1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Płuca Węzły Chłonne dalsze leczenie
Autor Wiadomość
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2014-03-21, 09:44  Rak Płuca Węzły Chłonne dalsze leczenie


Witam Serdecznie jest to mój pierwszy post proszę o zrozumienie jeśli coś nie tak zrobię napisze.

W 2008 r u mojego dziadka zdiagnozowano nowotwór złośliwy płuca lewego. Dziadek przeszedł operację usunięcia płuca. Dziadek został odesłany do domu w stanie dobrym. Bez chemii itp itd. W 2012 roku zdiagnozowano guza nad obojczykiem na węzłach chłonnych. Dziadek dostał chemię (włosy mu nie wyszły lekko wymiotował) zostało to wszystko zaleczone. W 2014 roku w styczniu miał robione badanie PET i lekarz stwierdził że cała klatka piersiowa świeci znaczy węzły chłonne i inne węzły chłonne tak samo nad obojczykiem i szyi zdiagnozowano nawrót choroby. Lifadenopatia śródpiersiowa D38.c powiększone węzły grupy IV R. Oczywiście jeśli chodzi o wyniki biopsi itp itd jest to ten sam typ tego raka co był na płucu. Dziadek 74 lata. Powiedzie mi czy teraz będzie podana chemia jak będzie wyglądało według was leczenie i jakie mogą być rokowania. Lekarz stwierdził że nie jest dobrze. Do tego dziadek ma okropną chrypę ale w badaniu krtań, struny głosowe ok. Jedynie Na prawym płucu ognisko nowotworowe najprawdopodobniej bo w badaniu jest znak zapytania
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-03-21, 09:57  


Jakiego dokładnie raka stwierdzono? W jakim stopniu zaawansowania? Jaką chemią był leczony dziadek w 2012? Ile cykli? Jaki jest dokładnie wynik PET?

Aby móc udzielić odpowiedzi na Twoje pytania, potrzebujemy wszystkich szczegółów.
_________________
 
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2014-03-21, 10:16  


Zamieszczę wszystkie dane choroby w godzinach popołudniowych :)
 
koszałkowa 


Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2014-03-22, 17:55  


jak dlugo utrzymuje sie chrypa? jezeli powyzej 2 tygodni i nie pomagaja zadne leki to prawdopodobnie jest ona wynikiem nacieku nowotworowego- jest to charakterystyczne dla raka pluc.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #5  Wysłany: 2014-03-22, 19:05  


Cytat:
jak dlugo utrzymuje sie chrypa? jezeli powyzej 2 tygodni i nie pomagaja zadne leki to prawdopodobnie jest ona wynikiem nacieku nowotworowego- jest to charakterystyczne dla raka pluc.

Może, ale wcale nie musi.
Czekamy na skany, aby odnieść się merytorycznie do Twoich pytań.
 
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2014-03-23, 14:47  


Witam Kochani o to wyniki badań pierw z 2008 r po wykryciu raka i a teraz wyniki z badania PET.











To że jest żle to ja wiem ale powiedzcie mi jakie rokowania teraz będzie podana chemia od środy

[ Dodano: 2014-03-24, 08:45 ]
i mam pytanie
czy zajęte są jakieś organy. Bo szczerze to nie wiem czy są przerzuty czy nie. Jak to do jakich narządów czy po prostu przerzut zrobił się do w.ch.

[ Dodano: 2014-03-24, 08:47 ]
Jak to jest są jakieś przerzuty do narządów typu nerki czy żołądek czy tylko same węzły chłonne są z przerzutami


1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2024 raz(y) 393,44 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1953 raz(y) 321,35 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1908 raz(y) 335,76 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2149 raz(y) 370,2 KB

5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1734 raz(y) 66 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2014-03-24, 19:28  


Przede wszystkim - dlaczego po operacji w 2012 nie było pooperacyjnej chemioterapii? Zaawansowanie było na tyle wysokie, że jeśli nie było istotnych p/wskazań, to powinna być ona zastosowana.

No i nadal mamy lukę 2008 - 2014: ten guz nad obojczykiem - była biopsja potwierdzająca przerzut? Jaką chemią był leczony dziadek? Ile cykli? Co to znaczy "zostało to zaleczone" - przerzut zniknął? Zmalał? Nie rósł?

Obecnie na podstawie PET - tak jak napisano w wyniku badania - zajęte są węzły chłonne, są nacieki w loży po płucu lewym, jest też podejrzenie rozwijania się nowotworu w płucu prawym.

Jaka chemia ma być podana?
_________________
 
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2014-03-25, 15:14  


Był to guz przerzutowy zdiagnozowany po biopsji. Czemu nie było chemii po operacji, dlatego ze stan zdrowia na to nie pozwalał, na podanie. Chemię dziadek miał podaną 6 razy, potem badania i teoretycznie było ok. Doktor mówił, ze ma to na celu przedłużenie życia a nie wyleczenie. Interesuje mnie co teraz powiem wprost, jak długo mozna z tym zyc? Czy to juz początek końca:-\ i raczej nastawiac ze dziadek pozycje z miesiąc czy cztery?
Nie wiem jaki typ chemii będzie mial teraz podany.
 
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2014-03-31, 21:35  


Dziś byliśmy na onkologii miała być chemia mimo dobrych wyników keratyny i krwi lekarz zmieniła leczenie i powiedział ze pierw będzie radioterapia a chemia to potem weź tu być mądry o co chodzi:-\ jak wam się wydaje co może być przyczyną zmiany decyzji lekarzy? Jak dalej żyć wiedząc ze stan jest zły
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2014-03-31, 22:06  


A radio w jakiej dawce? Co dokładnie ma być naświetlane? Jak długo?
_________________
 
aronoc 


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 6

 #11  Wysłany: 2014-03-31, 23:23  


Nikt nie mówi ile jaka moc ma być tyle ile ma pomóc taka ODP od lekarki. Naświetlanie okolic prawego obojczyka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group