1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy częściowo zrazikowy
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #16  Wysłany: 2013-11-05, 13:19  


miła napisał/a:
Znowu jestem przerażona tymi skutkami ubocznymi, a zwłaszcza osteoporozą. Czy zatem można równolegle z tą terapią przyjmować jakieś leki, które pomogą mi bronić się przed nią?

Wskazówki można znaleźć w wyżej linkowanych 'Zaleceniach' (str. 224):
Cytat:
W przypadku stosowania leków z grupy inhibitorów aromatazy ryzyko osteoporozy i złamań kości jest wyższe niż w przypadku tamoksyfenu — przed rozpoczęciem podawania należy ocenić wyjściową gęstość kości (BMD, bone mineral density), a w czasie leczenia wskazane jest uzupełnianie niedoborów wapnia i witaminy D3 oraz regularne monitorowanie gęstości mineralnej kości (odstęp — 12 miesięcy).


miła napisał/a:
całkiem przypadkowo znaleziono mi guza na nerce (angiomyolipomia). Lekarze mówią, że jest to postać łagodna i zwykle się to tylko obserwuje. Niestety mój drań jest duży 30x30x41mm. Czytałam, że przy tak dużych guzach usuwa się je. Rozumiem, że teraz ważniejsza jest dla mnie terapia nowotworowa, ale czy nie muszę się obawiać, że w tzw. międzyczasie mój okaz stanie się złośliwym draństwem?
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
miła 


Dołączyła: 10 Sie 2013
Posty: 28

 #17  Wysłany: 2013-11-05, 19:35  


Zmartwiłam się troszkę, bo moja pani onkolog nie wspominała nic o badaniu gęstości kości chociaż mówiłam jej o moim strachu przed osteoporozą. Przed pierwszym zastrzykiem poleciła mi tylko zrobić morfologię. Dobrze, że wiem o takich zaleceniach to spróbuję jej o tym wspomnieć.

Dziękuję za błyskawiczną, jak zwykle zresztą, odpowiedź i pozdrawiam.
 
miła 


Dołączyła: 10 Sie 2013
Posty: 28

 #18  Wysłany: 2014-03-19, 17:36  


Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz. I właśnie tutaj poproszę o interpretację. W poprzednim tk był jeszcze jeden wpis, który nie zaniepokoił mojego onkologa, ale wobec moich perypetii zaniepokoił mnie.

"W obrębie myometrium widocznych kilka okrągławych zmian ogniskowych,hipodesnyjnych - najprawdopodobniej myoma. Obustronnie w obrębie jajników, obecność nieregularnych, grubościennych niewielkich przestrzeni płynowych max 13 mm - strona L"

Proszę o podpowiedź czy mam się bać i drążyć temat, domagać się dokładniejszych badań, czy sama zresztą nie wiem czego. Boję się, że znowu usłyszę, że mam nowotwór.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #19  Wysłany: 2014-03-20, 08:35  


Lekarz opisujący wynik wskazuje, że uwidocznione w myometrium zmiany wyglądają na mięśniaki będące guzami łagodnymi,
o zmianach w obrębie jajników wypowiada się jedynie na temat ich nieznacznej wielkości i budowy,
nie określając charakteru, co można interpretować, iż prawdopodobnie nie są to zmiany wyglądające na podejrzane,
być może są to torbiele wypełnione płynem.

Gdyby wynik zawierał informacje wyglądające podejrzanie onkologicznie, lekarz powinien to wyraźnie opisać,
zatem wobec takich zapisów wygląda na to, że nie ma podstaw by podejmować inne działania poza okresową obserwacją tych zmian.

Przy okazji wizyty u onkologa możesz poprosić o interpretację tego wyniku i potwierdzenie, że nie zawiera on niepokojących informacji.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group