1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-02-07, 22:28
Rak piersi z przerzutami odległymi
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #16  Wysłany: 2012-02-08, 10:19  


alutka252 napisał/a:
tomografia zlecona dopiero po 4 chemii

Jest postępowaniem prawidłowym, kontrolę odpowiedzi na leczenie przeprowadza się właśnie po 2 do 4 cyklach CTH.

alutka252 napisał/a:
wynik drugiej był bez zmian-czyli nie ma poprawy ale także pogorszenia

Brak progresji (pogorszenia) jest przesłanką do kontynuowania leczenia, bez którego utrzymanie się takiego stanu byłoby mało prawdopodobne, a w dłuższym czasie niemożliwe.

Jednak to wszystko są pytania przede wszystkim do Waszego lekarza, jedynego mogącego udzielić wiążących odpowiedzi,
gdyż tylko on dysponuje odpowiednią wiedzą na temat Waszego leczenia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
alutka252 


Dołączyła: 25 Lis 2011
Posty: 10

 #17  Wysłany: 2012-02-08, 10:34  


Bardzo Panu dziękuje za odpowiedzi. Napiszę jak będę miała wynik kolejnego TK. Dziekuje
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #18  Wysłany: 2012-02-08, 16:35  


taxol jest lekiem nowej generacji -Powoduje wstrzymanie podziału komórek. Jest stosowany m in w raku piersi i płuc w połączeniu z innymi lekami lub jeśli inne leczenie zawodzi.
To leczenie może wydłużyć życie Twojej Mamy. Jeśli chodzi o skutki to w większości pacjenci dobrze go tolerują. Nie ma np wymiotów i nudności a to już duża ulga- może Mama wtedy poczuje się lepiej psychicznie...

:/pociesza:/
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
alutka252 


Dołączyła: 25 Lis 2011
Posty: 10

 #19  Wysłany: 2012-02-08, 23:05  


Bardzo dziekuje, czytałam dużo inormacji na temat taxolu i faktycznie tak jak piszez nie ma tych objawów. Jeśli moge jeszcze zapytać o sfere może bardziej psychoczną, ponieważ mama wie, że ja tu pisze i pyta sie co mi odpowiedzieli na forum, lecz ja boje sie mamie powiedzieć prawde, boje się że mama sie podda a jak już wspomniałam wcześniej, już ma silną depresje:( i myśle że skoro lekarz nie mówi jak jest to znaczy, że lepiej nie mówić bo może jest ta iskierka gdzieś że jednak będzie dobrze. Proszę o radę w tym temacie.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #20  Wysłany: 2012-02-09, 07:55  


alutka252 napisał/a:
myśle że skoro lekarz nie mówi jak jest to znaczy, że lepiej nie mówić bo może jest ta iskierka gdzieś że jednak będzie dobrze. Proszę o radę w tym temacie.

To trudna rzecz by właściwie zadecydować ile trzeba powiedzieć, a czego nie mówić.
I tylko bliska osoba, dobrze znająca cechy charakteru, osobowość i potrzeby chorego, może to właściwie ocenić.
Uważam też, podobnie jak większość spotykanych przeze mnie opinii, że nie wolno mówić nieprawdy,
chociaż ilość przekazywanych informacji można dostosować do potrzeb osoby chorującej.
Wskazówką może być stopień zainteresowania ze strony osoby chorującej - jeśli pyta o leczenie, o opinie lekarza, to znaczy, że chce to wiedzieć i trzeba odpowiedzieć.
Polecam Ci lekturę tego posta, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group