1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Jelita z przutami do watroby i pluc.
Autor Wiadomość
Seabstian 



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec

 #1  Wysłany: 2013-08-19, 20:30  Rak Jelita z przutami do watroby i pluc.


Witajcie

Moja zona (47 lat) od czerwca 2012 roku walczy z rakiem odbytnicy. Przed planowana stomia oraz wycieciu odcinnka jelita miala naswietlania i chemioterapie z dodatkiem wyciagu z drzewa cisowego, dobrze ja zniosla bez wymiotow i utraty wlosow. Po zabiegu poddano ja jeszcze raz chemioterapi wkrotce wykryto przyrzuty do watraby. Po cofniecu stomi wycieto tez guzy na watrabie ale jeden ze wzwgledu na jego umiejscowienie, ugotowali go mikrofalami.
Pozniej znowu miala mkilka cykli chemioterapii i ponowne badania ktore wykazaly ze 5 segmentow watraby jest zaatakoane przez raka i takze wely chlonne przy glowie trzustki. 5.08.13 zrobiono biopsje ale na razie nie mamy jeszcze wynikow.
Stwerdzono rowniez ze oba platy pluc sa zajete w lewym 4 guzy a w prawym jeden.

Po ostatniej rozmowie z lekarzami 15.08.13 wiemy ze lekarze nie chca juz operowac tylko dalej probowac chemioterapie ale jako zabieg raczej paliatywny. Ile caszu ma moja zona jesli zgodzi sie na dalsza chemioterapie a ile jesli z niej zrezygnuje? ile czasu mamy mniej wiecej na sprobowanie metod alterantywnych? Czy np terapia sokami dr. gersona jest godna uwagi w stanie mojej zony po operacji i usunieciu kawlaka jelia.









bez danych osobowych-1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2068 raz(y) 126,43 KB

bez danych osobowych-2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1750 raz(y) 165,46 KB

bez danych osobowych-3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1683 raz(y) 173,88 KB

bez danych osobowych-4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1742 raz(y) 195,69 KB

_________________
zaufanie dostarcza rozmowie wiecej tematow niz intelekt
 
Tęczza 



Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2013-08-27, 14:37  


witam,
absolutnie nie jestem lekarzem , uważam jednak ,że w sytuacji stwierdzonych przerzutów odległych , jeżeli lekarz widzi korzyść podawania chemioterapii nie powinni Państwo zwlekać!!!! i się zastanawiać. pozdrawiam.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #3  Wysłany: 2013-08-27, 19:25  


Seabstian napisał/a:
ile czasu mamy mniej wiecej na sprobowanie metod alterantywnych? czy np terapia sokami dr. gersona jest godna uwagi w stanie mojej zony po operacji i usunieciu kawlaka jelia.

Polecam lekturę:
http://www.forum-onkologi...wych-vt1813.htm
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
ela26 


Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 51
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2013-08-30, 19:53  


witam
w tym tygodniu niestety odbył się pogrzeb mojej mamy - miała bardzo podobną sytuację
niestety z licznymi przerzutami , nie zostało dużo czasu - przepraszam że to mówię ale taka jest cholerna prawda...
musicie mieć na uwadze że ta chemia będzie bardzo mocna - może ja nawet zabić - np u mojej mamie wysiadło serce - ledwo ją udało się wyciągnąć
po ostatniej chemii była już bardzo słaba - i nie chciała więcej już o niej słyszeć - tak ją wymęczyła
ale weźcie zawsze to przyblokuje rozwój tego cholerstwa
_________________
mamusia - 25.08.2013 - mój aniołek
 
Seabstian 



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec

 #5  Wysłany: 2013-08-30, 22:44  jak ulzyc choremu podczas chemnioterapii?


Dziekuje za taki spory oddzew na moje zmartwienie. nasza sytuacje. powielu rozmowach z dobrymi lekarzami i oczywiscie tutejszej spoer bazie danych co do innych metod leczenia moja zona podjela decyzje ze bierze chemie i tak od nastepnego poniedzialku 5 cykli mniej wiecej trwac bedzie to 2 miesiace i decyzja czy operowac pluca i watrabe w szpitalu gdzie moga ot robic obydwa narzady laparoskopowo male naciecie itd... a okazalo sie tez ze trzustka jest ok tylko wezly chlonne przy trzustce sa zajete. wczoraj bylismy u medyzcnego dietetyka ktory pod wzglede zaawansowanego rozowju choroby dobral odpowiednia forme diety. tak naprawde nieistenieje zadna dieta antyrakowa . wazne by odzywiac sie wsposob zrownowazoy by nie draznic watraby i trzustki czyli nie duzo w jednym czasie cukrow i tluszczow i oczywiscie zadnayhc wieczorem na noc owocow bo to ponoc obciaza i bole sa wieksze. moja zona teraz od tygodnia praktycznie niknie w oczach. ma ciagle bole brzucha wo kolicy mostka i bole plecow bardzo cierpi.... jak ulzyc jej by lepiej zniosla ta chemioterapie:? wie ktos moze sa jakies sprawdzone sposoby?

[ Dodano: 2013-08-30, 22:45 ]
bardzo przykro mi z pwodu Twojej mamy. dzieki za posta. trzymaj sie patrz prosto przed siebie mi tak tez ciagle mwoia, ale powoli mnie juz oczy bola i niemam sily...
_________________
zaufanie dostarcza rozmowie wiecej tematow niz intelekt
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-30, 23:33  


Seabstian, czy zona pije nutridrinki ? one wzmacnaiją organizm , dostarczają sporo kalorii i białka
Kup do sprobowania w aptece, są rozne smaki, myślę że po nich nie powinno się nic złego dziać.Jeśli jej zasamkują moze chociaz to będzie przyjmować

pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Seabstian 



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec

 #7  Wysłany: 2013-08-31, 21:11  


Tak niki pila drinki dostaje je na recepte przy chemi wiec teraz na pewno tez tak bedzie . dzieki za przypomnienie.
_________________
zaufanie dostarcza rozmowie wiecej tematow niz intelekt
 
Tęczza 



Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2014-02-09, 22:23  


Jak zona Sebastian? Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group