1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak tarczycy brodawkowaty
Autor Wiadomość
evee 


Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 16
Pomogła: 4 razy

 #91  Wysłany: 2014-06-22, 08:54  


Z ciekawości - nigdy nie badasz wolnych hormonów?
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #92  Wysłany: 2014-06-22, 17:08  


Oczywiście konsultacja lekarska jest niezbędna, tymczasem według mnie powinnaś zmniejszyć dawkę hormou, ale tak jak napisała ina nie odstawiaj leku zupełnie, to byłby zbyt wielki skok dla organizmu.
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #93  Wysłany: 2014-06-23, 14:29  


evee: gdy robię na szybko w sytuacji takich jak teraz to nie badam. Natomiast gdy dostaję skierowanie z prywatnej przychodni to mam całą listę badań. Lekarka na fundusz w ogóle nie daje mi skierowania na badania i sama sobie wybieram jakie badania robię.
Pablo: na dwa dni odstawiłam zupełnie leki, wczoraj i dziś wzięłam dawkę 62,5 i czuję się ciut lepiej.
 
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #94  Wysłany: 2014-07-18, 08:59  


od 24 czerwca przyjmuję dawkę euthyroxu 100 mcg. wczoraj zrobiłam badania, które przedstawiają się następująco:
TSH 1,25 µIU/ml
FT3 4,02 pmol/l
FT4 19,82 pmol/l
anty-TG 16,73 IU/ml
Lekarka na konsultacji stwierdziła ostatnio, że powinnam sobie sama dobrać dawkę przy której będę czuła się dobrze. Problem w tym, że nawet przy obecnej dawce mam kołatania serca. Czy Wam również tak ciężko przychodzi ustalenie dawki leku? a może to Hashimoto ponosi również jakąś odpowiedzialność?
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #95  Wysłany: 2014-07-18, 09:21  


Moim zdaniem bierzesz za małą dawkę Euthyroxu. Powinnaś być w supresji. Czy bierzesz jakiś lek na to serce ?
Też mam duże trudności w ustaleniu odpowiedniej dla mnie dawki. Raz mam niedoczynność, po niedługim czasie mam nadczynność.
justyna_kier napisał/a:
Lekarka na konsultacji stwierdziła ostatnio, że powinnam sobie sama dobrać dawkę przy której będę czuła się dobrze.

Moim zdaniem lekarka bardzo źle Ci doradziła. Nie powinnaś sama ustalać odpowiedniej dla siebie dawki.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #96  Wysłany: 2014-07-18, 10:40  


to, że biorę za małą dawkę to widzę po wynikach, ale mimo że mam wysokie TSH to nadal czuję się źle, tak jakbym była w nadczynności. Podejście tej lekarki jest i tak dobre, bo wizytę mam co 4-6 tygodni i badania też często robię, więc wiem jak wygląda sytuacja. A ma poniekąd rację, bo ona przecież nie wie, jak ja się czuję, więc może mi podpowiadać schematy leczenia, a nie narzucać, tak jak inni lekarze.
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #97  Wysłany: 2014-07-18, 11:19  


Mam dobre relacje z moją endokrynolog. Nigdy mi nie mówiła, że mogę sobie sama zmieniać dawkę. Natomiast wiem, że jak będę się czuła źle to mogę do niej przyjść bez zapisu i ona mnie przyjmie, bo wie w jakiej jestem sytuacji.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #98  Wysłany: 2014-07-18, 12:31  


Moja lekarka na fundusz przyjmuje mnie raz na pół roku i chodzę do niej tylko po to aby w razie gdy będę musiała zrezygnować z ubezpieczenia prywatnego mieć gdzie iść. Niestety takie są uroki mieszkania w małym mieście. Gdybym nawet chciała zmienić lekarza to na ten rok zapisów już nie ma, a hasło chorowałam na raka tarczycy na panie w rejestracji nie działa.
 
 
evee 


Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 16
Pomogła: 4 razy

 #99  Wysłany: 2014-07-18, 21:03  


Moim zdaniem pani doktor dobrze prawi, w końcu nie będziemy do końca życia na ustalenie dawki biegać? Ja się kieruję samopoczuciem i poniekąd wynikami.
Podaj normy do hormonów.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #100  Wysłany: 2014-07-18, 21:37  


evee, w sumie zgadzam się z Tobą. Nie do końca życia będziemy na pełnej supresji. Na razie niestety trzeba częściej biegać do endokrynologa.

[ Dodano: 2014-07-18, 21:43 ]
justyna_kier napisał/a:
hasło chorowałam na raka tarczycy na panie w rejestracji nie działa.

Na panie w rejestracji może i nie działa, ale na lekarza powinno.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #101  Wysłany: 2014-07-21, 10:04  


Karolina na lekarza niestety też to nie działa i w sumie się nie dziwię. Poza tym nie wyobrażam sobie brać co chwilę urlopu aby iść ustalić dawkę leku, a tym bardziej siedzieć i czekać aż łaskawie ktoś mnie przyjmie pomiędzy pacjentami.
Evee, lekarze mówią, że powinnam mieć wyniki w granicach 0,2-0,4 jednakże takich wyników jeszcze nigdy mi się nie udało osiągnąć. Zastanawiam się, czy to że mam chorobę Hashimoto powoduje również to, że trudno mi ustalić prawidłową dawkę leku.
 
 
evee 


Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 16
Pomogła: 4 razy

 #102  Wysłany: 2014-07-21, 18:12  


Chodziło mi o wolne hormony :)

Też mam Hashimoto, ale ostatnie tsh było na poziomie 0,02, podczas gdy ft3 i ft4 nawet do połowy norm nie dobiły...
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #103  Wysłany: 2014-07-22, 08:44  


Normy przedstawiają się następująco:
anty-TG norma 0 - 115
FT4 norma 12 - 22
FT3 norma 3,1 - 6,8
moje wyniki są więc w tym zakresie idealne. W sumie szkoda, że nie zrobiłam poprzednio wolnych, ale jak tak dalej będzie to to co zarobię będę wydawała na robienie sobie badań i na prywatne ubezpieczenia. Coraz częściej się zastanawiam na co idą nasze składki na ubezpieczenia, skoro lekarz rodzinny może dać skierowanie tylko na TSH, a specjalista na fundusz nawet skierowania na TSH nie daje.
 
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #104  Wysłany: 2015-11-15, 16:10  


witam,
dość dawno mnie nie było i poszukuję pomocy kogoś mądrzejszego. Proszę Was abyście powiedzieli mi, jakie są objawy wznowy. Czy fakt gromadzenia radioznacznika prawie 3 lata po operacji powinien mnie martwić. Lekarze nie dają mi jednoznacznej odpowiedzi i zaczynam powoli schizować
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #105  Wysłany: 2015-11-15, 16:24  


Hej.
Jak wyszło TG, czy masz podwyższone ?
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group