1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #16  Wysłany: 2013-09-03, 09:16  


SławekS napisał/a:
czy w takim przypadku leczenie paliatywne jest w stanie jakoś znacząco wydłużyć mamie życie?

Leczenie takie może i powinno mieć wpływ na przedłużenie życia, jednak ocena tego jak znaczny będzie to wpływ
zależy, obok zaawansowania choroby, także od odpowiedzi organizmu na terapię.

Co ważne, leczenie paliatywne przede wszystkim wpływa na poprawienie jakości życia i to jest jego podstawowy cel,
co jest wg znanych badań na ten temat uznawane przez pacjentów za bardziej istotne niż przedłużenie życia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ssisi2 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 171
Pomogła: 12 razy

 #17  Wysłany: 2013-09-03, 09:27  


Przed Tobą wiele trudnych decyzji. Zawsze będziesz miał poczucie winy, że można było wybrać inaczej. Najważniejsze to zrozumieć, że nie zawsze da się walczyć do końca, że ważniejsze jest to, aby bliska, kochana osoba nie cierpiała- nawet kosztem krótszego życia. Zadbaj o dobre leczenie objawowe. Wiem, co czujesz. Ja też zmagałam się z tym wszystkim... Po odmowie dalszego leczenia, w łzach obiecałam mojej mamie, że zrobię wszystko, żeby ją nie bolało. To był jedyny dzień jak razem płakałyśmy.

Leczenie paliatywne to forma postępowania terapeutycznego zmierzająca do zahamowania rozwoju choroby i/lub poprawy jakości życia chorego. (np. leczenie bólu, postępowanie w krwotoku lub niedrożności jelit).Jest możliwość więc przedłużenia życia ale nie wyleczenie.

Cieszcie się dniami, które Wam pozostały- niestety nie ma już innej drogi. Życzę Ci, abyś szybko też to zrozumiał. Dla dobra Twojej mamy.

[ Dodano: 2013-09-03, 09:34 ]
Oj... chyba pisałam posta razem z Richelieu.

Sławku- wydaje mi się, że najważniejszym priorytetem jest teraz umożliwienie odpływu moczu z nerki, aby można było podać chemię (nefrostomia?). Naciskajcie lekarza na konsultację z urologiem.
 
SławekS 


Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 11

 #18  Wysłany: 2013-09-03, 12:59  


Dziękuję Wam za te słowa, pomimo, że mama ma wizytę umówioną na czwartek z radioterapeutą to jutro zabieram mamę do naszej Pani Onkolog!!

Jedno chce podkreślić to to, że mama normalnie się załatwia, ogólnie wygląda na zdrową!
Ciągle liczę na to, że jakimś cudem mama będzie zakwalifikowana do leczenia radykalnego...


Ogólnie jestem załamany i nie przygotowany na mamy odejście - czuję jakby to się działo wirtualnie...
Muszę się pozbierać bo brak mi sił do wszystkiego :(
 
AnnaZGdyni 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 22
Skąd: Gdynia
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2013-09-06, 20:39  


Slawku trzymam za Ciebie i mame kciuki. Przeczytalam wszystkie Twoje posty. Jestem z Toba. Mam 32 lata. Dzis odebralam wyniki badn z ta straszna diagnoza. Placze. Kocham zycie. Kocham mojego syna. Kocham mojego Grzeska. Kocham moja prace. Moj dom. Kocham.
Jesli bedziesz czegos potrzebowal ja pomoge. Ja wiem ze dobro powraca.Trzymajcie sie.



[następna część posta wydzielona do odrębnego wątku]
_________________
AnnaZgdyni
 
SławekS 


Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2013-09-07, 10:14  


Dziękuję Aniu za te słowa!!!

Jesteśmy po wizycie zarówno u Pani Onkolog jak i u Radioterapeuty!

Na tą chwilę wiemy tyle, że nadal mamę kwalifikują do całkowitego wyleczenia, Pani Doktor Onkolog Twierdzi, że mama jest zbyt młoda, zbyt silna etc. i będziemy walczyć, tego samego zdania jest Radiolog.

Dowiedziałem się, że nadal mamy do czynienia z Rakiem szyjki macicy a naciek który jest rozległy to wciąż obejmuję obszar miednicy! Fakt jest to zaawansowany RAK ale podobno i z takiego zaawansowania pacjentki zdrowiały...
Również wiem, że nie zawsze leczenie Paliatywne oznacza już jedno... często z leczenia Paliatywnego wracają do Radykalnego i na odwrót...
Wszystko zależy od indywidualnych czynników!

Obecnie jeszcze czekamy na badanie PET aby wiedzieć dokładnie jaki obszar należy objąć naświetlaniem ;)

Teraz jestem trochę spokojniejszy i staram się myśleć pozytywnie ;)
Trzymajcie za Nas kciuki :)

Pozdrawiam
Sławek
 
kasicazlosnica 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 425
Skąd: Warszawa
Pomogła: 71 razy

 #21  Wysłany: 2013-09-07, 10:18  


Trzymamy Sławku bardzo mocno, musicie wierzyć!

Myśleć pozytywnie to podstawa, ja walczę z podobnym świństwem tylko bardziej złośliwym i tylko dzięki pogodzie ducha żyję prawie normalnie :)

Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej Mamy.
:-D
_________________
"Żyje­my dłużej, ale mniej dokład­nie i krótszy­mi zdaniami.
Jes­tem ja­ka jes­tem. Niepojęty przy­padek, jak każdy przypadek."
 
 
SławekS 


Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 11

 #22  Wysłany: 2013-10-21, 15:22  


Witam Wszystkich,

Dawno nie pisałem bo czekałem na odpowiedni moment!

Mama już jest po Radioterapii - dostała tą silniejszą dawkę i obecnie odebrałem ją wczoraj ze szpitala ponieważ miała podawaną pierwszą chemię!
Cykle będą podawane co 3 tygodnie ale nie wiem jeszcze ile cykli jest zaplanowanych!

Po naświetlaniach, mamy stan poprawił się o jakieś 50% - 70% - piszę tutaj o odczuciach mamy, które opisywała!
Po zakończonej Radioterapii pojawiły się mdłości oraz gorączka ale już ustąpiły!

Obecnie mama jest po pierwszym cyklu chemii:

Zastosowane leczenie to:

W pierwszy dzień dostała Taxol 200, który został zaplanowany na 24h, niestety przez błąd pielęgniarek kroplówka z chemią skończyła się 12 godzin wcześniej!
Bardzo mnie to przeraziło i od razu poszedłem do lekarza ale niestety tylko dyżurnego bo był weekand!
Pani doktor nie była zadowolona z tego ale zapewnia mnie że nie wpłynie to na leczenie ponieważ dawka została podana zgodnie z planowaną a jedynie uprzedziła mnie że może czuć zwiększone dolegliwości!
Nie wiem co o tym myśleć ale chyba pozostaję mi tylko wierzyć w to co mówią!
Co o tym sądzicie?


W drugi dzień mama dostała CDDP


Ogólny stan mamy jest dobry, fakt jest osłabiona ale nie ma zbytnio mdłości i nawet je!
Jedynie skarży się na ból, tak jakby ciągnięcie w okolicach podbrzusza ale to chyba działanie Chemii ponieważ po Radioterapii nie miała już takich dolegliwości!

W środę planuję się spotkać z Panią Ordynator oddziału i zapytać ile będzie miała cykli i poruszę tą kwestię z omyłkową szybkością chemii jaką miała podaną...


Pozdrawiam Serdecznie i do Usłyszenia :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #23  Wysłany: 2013-10-21, 20:42  


SławekS napisał/a:
W pierwszy dzień dostała Taxol 200, który został zaplanowany na 24h, niestety przez błąd pielęgniarek kroplówka z chemią skończyła się 12 godzin wcześniej!
[...]
Co o tym sądzicie?

Przekonuje mnie zdanie lekarki dyżurnej wskazującej na ewentualne (choć zapewne nie konieczne) wzmożenie niepożądanych skutków ubocznych.
Ważne, że lek został podany w całej zaplanowanej dawce.

SławekS napisał/a:
W środę planuję się spotkać z Panią Ordynator oddziału i zapytać ile będzie miała cykli i poruszę tą kwestię z omyłkową szybkością chemii jaką miała podaną...

Bardzo dobrze; uważam, że znajomość procesu leczenia i wynikająca z niej dobra współpraca pacjenta z lekarzem to "połowa sukcesu" leczenia. :uhm!:

SławekS napisał/a:
Pozdrawiam Serdecznie i do Usłyszenia :)

Do miłego i - powodzenia !
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group