1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi zaawansowany
Autor Wiadomość
natai 


Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-10-26, 08:18  Rak piersi zaawansowany


[pierwotny tytuł wątku: nawrót raka hormonozależnego po 11 latach, leczenie AFINITOR]


Chciałabym poznać wszystkie panie które są w trakcie nawrotu raka po kilku kilkunastu latach,
oraz te które chcą uczestniczyć w rozmowie.

chciałabym dowiedzieć się jakie są rokowania dla osoby z nawrotem raka piersi rozsianym niestety w organiźmie
i przyjmującym po chemii następujące leki: AFINITOR 10mg i FEMARA.

chciałabym poznać wasze metody leczenia, wasze alternatywne sposoby walki z rakiem, może coś z natury?

Chcę prosić o opinie osób przyjmujących AFINITOR, czy mieliście skutki uboczne?
martwi mnie fakt dużego prawdopodobieństwa zachorowania na posocznice po zażywaniu tego leku, jakie są wasze spostrzeżenia?

pozdrawiam was gorąco.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #2  Wysłany: 2013-10-26, 10:29  witaj Natai !


Jak to się stało, że dopuszczono do tak już rozsianego raka ?, czy nie był kontrolowany , anna
_________________
anna
 
natai 


Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-10-26, 13:12  


rak był kontrolowany , były podawane leki i jakieś zastrzyki przez cały czas ale jakie tego nie wiem. skaner robiony co 2 miesiące w trakcie chemioterapii pokazywał że komórek raka jest mniej, potem po zakończeniu chemii wyniki stopniowo zaczęły się pogarszać aż do tej chwili obecnie trzeci dzień brania nowych leków afinitor i femara. niestety informacje dotyczące bliskiej mi osoby są szczątkowe bo mieszka za granicą i chyba wszystkiego nie chce mi mówić. czuje się teraz dobrze, ale boję się że nie przyjedzie na święta. czy sytuacja jest beznadziejna? na początku mówiła mi o raku limfatycznym, raku który jest w węzłach chłonnych? krąży w ciele i może nagromadzać się w pewnych miejscach rozsiewa się? wczoraj powiedziała mi że to w dalszym ciągu ten sam rak co zaatakował 11 lat temu. ogólnie nie czuje się zle ale wiem że poschodziły jej paznokcie ślady jeszcze po chemii... bardzo się zamartwiam czy ktoś jest w takiej sytuacji albo ma bliską osobę z tym problemem?

[ Dodano: 2013-10-26, 13:20 ]
chemia została zakończona w sierpniu a teraz w październiku skaner i wyniki złe komórki raka namnażają się, czyli chemia nie zadziałała? czy afinitor przedłuża tylko życie czy leczy i powoduje że rak nie będzie się namnażał? teraz będzie miała wizytę kontrolną za 2 tyg skaner przed świętami w grudniu
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #4  Wysłany: 2013-10-26, 13:49  


Chodziło mi czy był kontrolowany, za czym nastąpł nawrót choroby ?, chodzi mi przez okres tych 10 lat. Teraz aby się wypowiedzieć trzeba mieć wyniki badań, gdzie nastąpił nawrót, czy były zab. operc, więcej inf i ew. zapytania otrzymasz od opiekuna działu, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
natai 


Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2013-10-26, 13:57  


w 2001 roku była oszczędzająca operacja lewej piersi, potem brała jakieś tabletki przez cały czas pod kontrolą lekarza potem kilka lat później usunięto wszystkie narządy rodne nie było raka ale istniało ryzyko pojawienia się go. nie mam badań przed sobą a prywatnie posiadam tylko te z 2001r a teraz o operacji nie ma mowy tylko te tabletki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group