1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-03-10, 22:09
RAK PRZEŁYKU...JAKIE ROKOWANIA???
Autor Wiadomość
nail_32 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 183
Pomogła: 35 razy

 #16  Wysłany: 2014-04-22, 23:39  


Witaj. Nie zaglądałam tu dawno (na forum), ale skoro już jestem i trafiłam na ten wątek to chciałam napisać, ze dożywianie to jest naprawdę świetna sprawa przy tej chorobie. Wzmacnia niesamowicie organizm. Nas uratowało od śmierci głodowej.
Życzę siły i wytrwania.
 
agnieszka12 


Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 12

 #17  Wysłany: 2014-04-23, 07:59  


Dzięki... właśnie dziś - zaraz -jadę wszystko załatwiać....

[ Dodano: 2014-04-23, 18:40 ]
Byłam dziś załatwić tacie odżywki ze szpitala...proszę sobie wyobrazić,że od dziś nasz kochany FUNDUSZ ZDROWIA przerwał finansowanie nowych pacjentów zakwalifikowanych do dożywiania dojelitowego....sam lekarz jest w szoku!!!! wczoraj jak do niego dzwoniłam nic jeszcze nie wiedział dopiero ,gdy dziś przyszedł do pracy dostał taką wiadomość, że mają zakaz przyjmowania nowych pacjentów do programu dożywiania dojelitowego....SZOK...
Mimo tego założył nam kartotekę, przeszłam szkolenie i powiedziano mi ,że będą interweniować w tej sprawie i jak tylko coś się wyjaśni to do nas zadzwonią...teraz musimy się sami ratować!!!! podłamałam się :-(
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #18  Wysłany: 2014-04-23, 23:32  


Czyli, że jak ma to wyglądać, że wy macie z własnych funduszy kupować to specjalne jedzenie z worków? Przecież to są kolosalne pieniądze... Jak NFZ może zakazać przyjmowania kolejnych pacjentów na dożywianie pozajelitowe ja tego nie rozumiem, przecież nikt zdrowy takiego dożywiania nie potrzebuje jedynie chorzy którzy nie mogą jeść normalnie. A co mają zrobić osoby które nie stać na kupno takich worków z pokarmem dojelitowym, czy one mają umrzeć śmiercią głodową bo NFZ ma limity?! Nasz kraj to chory kraj z chorymi przepisami.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
agnieszka12 


Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2014-04-24, 11:39  


Niestety....wstrzymane jest przyjmowanie nowych pacjentów do programu żywienia dojelitowego...taka rzeczywistość!!! Nie -my nie będziemy sami kupować tych odżywek, tylko musimy nadal odżywiać się swoją kuchnią ,miksowani zup- podawanie przez rurkę, nutridrinki, soki, woda....ale to wszystko jest mało...tak robimy już jakiś czas a tata z każdym dniem traci na wadze 1 kg,,,już spadło 19 kg...myślałam ,że jak dostanie odżywki to się nieco wzmocni ...a tu niestety spotkała nas ta niemiła wiadomość....czekamy na telefon ze szpitala jak tylko coś się zmieni w tej sprawie...
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #20  Wysłany: 2014-04-24, 11:48  


agnieszko,
próbowaliście załatwić to w innym szpitalu? Ja bym spróbowała, jeśli w kolejnym będzie odmowa poprosiłabym, aby przedstawiono ją Wam na piśmie.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #21  Wysłany: 2014-04-24, 14:49  


Ja bym zadzwonila do hospicjum i przedstawila sytuacje.Moze mozna tate gdzies " polozyc" i wypisac z podlaczonym workiem i receptami?

[ Dodano: 2014-04-24, 13:53 ]
Nie znalazlam informacji czy jestescie pod opiekaHD?

[ Dodano: 2014-04-24, 14:08 ]
Ile kosztuje 1 worek jedzenia i czy mozna go kupic bez problemow?
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #22  Wysłany: 2014-04-24, 16:02  


Cytat:
Niestety....wstrzymane jest przyjmowanie nowych pacjentów do programu żywienia dojelitowego...taka rzeczywistość!!!

Sprawdziliście to w oddziale NFZ?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #23  Wysłany: 2014-04-24, 19:29  


Z tego co wiem od naszej pielęgniarki hospicyjnej to koszt jednego worka 1000cal.przypisany na receptę przez lekarza rodzinnego wynosił ponad 100zł a tata miał otrzymywać 1500cal. na dobę. To tak nas uprzedziła gdyby w razie zabrakło a firma która nam dostarczała raz w miesiącu miała jakiś poślizg. Oczywiście dobrze byłoby uprzedzić też aptekę by wcześniej zamówiła ten pokarm . Nam dożywianie załatwiało hospicjum stacjonarne może tam spróbuj to załatwić
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
agnieszka12 


Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 12

 #24  Wysłany: 2014-04-24, 20:11  


Dziękuję Wam bardzo za rady....na razie nie mamy opieki hospicjum domowego, ale lekarka rodzinna wspominała o tej opiece więc chyba teraz spróbuję z tej strony....
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #25  Wysłany: 2014-04-28, 17:33  


Agnieszko co tam u Was? Załatwiłaś już to dożywianie? Jak czuje się Twój Tato?
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
agnieszka12 


Dołączyła: 25 Lut 2014
Posty: 12

 #26  Wysłany: 2014-07-31, 15:41  


Witam...długo nie umiałam zebrać się w sobie,żeby tu zajrzeć....24 lipca minęły 2 miesiące jak mój tata zmarł :-( ....nie doczekał ani jednej odżywki ze szpitala....
wraz z mamą nie możemy się z tym pogodzić...szpital do dziś nie zadzwonił z żadną informacją na temat odżywiania...przecież nie wiedzą ,że tata nie żyje...miałam nadzieję ,że ktoś się zainteresuje jak pacjent daje sobie radę bez pomocy szpitalnej,bez odżywek ,ale niestety ECHO....całe swoje życie płacił składki, z niczego nie korzystał, a jak pomocy potrzebował to jej nie dostał....
 
Agnese 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 200
Pomogła: 78 razy

 #27  Wysłany: 2014-07-31, 16:07  


::rose::
Właśnie przeczytałam Twój wątek - ręce opadają... i niecenzuralne słowa cisną się do ust na myśl o służbie zdrowia w tym kraju. Jak długo jeszcze będziemy to znosić i płacić z własnych pieniędzy za coś, czego w krytycznej sytuacji nam się odmawia...?
_________________
Agnieszka
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #28  Wysłany: 2014-07-31, 16:31  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group