1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi uogólniony
Autor Wiadomość
Fabia 


Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-02-11, 19:41  Rak piersi uogólniony


Witam seredcznie

Moja siostra -od 4 lat leczy sie z powodu raka piersi. Po krotce opisze historię choroby.

Najpierw jedna piers 2011 rok - po zdiagnozowaniu dluga kolejka na operacje (pół roku)
i tak chemioterapia, operacja (usuniecie piersi wraz z wezlami) potem radioterapia i herceptyna HER+++

Potem druga piers 2012r operacja( usuniecie piersi wraz z wezlami)
potem chemioterapia, radioterapia hormonoterapia _ etruzil do 2014

2013 r przerzuty do pluc wycieto czesc pluca

2014 przerzuty do kosci , na skore, dalej pluca

I tak od tego momentu najbardziej mnie interesuje jej sposob leczenia
Gdy stwierdzono te przerzuty we wrzesniu 2014 r. odstawiono Etruzil i podano chemie Paxitaksel z wlewem cotygodniowym.
I raz na miesiac Zomikos
Na poczatku tego roku 2015 wystapily silne bole glowy jakich nie widzialam u nikogo jeszcze ;
bylysmy w tym czasie u lekarza przed podaniem chemii, a lekarz zbagatelizowal,
bo powiedzial, ze to migrena i nic z tym nie zrobil, dajac jedynie 3 tabletki pyralginy i podal chemie.
Na nastepny dzien zabrano siostre do szpitala i zrobiono TK i niestety przerzuty do glowy (chociaz miala we wrzesniu 2014 r. robiony MR gowy i nic nie było)
zaraz dostala manitol i odtad bierze pabi dexmat..>. Potem radioter. glowy 3 frakcje
Zmieniono chemie na cisplatyne tez wlewy cotygodniowe i manitol 3 razy juz dostala.
Upomnialam sie u lekarza o ten Paxitaksel, bo co z tymi plucami i skorą , lekarz powiedzial ze polączy te chemie z ciplatyna.
Teraz byl inny lekarz i powoedzial ze nie mozna laczyc cisplatyny
Na skorze sa zmiany takie place czerwone na brzuchu i plecach.
Ja kiedys jej obrysowalam pisakiem w sumie nie widze ,zeby sie roprzestrzenilo.
Moze tu jakis lekarz doradzi albo ktos kto sie zetknal z podobnym przypadkiem
Prosilam lekarza o badanie MR glowy i kregoslupa , ale nie chce dac skierowania.
Wiem ze jest jeszcze jakas rezerwa promieni , wiec jak jets przerzut w kregoslupie to mozna jeszcze dac promienie.

Nie wiem jak pokierwac
Prosze o rade
_________________
Jolanta
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-11, 21:35  


witaj na forum
przede wszystkim będą potrzebne opisy, kart leczenia i wyniki histopatologiczne, żeby rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytania.
pozdrawiam
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Fabia 


Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-02-12, 17:42  


Dzieki za zainteresowanie
ale niemozliwe jest zamieszczanie tyle stron badan- jest tego duzo.
_________________
Jolanta
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2015-02-13, 21:34  


Fabia napisał/a:
Upomnialam sie u lekarza o ten Paxitaksel, bo co z tymi plucami i skorą , lekarz powiedzial ze polączy te chemie z ciplatyna.
Teraz byl inny lekarz i powoedzial ze nie mozna laczyc cisplatyny

Wg aktualnych Zaleceń (2013 r., aktualizacja: 2014.12.03) (str. 253-254)
cisplatyna nie jest przewidywana jako standardowy chemioterapeutyk przy leczeniu raka piersi w stadium uogólnienia,
zarówno w monoterapii jak i jako składnik chemioterapii wielolekowej.
Także nie jest wymieniana w schematach mających zastosowanie w leczeniu stadiów wcześniejszych (j.w., str. 242-243).
W źródłach angielskojęzycznych można znaleźć informacje o łączeniu PT w leczeniu raka szyjki macicy (przykład),
oraz o prowadzonych badaniach klinicznych we wcześniejszych latach (ok. 1997-2005) dotyczących raka piersi.
Skoro schematy takie nie znalazły się w aktualnych wytycznych, można domniemywać, że wciąż ich działanie nie jest jednoznacznie pozytywnie zweryfikowane i dopuszczone do praktyki klinicznej.

Fabia napisał/a:
Prosilam lekarza o badanie MR glowy i kregoslupa , ale nie chce dac skierowania.
Wiem ze jest jeszcze jakas rezerwa promieni , wiec jak jets przerzut w kregoslupie to mozna jeszcze dac promienie.

Opisywane przez Ciebie silne dolegliwości nasuwają obawy, że naświetlanie zmian przerzutowych może mieć ograniczoną skuteczność.
Jednak wypowiedzieć się na ten temat powinien lekarz onkolog - być może warto poprosić innego niezależnego lekarza onkologa o niezależną konsultację.

Niezależnie od powyższego uważam, że zaawansowanie choroby i nasilenie dolegliwości
przemawiają za pilnym znalezieniem pomocy ze strony lekarzy opieki hospicyjnej (w trybie domowym, ewentualnie stacjonarnym)
o ile jeszcze nie zostało to zrobione - na tym etapie choroby trzeba liczyć się z możliwością nasilenia się dolegliwości,
czas zorganizowania i otrzymania takiej opieki może zabrać kilka(-naście ?) cennych dni bez zabezpieczenia przeciwbólowego,
a przygotowanie personelu hospicyjnego do pomocy w takich sytuacjach jest z pewnością lepsze, niż przeciętnej placówki szpitalnej.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych wiadomości.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group