłany: 2016-09-18, 19:04  


Mam 52 lata






wypis_0001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1513 raz(y) 1,53 MB

wypis_0003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1374 raz(y) 1,24 MB

wypis_0002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1498 raz(y) 1,83 MB

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #8  Wysłany: 2016-09-19, 11:13  


mariax,
A czy masz bóle mięśniowe do tego?
Czy kiedykolwiek przyjmowałaś lek przeciwcholesterolowy? (obecnie przyjmujesz Zocor)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #9  Wysłany: 2016-09-19, 11:23  


Madziu nigdy nie przyjmowałam leku na cholesterol przez blisko 9 lat przyjmowałam tylko dwie tabletki na nadciśnienie Diuresin i Vivace ,jeżeli chodzi o mięśnie to nie bolą mnie ,jedynie gdy zaczynam mieć kłopoty z nogami to nogi zaczynają mi drgać i za chwilę ich nie czuję ,ale gdy zdążę usiąść trwa to parę minut i za chwilę jest wszystko w porządku ,Maria .
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #10  Wysłany: 2016-09-19, 11:52  


mariax,
Pewnie na wszelki wypadek poprosiłabym lekarza z przychodni o badanie kinazy kreatynowej (CK) jako wskaźnik uszkodzenia mięśni, ponieważ leki p-cholesterolowe mogą uszkadzać mięśnie. Jeśli wskaźnik CK będzie podwyższony to należy odstawić Zocor.
Natomiast ja myślę, że to skutek leków obniżających ciśnienie. Być może potrzebujesz okresu adaptacji. Jeśli po 2-3 tyg. objawy będą nadal - zgłosiłabym się do lekarza z prośbą o zmianę leków.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #11  Wysłany: 2016-09-19, 12:56  


Madziu 70 bardzo Ci dziękuję za tak szybką pomoc pozdrawiam Maria
 
mariax 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 19
Skąd: śląskie

 #12  Wysłany: 2016-09-26, 08:46  


Madziu 70 zrobiłam tak jak pisałaś wynik CK wyszedł 68 już nie mam pojęcia dlaczego dalej utrzymują się te niedowłady nóg ,a czy może to być z zastrzyku sterydowego który dostałam do stopy u ortopedy gdy stwierdził zapalenie kaletki maziowej pozdrawiam Maria .
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #13  Wysłany: 2016-10-02, 15:50  


mariax napisał/a:
czy może to być z zastrzyku sterydowego który dostałam do stopy u ortopedy gdy stwierdził zapalenie kaletki maziowej

Nie.
W tej sytuacji podejrzewam uszkodzenie nerwów (neuropatię) po radioterapii :(
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group