1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej
Autor Wiadomość
gunia26 


Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 11

 #16  Wysłany: 2010-11-25, 12:01  


Witam wszystkich zainteresowanych tym forum. Ostatnio pisałam we wrześniu, że mojemu mężowi usunięto dopiero 2 zęby ale z czasem będą usuwane wszystkie. Wczoraj dopiero poszedł usunąć następnego i co mnie zaskoczyło, usunięto 8 naraz. Zeszyto dziąsła, lekarz dał antybiotyk i po wszystkim. Na dolnej szczęce nie ma już ani 1 zęba.Nie wiem czy mogł zrobić to za jednym razem bo na początku było mówione, że będzie rwał po 1.Jak on będzie jadł , jak już są duże problemy.Proszę napiszcie czy ktoś miał podobną sytyację,jak się długo te dziąsła będą goiły? okropnie się boję, żeby nie było nawrotu tej paskudnej choroby.Jestem z dziećmi tym wszystkim zmartwina. :-(
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #17  Wysłany: 2010-11-25, 17:16  Gunia


Proces leczenia sie dziasla to bardzo indywidualna sprawa. Moja mama tez miala kiedys usuwane zeby wszystkie na raz. Jej dziaslo zagoilo sie szybko ale jej wszystko goilo sie nadspodziewanie dobrze. Czy zalozenie sondy nie byloby najlepszym wyjsciem dla twojego meza na te pierwsze dni po operacji? Iga
 
gunia26 


Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 11

 #18  Wysłany: 2010-11-26, 11:03  


On jest po drugiej już opercji a usunięcie wszystkich zębów to konsekwencje radioterapii którą przeszedł w zeszłym roku. :uuu:
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #19  Wysłany: 2010-11-27, 09:50  


Najprawdopodobniej jest to efektu uboczny radioterapii. Lekarz prawdopodobnie zdecydował o usunięciu wszystkich zębów ze względu na ich zły stan a być może ze względu na paradontozę? Trudno jest mi zgadywać. Najlepiej byłoby zapytać stomatologa dlaczego usunął tyle zębów naraz i jak długo potrwa proces leczenia.
Z pewnością macie wyznaczoną wizytę kontrolną? Warto skorzystać z okazji i zapytać o to czy i kiedy jest możliwa odbudowa braku zębów.

Dla przykładu takie kompleksowe leczenie prowadzi Wojewódzkie Centrum Stomatologii w Warszawie: http://www.wcs.org.pl/index.php?wybor=por_chirurg
_________________
mamanel
 
gunia26 


Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2010-11-30, 10:46  


Dziękuję za odpowiedź.Te zęby wszystkie się rozsypały po radioterapii którą przeszedł w zeszłym roku. Ma do usunięcia jak się okazało jeszcze 5 na górze.Jest pod stałą opieką okologa więc myslę, że będzie wszystko dobrze, tyle że strachu związaną z tą chorobą już chyba się nie pozbędziemy.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #21  Wysłany: 2010-12-03, 21:52  Re: Guz płaskonabłonkowy


gunia26 napisał/a:
Mój mąż zachorował w 2006 roku, guz pojawił się w policzku,początkowo myślałam ,że jest spuchnięty od zęba, niestety to był rak złośliwy płaskonabłonkowy.Przeszedł operację na Śląsku, miało być wszystko ok, został guz wycięty w całości, węzły były czyste, miał nie dawać przerzutów.Przeszedł radioterapię pomyślnie.Myślałam, że ten koszmar już do nas nie wróci.W 2009 roku zrobiło się coś na szczęce, okazało się że to nawrót choroby.Wycięto połowę szczęki i podniebienia miekkiego,znowu był naświetlany i to 2 razy dziennie.Lekarz powiedział, że 3 lata są najgorsze, jeżeli te 3 lata przeżyje będzie wszystko Ok.Powiedział jeszcze że to nie był przerzut ale nowy rak.Nie wiem co o tym myśleć,żyjemy wszyscy w strachu, w maju dopiero minie rok od tego 2 razu.Czy ktoś coś takiego przeżył.Bardzo proszę niech ktoś się do nas odezwie, czy ma jakieś szanse?

Cytat:
Te zęby wszystkie się rozsypały po radioterapii którą przeszedł w zeszłym roku.

Już po jednej radioterapii mogą pojawiać się problemy z zębami. Twój mąż był naświetlany już dwukrotnie, stąd tak duże skutki uboczne.

Cytat:
Jest pod stałą opieką okologa więc myslę, że będzie wszystko dobrze, tyle że strachu związaną z tą chorobą już chyba się nie pozbędziem

To, że mąż jest pod stałą opieką onkologa, jest najważniejsze. Twój mąż zachorował w krótkim czasie na 2 różne rodzaje nowotworów głowy i szyi, więc jest zrozumiałe, że boicie się nawrotu choroby. Niestety nikt nam, pacjentom onkologicznym, nie daje gwarancji, że dane leczenie zakończy sie pełnym sukcesem ani że nie zachorujemy na kolejny nowotwór. Dlatego towarzyszy nam obawa przed chorobą. Warto jednak aby ten strach nie był najważniejszą sprawą w codziennym życiu. Póki co, mąż odczuwa skutki uboczne leczenia radykalnego. Nie ma powodu, by zamartwiać się na zapas.
Głowa do góry :)
_________________
mamanel
 
gunia26 


Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 11

 #22  Wysłany: 2010-12-06, 10:41  


Dziękuję :)
 
gunia26 


Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 11

 #23  Wysłany: 2011-11-08, 14:52  


Witam tych którzy pomogli mi w trudnych chwilach kiedy mój mąż chorował. Chciałam napisać tylko krótką informację, że mój kochany mąż zmarł 6 lipca 2011r.Mimo że chorował na raka zmarł na zapalenie wsierdzia.Miał 53 lata.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #24  Wysłany: 2011-11-08, 14:59  


Współczuję serdecznie.

[*] ::rose::
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #25  Wysłany: 2011-11-08, 16:09  


Guniu, moje najszczersze kondolencje ::rose::
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #26  Wysłany: 2011-11-08, 16:10  


::rose::
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #27  Wysłany: 2011-11-08, 17:06  


::rose:: :/pociesza:/
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #28  Wysłany: 2011-11-08, 17:16  


::rose::
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #29  Wysłany: 2011-11-09, 15:01  


Bardzo współczuję ::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group