1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty - prośba o opinię o szpitalu
Autor Wiadomość
Maciek1965 


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2016-09-19, 16:42  Rak prostaty - prośba o opinię o szpitalu


Mam 51 lat.

Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy prostaty.
Czeka mnie zabieg usunięcia gruczołu krokowego metodą otwartą lub laparoskopową.

Bardzo proszę o informacje o podejściu lekarzy i personelu pielęgniarskiego oraz o warunkach na oddziale urologicznym:
- Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Lindleya,
- Szpitala CMKP im. Orłowskiego w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej,
- Szpitala Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku.

Najprawdopodobniej operacja będzie miała miejsce w jednym z tych szpitali, stąd moja gorąca prośba o opinie.
_________________
Maciek1965
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #2  Wysłany: 2016-09-19, 20:16  


Najlepsze oddziały urologii w Warszawie to Lindleya albo Międzyleski Szpital Specjalistyczny - Ul. Bursztynowa. Te zdecydowanie uchodzą za najbardziej doświadczone.
 
Anna_Wawa 



Dołączyła: 06 Cze 2016
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2016-09-20, 13:36  


Nie wiem czy szpitale specjalizują się w określonych rodzajach operacji, ale ja polecam szpital w Otwocku. W czerwcu tego roku mój tato miał tam przeprowadzoną operację /NSS nerki metodą laparoskopową/. Szczerze mówiąc nie przypuszczałam, że w szpitalu mogą być takie komfortowe warunki. Opieka medyczna /lekarze i pielęgniarki/ jest na najwyższym poziomie. Personel życzliwy, pomocny i zawsze obecny przy łóżku chorego. Czysto, cicho, idealnie. Mogę powiedzieć, że są to europejskie warunki leczenia. Ordynatorem urologii jest prof. Borówka, a jego "prawą ręką" doc. Dobruch, autorytety w dziedzinie urologii. Tato mimo podeszłego wieku /80 lat/ nadspodziewanie szybko wrócił do zdrowia i stanu sprzed operacji, bez żadnych powikłań.
Szpital ECZ w Otwocku jest godny polecenia.
 
Maciek1965 


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #4  Wysłany: 2016-09-21, 20:25  


Dziękuję bardzo za przekazane informacje. Również słyszałem pozytywne opinie o Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym, ale również to, że kilka lat temu najlepsza kadra lekarska przeszła do ECZ w Otwocku. Trochę nie odpowiada mi dojazd do Otwocka, szczególnie później na wizyty kontrolne, bo mieszkam na drugim końcu Warszawy. Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tymi szpitalami lub z urologią w szpitalach przy Lindleya i Czerniakowskiej. Będę wdzięczny za informację.
_________________
Maciek1965
 
Anna_Wawa 



Dołączyła: 06 Cze 2016
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2016-09-22, 06:44  


Wydaje mi się, że wizytami kontrolnymi nie musisz się przejmować, ponieważ i tak na dalsze leczenie powinieneś znaleźć sobie jakąś poradnię onkologiczną. Właściwie kontakt ze szpitalem kończy się na operacji i pobycie w nim. Potem tylko raz należy pojechać na wizytę kontrolną, w ramach której otrzymuje się wyniki badania hist.-pat. Jeśli zdecydujesz się na leczenie odpłatne to ECZ ma dwie poradnie na terenie Warszawy: jedną na Omulewskiej /Praga Płd./ a drugą na Szlenkierów /Wola/, natomiast jeśli w ramach NFZ - przyjmą Cię wszędzie. Mój tato leczy się w poradni przyszpitalnej na Szaserów, zapisałam go tam bez najmniejszych problemów, od ręki, a na pierwszą wizytę czekaliśmy tydzień.
W załączeniu przesyłam link do strony, gdzie możesz poczytać na temat lekarzy, o których wcześniej wspominałam.
https://www.cmkp.edu.pl/s...ndrzej-borowka/

[ Dodano: 2016-09-22, 08:13 ]
W uzupełnieniu do mojego poprzedniego postu przesyłam Ci również link, na wypadek gdybyś chciał skorzystać jeszcze z dodatkowych konsultacji lekarskich.
http://www.konsultacjeurologiczne.pl/
Pozdrawiam,
Ania.
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #6  Wysłany: 2016-09-22, 12:51  


Chirurgiczne usunięcie prostaty oraz węzłów chłonnych, to dość poważna i inwazyjna operacja. Dlatego najważniejszym jest wybranie, doświadczonego operatora. Czyli chirurga-urologa z dużym doświadczeniem, w wykonywaniu prostatektomii. Doświadczony to taki, który wykonuje minimum 40 prostatektomii rocznie a im więcej tym lepiej.
Ponadto jest kilka technik operacyjnych radykalnej prostatektomii. Te najczęściej wykorzystywane to:
-otwarta z dostępu załonowego lub kroczowego.
-laparoskopowa
-laparoskopowa z wykorzystaniem robota Da Vinci (w Polsce brak doświadczonych operatorów, specjalizujących się w takich operacjach, spore doświadczenie mają na przykład szpitale niemieckie, ponadto taka operacja dużo kosztuje).
Część lekarzy specjalizuje się w prostatektomiach otwartych a część w laparoskopowych.

Urolog powinien Tobie wyjaśnić różnice w technikach operacyjnych, przedstawić za i przeciw dla każdej metody. Wskazać placówki leczące i polecić dobrego lekarza, do wykonania operacji. Niestety tak różowo, to niestety w Polsce nie jest. Natomiast znalezienie takich informacji na własną rękę, bez pomocy lekarzy, jest bardzo trudne.
Musisz więc jednak zdać się na informacje od dobrych i doświadczonych urologów, takiego lekarza mogę polecić w Warszawie (informację przesyłam na PW).
Możesz również skorzystać z doświadczenia osób, które taką operację przeszły.
Takie osoby i informacje znajdziesz tutaj:
http://www.rak-prostaty.pl/

Opisz tam swój przypadek i zadaj pytania.

Życzę całkowitego wyleczenia, oraz szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił :)
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group