1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak tarczycy -leczenie radiojodem
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #16  Wysłany: 2009-11-15, 19:14  


dobrze rozumiem, że to trwa od tygodnia i nie poszliście do lekarza jeszcze?
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #17  Wysłany: 2009-11-15, 19:51  


Karolina, ale czy to była dawka diagnostyczna, czy lecznicza radiojodu, czy babcia jest po operacji, czy to np Basedow?? Pewnie nie lecznicza, bo z takimi objawami byłaby raczej w szpitalu.
Ja miałam 3, 4 diagnostyczne i 1 leczniczą, ale po żdnej nie miałam takich problemów.
Nie przypominam sobie też, aby któraś z osób zamknietych ze mną na oddziale w Gliwicach na leczniczym 131-J miała coś takiego (wymioty tam byłyby dużym problemem). Jedynie u jednej z kobiet dłużej utrzymywał się zbyt wysoki poziom jodu.
Przypuszczam jednak, że takie problemy mogą wystąpić, bo znalazłam stronę:

http://www.grupy.senior.p...t,332829,2.html

Najlepiej zapytać specjalisty.
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #18  Wysłany: 2009-11-17, 12:17  


Witam ,.Jestem także po pierwszym leczeniu 131-J,które miałam w połowie września w Gliwicach jeżeli chodzi o objawy po podaniu jodu nie miałam żadnych poza małymi mdłościami w drugiej dobie,ale były one ze tak powiem do zniesienia ;) .Nie słyszałam od żadnej z przebywających w tym samym czasie co ja osób,aby miała wymioty lub gorączkę wiem,że niektóre panie puchły.

[ Dodano: 2009-11-18, 07:49 ]
Mam sto myśli w głowie o co chodzi???
"W scyntygrafii poterapeutycznej uwidoczniono dwa ogniska w loży prawego płata tarczycy oraz jedno w loży lewego płata tarczycy,poza tym nie stwierdza się specyficznego gromadzenia radiooznacznika w ciele.W tej sytuacaji biorąc pod uwagę przetrwałą jodochwytność na szyi,podwyższony poziom tyreoglobuliny przy przyjęciu oraz stadium zaawansowania wstępnego ustalono chorej termin kolejnego leczenia 131J +/- 3m-ce,jako poszerzone ramie diagnostyczne oraz kontrolne badanie TK szyi i klatki piersiowej za +/- 4 m-ce".
Proszę mi napisać czy to co zostało czyli te ogniska to coś złego czy może dojść do jakiś przerzutów bo z tego co rozumiem jeszcze żadnych nie mam.Jakie są rokowania z tego co dotychczas przeszłam jak byłam w Gliwicach miałam tysiąc pytań do lekarzy a w dniu wypisu zadałam może jedno.
Pozdrawiam Beata.
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
sobie-raj 


Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: lublin

 #19  Wysłany: 2010-01-18, 20:28  


Witam wszystkich serdecznie. Moja babcia jedzie do Gliwic w lutym na 2 tygodnie-niechetnie (pesymistyczne nastawienie),wiec chcielibyśmy z rodziną jak najlepiej zorganizować jej pobyt. Mam wiec pytania formalne:co można mieć ze sobą,a co nawet jest niezbędne podczas tego czasu odosobnienia,wogóle jak to wygląda pobyt?
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #20  Wysłany: 2010-01-18, 23:42  


sobie-raj, jeśli chodzi o metody leczenia przy nowotworach, to 131J jest najmniej szkodliwy dla organizmu.
Niezbyt Ci pomogę, ja na terapii w Gliwicach byłam w 1996r a od tego czasu wiele się tam zmieniło. Babcia powinna dostać informacje co trzeba mieć ze sobą. Wiadomo, że bierze się tylko rzeczy niezbędne. Mnie, jeśli dobrze pamiętam nie kazano po wyjściu z oddziału zamkniętego wszystkiego zostawiać, ale byłam poinformowana, że jeśli coś zabieram to bardzo długo nie można z danej rzeczy korzystać.
Nie mam jednak pojęcia co mogło się w ostatnich latach zmienić, wiem tylko, że teraz są znacznie lepsze warunki na oddziale zamkniętym w CO.
Może najlepiej zadzwońcie na izotopy do Gliwic. Sama też w tym wątku podawałam adres do strony z opisem pobytu na oddziale warszawskich izotopów, może się przyda. Wklejam powtórnie:

http://www.grupy.senior.p...t,332829,2.html

Połowiczny rozpad jodu następuje w ciągu 8 dni, więc z każdym tygodniem jest go właściwie o połowę mniej.
Poniżej informacja o jodzie:

http://www.aptekawydawnic...3_rola_jodu.pdf

Może odezwie się BeataBuku, ona jest świeżo po leczeniu.
Pozdrawiam i życzę Twojej babci powodzenia w walce.
Krystyna
 
Waldi_WK 


Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Dębica
Pomógł: 3 razy

 #21  Wysłany: 2010-01-24, 20:30  


Czy przy takim jodowaniu w Gliwicach można mieć przy sobie komórkę albo laptopa?
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #22  Wysłany: 2010-01-24, 21:05  


Waldi_WK, obawiam się, że niestety nie można mieć ze sobą takiego sprzętu. Nikt nie potraktuje tego jako coś niezbędnego.

Pozdrawiam
Krystyna
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #23  Wysłany: 2010-01-26, 01:29  


Witam wszystkich dawno nie zaglądałam na forum ...:):)
Jestem po dwóch jodach i za każdym razem było tak samo a mianowicie .W dniu przyjęcia jest mnóstwo badań,których wyniki są w dniu wypisu .Przez pierwsze dwa dni przebywa się na oddziale otwartym trzeciego dnia jest podanie jodu i "zamykają"na trzy doby jeżeli jest to duży jod ja miałam pierwszą dawkę 101mCi drugą 108mCi po trzech miesiącach.Codziennie przychodzi technik i robi pomiary jak spada dawka podanego jodu.To co warto ze sobą mieć to wodę niegazowaną cytryny,jakieś landrynki no i jeżeli ktoś lubi jeść i jedzenie szpitalne mu nie wystarcza to nie zaopatrzy się w ekwipunek.Telefon komórkowy można mieć ale trzeba zapakować go we foliowy woreczek a po wyjściu odłożyć za 4 tyg. nie używając go,jeżeli chodzi o laptop?????Tego nie wiem:)Po wyjściu w obu przypadkach miałam tydzień kwarantanny mieszkałam w innym mieszkaniu ponieważ mam dwóch synów w wieku 10 i 5 lat a kwarantanna obowiązuje izolację od dzieci wieku do lat 18-stu no i kobiety w ciąży,również trzeba że tak powiem omijać z daleka.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania bardzo proszę w miarę swojej wiedzy postaram się odpisać.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko i serdecznie Beata.:):)

[ Dodano: 2010-01-26, 01:39 ]
Wszystkie rzeczy wniesione na oddział wysokich dawek muszą zostać wyrzucone ręczniki,przybory toaletowe itd. piżamę dają szpitalną sztućce talerzyki i kubek także daje szpital najlepiej wszystko ograniczyć do minimum.Pokoje są jedno i dwuosobowe z łazienką telefonem stacjonarnym na który może dzwonić rodzina kąpać można się dopiero trzeciego dnia po podaniu jodu.
Teraz to już chyba mniej więcej wszystko...:):)Pozdrowionka:)
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #24  Wysłany: 2010-01-26, 03:33  


Cytat:

[ Dodano: 2010-01-26, 01:39 ]
Wszystkie rzeczy wniesione na oddział wysokich dawek muszą zostać wyrzucone ręczniki,przybory toaletowe itd.


Mam nadzieje, ze wyrzucone= wrzucone do specjalnego pojemnika na oddziale, ktorego zawartosc nie laduje (znow mam nadzieje) na miejskim wysypisku smieci :roll:

Pozdrawiam serdecznie,
zosia
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #25  Wysłany: 2010-01-26, 10:12  


BeataBuku witaj, Ty masz świeże informacje. Ja po tylu latach nie wszystko pamiętam (z piżamkami tak mi coś kołatało w głowie, że dawali). Natomiast ja od razu poszłam na oddział zamknięty i dostałam dawkę jodu (tylko 60mCi).
Telefonów komórkowych wtedy wiele nie było, więc nie mieliśmy takich problemów. Nie było też możliwości wzięcia szybkiego prysznica przed wyjściem. Jeśli chodzi o kwarantannę, to zalecano dłuższą (chodzi tu o dzieci, a mój syn miał wówczas 6 lat).
Dobrze, że chociaż tutaj jest dużo zmian na plus; pokój, z pewnością ubikacja, telefon itp.

Pozdrawiam :)
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #26  Wysłany: 2010-01-27, 17:14  


Witam wszystkich serdecznie:):):)
krysiekn- faktycznie mam świeże informacje ponieważ niedawno wróciłam z Gliwic :) Pewnie wszystko się zmienia z dnia na dzień tak samo jak nauka idzie do przodu i całe szczęście kwarantanne miałam w obu przypadkach po 7 dni licząc od dnia wyjścia.Teraz czekam na TK na który jadę w marcu no i diagnostyka w czerwcu.Jak się czujesz w takim razie Ty skoro było to dawno więc pewnie masz teraz spokój :lol: -super:):)

zosiu bluszcz wszystkie rzeczy ulegają utylizacji tak samo jak woda w której myjemy się po jodzie odstawiana jest do odstojników dlatego jest dozowana( 3 minuty kąpieli) prysznic jest na przycisk :?ale?: można się w tym czasie wyrobić jeżeli ktoś nie zdąży można zadzwonić puszczą jeszcze raz ;)

Pozdrawiam serdecznie i służę pomocą jeżeli chodzi o personel medyczny są oddani w stu procentach :-D .Buziole.:) Beata. ;)
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #27  Wysłany: 2010-01-27, 19:58  


BeataBuku, braku tarczycy właściwie nie odczuwam, biorę substytuty hormonów tarczycy i jest super. Miałam brodawkowato - pęcherzykowy GIII,
ale z operacją udało mi się wcześnie (nawet węzłów chłonnych mi nie usunięto), a J131 był z powodu 19% jodochwytności po operacji. Teraz tylko raz do roku "odwiedzam" CO w Gliwicach.
Niestety 4 lata po tarczycy okazało się, że trzeba usunąć całe jelito grube (polipowatość rodzinna itd.), ale też nie jest źle.
Jak Ty się czujesz, czy bardzo dokucza Ci się brak tarczycy i to całe leczenie?
Życzę Ci dużo zdrowia i powodzenia na badaniach :okok" .

Serdecznie pozdrawiam
Krystyna :)
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #28  Wysłany: 2010-01-27, 21:07  


krysiekn- mój rak to brodawkowaty, czuję się nieźle biorę eutyrox w dawce naprzemiennie 100/125.A tak poza tym mam 200 km.do Gliwic więc to jest uciążliwe,ale ogólnie nie jest źle jeżdżę tam plus minus co 3-m-ce byłam w grudniu,teraz jadę w marcu potem w czerwcu na diagnostykę i tak leci czuję się dobrze,mam fefra przed wizytą w marcu :?ale?: jadę na Tomograf Komp.ale trzeba być dobrej myśli :) Wiem,że po jakimś czasie te wizyty się wydłużają ale raz w roku będę musiała tam zaglądać :--: Tobie również życzę dużo zdrówka trzymaj się ciepło i odezwij od czasu do czasu :)

Pozdrawiam serdecznie Beata ;)
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #29  Wysłany: 2010-01-27, 21:31  


BeataBuku ja też jestem na eutyroxie, ale biorę przez 5 dni 150, a kolejna 2 dni 175. Ciebie też chyba utrzymują w supresji?
Po przeczytaniu Twojego posta trochę pogrzebałam i znalazłam coś takiego:

http://www.onkologia.zale...73466be68d63505

Popytam przy najbliższej wizycie (jakoś w styczniu chyba).

Gorące pozdrowienia Krystyna :)
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #30  Wysłany: 2010-01-28, 21:23  


krysiekn witam ;) dziękuję za lekturę poczytałam i jestem deko mądrzejsza :mrgreen: .A Ty jak masz wizytę w styczniu to już chyba ją przegapiłaś bo mamy jutro piątek 29.01 :lol: W każdym bądź razie daj znać co tam u Ciebie po wizycie w Gliwicach pewnie będzie ok. :-D ,ale i tak napisz co i jak:):)

Dzięki za troskę i pozdrawiam mam nadzieję,że się jeszcze nie raz odezwiesz trzymaj się ciepło pa Beata ;)
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group