1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-10-26, 21:05
Zmiany w szyjce macicy
Autor Wiadomość
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2011-10-26, 20:58  Zmiany w szyjce macicy


W badaniu TK na szyjce macicy masy guzowate 70 x 47 x 37 mm
po zakontrastowaniu z rozpadem
zmiana przylega do trzonu macicy, miejscowo do dolnego opdcinka odbytnicy, oraz tylnej sciany pecherza moczowego.
nie mozna jednoznacznie wykluczyc ani potwierdzic nacieku..

Cienie powiekszonych węzłow ok 18 mm prawy i lewy biodrowy ok 12 mm.

Mam dwie sledziony druga ma okolo 7 mm zmiania ogiskowa w tej drugiej ok 5 mm

co to oznacza.
_________________
Teresa
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-27, 08:54  


Masy guzowate w szyjce macicy wymagają pilnej dalszej diagnostyki pod kątem ich złośliwości,
co jest niestety dość prawdopodobne, a na pewno niewykluczone.
Lekarz powinien zlecić pobranie wycinka i histopatologiczne przebadanie go.
W przypadku stwierdzenia zmiany złośliwej czeka Cię jej usunięcie.
Jeśli zmiana okazałaby się niezłośliwa, wówczas prawdopodobnie też kwalifikowałaby się do usunięcia, choć wtedy byłoby to mniej pilne.

Powiększony do 18 mm węzeł chłonny również budzi podejrzenie,
jego ocena powinna być przeprowadzona wraz z oceną mas guzowych szyjki macicy.
Lekarz powinien rozważyć diagnostykę równoległą (biopsja) lub po poznaniu wyniku badania wycinków guza,
wówczas rozważenie pobrania i przebadania węzła wraz z zakwalifikowanymi do usunięcia sąsiednimi tkankami - wg oceny lekarza Twojej sytuacji, o ile okaże się, że są to zmiany złośliwe wymagające usunięcia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #3  Wysłany: 2011-10-27, 21:14  re


Cytologie robiłam w kwietniu br grupa II. i nadzerke do leczenia. Kolejny termin mialam na wrzesien br.
Zaczełąm plamic. Znalazłam sie szpitalu pobrano wycinki ---diagnoza ca colii uteri IIB.
Skierowano mnie do onkologa tam padła diagnoza i odesłano mnie z powrotem do lekarza kierujacego bo nie mialam tk brzucha,miednicy mniejszej,usg i rtg. Dopiero 25.10 br zrobiłąm badania. i oto wyniki.
Co dalej???

[ Dodano: 2011-10-27, 21:39 ]
Ponoc tego sie nie wycina tylko naswietlania lub radioterapia.
Jakie sa konsekwencje dla organizmu i jak dlugo,czy trzeba byc w szpitalu na czas
_________________
Teresa
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #4  Wysłany: 2011-12-06, 21:49  Rak szyjki macicy IIB


Czy moze mi ktos napisac jakie sa rokowanie?????
Spadlo to na mnie jak grom we wrzesniu br. mimo, ze robiona w kwietniu br cytologia wykazala II.
bylam wtedy badana i lekarz powiedzial "nadzerka do leczenia, pobral cytologie i kazal czekac na wynik. Nic nie widzial??
Plamilam nagle we wrzesniu i stad wizyta, oddzial histopatologia i masy guzowate w macicy uciaskajace na dolny odcinek obytu i pecherz moczowy, nie ma da sie okreslic czy nacieka czy nie.
gruczolak w prawym nadnerczu.
Przy okazji zarazono mnie wirusem HCV i niedomaga mi watroba, wzmozona ehogennie i podniesione enzymy.
Proponuja leczenie radioterapia przez 6 tygodni i raz w tygodniu chemia. prze ile chemia nie wiem. Bo malo wiem od lekarzy.
jednak hepatolog nie wyraza zgody na chemie. mam isc do niego z listem od onkologa aby rozwazyl chemie i napisala, ze rak jest w stanie bardzo zaawansowanym i chemia jest konieczna.
Nie wiem jakie sa rokowania i prawie nic z wyjatkiem tego, ze od wrzesnia mam postawiona diagnoze i próbuje cos załatwic dostac do lekarzy w Centrum Onkologii ba lekarz gin wysyła mnie 30.09 na onkologie bez badan tk usg rtg nawet nie chieli rozmawiac ze mna i odesłałi udalo sie zrobic badania 25 X.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-12-07, 06:38 ]
Etiene, przeniosłem ten post do Twojego wątku, gdyż dotyczy Twojej historii. Opisuj ją tutaj.
_________________
Teresa
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2011-12-07, 12:08  


etiene napisał/a:
Czy moze mi ktos napisac jakie sa rokowanie?

Samo stadium IIB, jak podałaś w tytule posta nie ma najgorszych rokowań,
natomiast stwierdzenie hepatologa, że "rak jest w stanie bardzo zaawansowanym"
może zmienić ocenę Twojej sytuacji.
Nie ocenimy tego jednak tutaj na forum - nie wiemy co lekarz widział i co miał na myśli mówiąc te słowa.

Dlatego myślę, że z tym zapytaniem powinnaś zwrócić się do Twojego lekarza,
dysponującego większą wiedzą potrzebną do oceny rokowania.

Natomiast na pewno nie ma co zwlekać z diagnostyką i leczeniem.
Pilny kontakt z CO i opiekę dobrego onkologa uważam za najlepsze rozwiązanie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2011-12-07, 21:38  RE


Leczenie tak juz byłam.Jestem po tk ustawiajacym,mam kropki na ciele.
15.12 ide na sprawdzenie czy model jest dobrze zrobiony i 19 mam zaczac.
Super na swieta. Czy chemia jest konieczna,Bylam u hepatologa z tym listem o którym pisalam wczesniej.
Mam skierowanie na enzymy watrobowe i hepatolog podejmie decyzje po wynikach a wogole to planuje
,ze 25.01 2012 r. zostane na oddziale w celu rozszerzenia diagnostyki watroby i wtedy podejmie decyzje.
Uwaza,że aby nie obciazac watroby chemia w ostatecznosci gdy radioterapia okaze sie nieskuteczna.
Hepatolog powiedzial mi o metodzie jakiejs wkladanie globulek dokladnie w miejsce guza. Co to za metoda i czy moge zaproponowac lekarzowi.
Bardzo sie boje nie wiem jak zareaguje moj organizm moze ktos napisz jakie mial odczucia po tym. Problem tkwi w tym,ze rano musze zaprowadzic niepelnosprawna corke do szkoly,isc, potem odebrac nawet po naswietlaniu.czy dam rade.nikt mi nie pomoze bo nie mam nikgo.
_________________
Teresa
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #7  Wysłany: 2012-01-19, 11:30  Brachyterapia HDR szyjki macicy


Czy ktos miał doczynienia z ta metodą prosze pomoc.

Zalecono mi cztery serie.
Jestem po 25 napromieniowanich okolic miednicy małej.
Zniosłam to okropnie. Biegunki, brak apetytu a teraz zmiana koloru skóry w tej okolicy.
Fakt, ze to pomogło ale ponoc na szyjce pozostał jakis mały.
Od lekarza sie nie dowiedzialam niczego.
Jak wyglada taki zabieg, jakie konsekwencje, objawy itp

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-01-19, 12:00 ]
Etiene, scalam post do Twojego wątku - tutaj opisuj Twoją historię.

_________________
Teresa
 
Kasia1306 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 56
Pomogła: 10 razy

 #8  Wysłany: 2012-01-19, 13:41  Brachyterapia HDR szyjki macicy


Witaj!
Wysłałam Ci wiadomość na na pw.
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #9  Wysłany: 2012-02-23, 21:23  Brachyterapia po radioterpii interpretacja wyniki markeru .


Po radioterapi dopiero teraz wypadły mi niemal wszystkie włosy łonowe a terapie zakonczyłam 18.01.br.
Zrobiłam poziom markeru scc-ag mialam przed radioterapią poziom 11,6 a obecnie mam 0,75.
norma jest od 0,00 do 2,00 czy w takim układzie konieczna jest brachyterapia skoro marker jest w normie,
Byłam badana po radioterapi i zdecydował lekarz o tej brachyterapii mam miec 4 razy co tydzien.
Lekarz twierdzi,ze mam jeszcze coś małego na szyjce macicy. Prosiilam o zrobienie tk lub rm ale stwierdził,ze badanie ginekologiczne jest dokładne i nie trzeba zadnych badan.
Miałam zacząć 9.02, ale z powodu zaziebienie sporego,bółu gardla anstezjolog mnie odrzucil
Obecnie jest troche lepiej a z kolei syn ma noge na szynie na 10 dni,
Troche sie obawiam abym przypadkiem nie przegapiła,aby sie znowu nie zaczął rozrastac albo cos sama nie wiem. Moze to jakieś znaki,ze nie powinnam sie poddać brachyterapi,bo byłam u anstezjologa w czwartek 8.02 dosłownie mi swiszczało z oskrzeli,prawie nie mogłam mówić.Odesłał mnie do lek rodzinnego,który widząc poziom leukocytów 4,00 nie zapisał mi antybiotyku nic. Obecnie mi przeszlo no prawie z wyjatkiem kaszlu.
a tu we wtorek syn skrecił noge i ma na szynie. Nie moge iść na zabieg bo syn wymaga opieki a córka jest niepełnosprawna. Nie ma nikogo poza mną. Czy mogę tak przedłuzac rozpoczecie brachyterapii aby sobie nie zaszkodzić i jak długo??/
_________________
Teresa
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #10  Wysłany: 2012-02-23, 22:46  


etiene napisał/a:
Zrobiłam poziom markeru scc-ag mialam przed radioterapią poziom 11,6 a obecnie mam 0,75.
norma jest od 0,00 do 2,00 czy w takim układzie konieczna jest brachyterapia skoro marker jest w normie,
Byłam badana po radioterapi i zdecydował lekarz o tej brachyterapii mam miec 4 razy co tydzien.

Sama wartość markera, po zabiegu obniżona do zakresu normy, nie jest czynnikiem decydującym o leczeniu ani wystarczającym do oceny jego powodzenia (porównaj ten post).

Dla stadium IIB brachyterapia wg zaleceń PUO (str. 289) jest niezbędna:
Cytat:
Rak w stopniu zaawansowania IIb – radiochemioterapia
W ramach radiochemioterapii stosowana jest:
– teleterapia miednicy z chemioterapią jednoczasową opartą na cisplatynie + brachyterapia (dawka w punkcie A > 85 Gy).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
etiene 


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 11

 #11  Wysłany: 2012-02-23, 23:59  


Chemii nie mogę z powodu braku zgody hepatologa.Przewlekly stan zapalny watroby typu C.
Gdzies mnie zarazono.
Brachyterapia tzn musze ją przejśc ale ile moge odwlekać nie z wlasnej winy aby nie miec jakis kolejnych komplikacji.Na razie jak napisałam synz nogą na szynie wymaga pomocy a sama nie wiem jak bede sie czula po brachyterapii HDR Po radioterapii była bardzo senna przychodzilam i spalam.
jakie moga byc objawy.takie jak przy radioterapii.
_________________
Teresa
 
etienee 


Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Kraków
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2014-11-04, 09:07  Rak szyjki macicy.


Cytologia grupa II- 3 miesiace pózniej krwawienie i histopatologia wykazuje raka IIB.
Czy to mozliwe.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-04, 19:27 ]
Post i kolejne odpowiedzi wydzielone z tego wątku.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-04, 19:31 ]
Oficjalne ostrzeżenie za uporczywą dezorganizację pracy na forum poprzez zamieszczanie wypowiedzi w nieodpowiednich miejscach.
_________________
Teresa
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #13  Wysłany: 2014-11-04, 09:20  


Doszło do pomyłki diagnostycznej. Jest to niemożliwe... W II grupie nie występują komórki dysplastyczne.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #14  Wysłany: 2014-11-04, 18:07  


etienee napisał/a:
histopatologia wykazuje raka IIB.

Czy to znaczy, że otrzymałaś wynik mówiący, że stwierdzono 'Nacieki przymacicz niedochodzące do kości miednicy (bez nacieku pochwy lub z naciekiem)' ?
To jest kryterium zaawansowania raka szyjki macicy do stadium IIB (Zalecenia (2013 r.), str. 280, tab. 5).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #15  Wysłany: 2014-11-04, 18:37  


Chcialam tylko zauwazyc, ze ostatnie posty dotycza etienee, a nie autorki watku

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-04, 19:24 ]
Słusznie, bardzo dziękuję Ci za zwrócenie uwagi.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group