1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rtg płuc
Autor Wiadomość
ewetop 



Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 18
Skąd: świętokrzyskie

 #1  Wysłany: 2010-12-09, 15:44  rtg płuc


witam!
pisałam tu na forum o moim tacie a teraz mam gorącą prośbe we własnym imieniu dzisiaj odebrałam opis RTG klatki piersiowej i troche mnie niepokoi..........szukałam co nieco w necie ale nic nie mogłam znaleść więc postanowiłam napisac tu na forum bo wiem że mogę liczyć na Was:)
z pracy wysłali mnie na badania i wynik badania krwi mam dobry --OB mam 3mm jesli to pomoże,i reszte wynikow morfologi tez mam ok, niżej przedstawie opis mojego RTG płuc i moja prośba do Was abyście pomogli mi to rozszyfrować nie wiem co to oznacza taki opis troche sie boję...
OPIS RTG:

Kąt przeponowo-żebrowy lewy spłycony-ślad płynu zrost?lewa kopuła przepony z drobnymi zaciągnięciami.Wzmożony rysunek okołooskrzelowy w obu kątach przeponowo-sercowych.Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych.Wnęki naczyniowo-nieżytowe.Cień serca niepowiększony w badaniu Rtg.

proszę o interpretacje tego opisu za co z góry serdecznie dziękuje.
pozdrawiam!
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2010-12-10, 00:13  


ewetop,
przechodziłaś w ostatnim okresie jakąś infekcję dróg oddechowych? Lub inną? Kaszel - był / jest? Czy chorujesz na jakieś przewlekłe schorzenia? czy miewasz bóle stawów / mięśni? Stany zapalne śluzówek np. oczu? Stany podgorączkowe?..
Czy wcześniej wykonywałaś RTG (jak dawno temu?) i czy były wtedy również obecne jakieś zmiany?

Obraz radiologiczny może odpowiadać zmianom pozapalnym, stąd moje pytania. Nie powinno się interpretować zdjęcia klatki piersiowej w oderwaniu od osoby pacjenta i wywiadu klinicznego.
pozdrawiam ciepło :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
ewetop 



Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 18
Skąd: świętokrzyskie

 #3  Wysłany: 2010-12-10, 06:47  


dziękuje w ostatnim czasie jakies 2 miesiące temu byłam chora zwykłe przeziębienie tak mi sie wydaje ale z rana zawsze moja plwocina była zielona szara no taki jakiś dziwny kolor.stany podgorączkowe też wtedy występowały teraz też występują co jakiś czas ale jestem w chwili obecnej zdrowa(osłuchowo)kaszel mam cały czas juz nawet nie pamiętam od jak dawna rano jest to mokry kaszel w dzień suchy.nic mi nie wiadomo o jakiś przewlekłych schorzeniach chociaż gdy byłam młodsza często chorowałam na zapalenia płuc i oskrzeli i często byłam hospitalizowana z powodu bronchitis spastica,bronch.obturativa(jak dobrze pamietam)czasami mam bóle ale to bardziej z wysiłku tak mi sie wydaje ze względu na pracę jaką wykunojuje.ale takie bez przyczyny bóle też się zdażaja.co do oczu to zapaleń żadnych nie mam chociaż czasami mnie szczypią i łzawią ale byłam u okulisty i wszystko jest ok.RTG wcześniej nie miałam wykonywanego niestety...........ogólnie teraz się dobrze czuje tylko ten kaszel mnie denerwuje bo aż czasami to mnie od niego gardło boli i podczas takiego kasłania z rana to aż na wymioty zbiera.......nie wiem czy to ważne ale jakiś czas temu miałam kłucia w klatce piersiowej tak na wysokośći serca ból ani się nie zmniejszał ani nie zwiększał podczas wdechu czy wydechu i przy którymś razie z kolei to aż rozszedł sie od środka klatki piersiowej na ramiona i ręce obrazowo to odczułam to jako taki wachlarz nie wiem może serducho jakoś zle pracuje albo coś od płuc we wtorek(tj.14.12) idę do lekarza i na ekg zobaczymy co mi powie........mam nadzieje że jest tak jak mówisz że to zmiany pozapalne i nie przyplątała sie jakaś choroba...
dziękuje Ci że sie zainteresowałaś moim tematem i mam nadzieje że to co napisałam wniosło coś nowego na podstawie czego można będzie stwierdzić lub chociaż będzie większe prawdopodobieństwo żę obraz RTG przedstawia zmiany pozapalne:)
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)
 
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #4  Wysłany: 2010-12-11, 16:28  


Obraz faktycznie wskazuje na zmiany pozapalne najprawdopodoniej, ale może mieć również związek z jakimiś problemami z serduchem. Jeśli EKG nic nie wykaże to proponuję diagnostykę w kierunku zmian zapalnych. Przyczyną takich zmian może być także silna alergia, chociaż zielonkawy kolor wydzieliny wskazuje raczej na bakteryjne podłoże. W razie gdyby wykluczono sercowe pochodzenie zmian to proponuję zrobić posiew z plwociny.

Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wszytsko się pomyślnie wyjaśniło:)
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
ewetop 



Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 18
Skąd: świętokrzyskie

 #5  Wysłany: 2010-12-14, 15:11  


dziękuje goju:)

tak jak pisałam wcześniej byłam dzisiaj u lekarza i robiłam EKG....na EKG wszystko w porządku więc serduszko poprawnie pracuje,pani doktor obejrzała zdjęcie RTG płuc przeczytała opis i stwierdziła"wygląda mi to na stare zmiany pozapalne"więc ja ucieszona że jest ok odetchnęłam z ulgą dopóki nie padło pytanie:"a czy pani ostatnio chorowała?"więc ja mówię ze przeziębiona byłam pani doktor na to "aha"więc ja jej mówię że nie wiem czy to ma związek z tym obrazem ale gdy byłam młodsza bardzo często chorowałam na zapalenie oskrzeli a ona na to"więc piszemy skierowanie bo w sumie warto to zbadać u specjalisty bo może to jest jakiś świeży stan zapalny albo coś przewlekłego"ja pomyślałam ok wzięłam skierowanie i idę w najbliższym czasie zapisać się do poradni chorób płuc.........niech obejrzy zdjęcie i będę wiedzieć na czym stoję.........w skierowaniu mam napisane obs.płuca lewego....i zaznaczone "objęcie leczeniem specjalistycznym" nie wiem dlaczego pani doktor to zakreśliła?????skoro możliwości były 2 a druga to "proszę o poradę specjalistyczną" może tak po prostu a może podejrzewa coś.........??.......(alergia?inne?)dowiem się od lekarza specjalisty na pewno.a jutro albo po jutrze pójdę do przychodni i zrobię spirometrię i zobaczymy jak wyjdzie może to coś wniesie dla pana doktora który będzie mnie badał a ja będę już miała jakieś dokumenty żeby nie tracić czasu znowu na tego typu badania.bo wtedy lekarz będzie miał już ułatwione troszkę zadanie bo będzie miał obraz RTG z opisem i badanie spirometryczne.mam nadzieję że będzie wszystko ok.
GOJU ta plwocina nie jest cały czas w takim kolorze ona jest tylko wtedy gdy jestem chora...więc nie wiem co o tym myśleć.........?zobaczymy co pan doktor powie.
pozdrawiam serdecznie
Ewelina:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group