1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - leczenie oszczędzające
Autor Wiadomość
asienkast 


Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: ustka

 #1  Wysłany: 2010-06-09, 22:38  Rak piersi - leczenie oszczędzające


wykryto u mnie guz o pierwszym stopniu złośliwości .
za dwa tygodnie czeka mnie operacja oszczędzająca oraz usuniecie węzłów chłonnych.

Mam dwa pytania , po jakim czasie od zabiegu chirurgicznego będe mogła zacząć zalecane dalsze leczenie czyli radioterapię
oraz kiedy bedzie możliwa odbudowa piersi i w jaki sposób.

Mając na myśli odbudowę piersi chodzi mi głównie o technikę za pomocą urządzenia body jet czyli wstrzyknięcie odessanej tkanki tłuszczowej.
 
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-11, 10:04  


Witam,
pierwszą operację oszcz. miałam 23.02.10, ponieważ okazało się że to złośliwy należało usunąć z większym marginesem cięcia i usunąć węzeł wartowniczy. Druga operacja była 8.04.10. Potem trzeba było czekać 2 tygodnie na wynik, potem na wolne miejsca na radioterapii. I tak po 3 m-cach od usunięcia właściwego guza 28.05.10 rozpoczęłam naświetlania 8-) . Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i cierpliwości. :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2010-06-16, 14:37  Re: operacja oszczędzająca piersi


asienkast napisał/a:
[...] po jakim czasie od zabiegu chirurgicznego będe mogła zacząć zalecane dalsze leczenie czyli radioterapię [...]

Można spotkać takie opinie:
www.rakpiersi.pl napisał/a:
[...] Leczenie powinno się rozpocząć możliwie jak najszybciej po zabiegu operacyjnym (nie później niż 3 miesiące po operacji). Jeśli jednak chora po mastektomii wymaga leczenia chemicznego i radioterapii, napromienianie wdraża się zaraz po zakończeniu chemioterapii. [...]

Porównaj:
http://www.rakpiersi.pl/p...41,catId,3.html
http://www.pfm.pl/u235/navi/199431#p4

asienkast napisał/a:
[...] kiedy bedzie możliwa odbudowa piersi i w jaki sposób. Mając na myśli odbudowę piersi chodzi mi głównie o technikę za pomocą urządzenia body jet czyli wstrzyknięcie odessanej tkanki tłuszczowej.

Sposoby rekonstrukcji obszernie i przystępnie przedstawione są np. tutaj: http://www.padtech.pl/index.php?menu=rekonstrukcja

Metoda body jet wydaje się być szerzej stosowana do zabiegów kosmetyki estetycznej niż profesjonalnych zabiegów rekonstrukcyjnych tkanek,
ale można próbować szukać np. pod tymi linkami: http://www.google.pl/#hl=...67b6e68e91fdfad
albo pytać kontaktując się bezpośrednio z ośrodkami które takie zabiegi wykonują.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
asienkast 


Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: ustka

 #4  Wysłany: 2010-06-28, 22:40  operacja oszczedzajaca


niestety zamiast operacji oszczędzającej trzeba było zastosować radykalne cięcie. okazało się że torbiel która otaczała guza i była usuwana podczas biopsji mammotomicznej znowu bardzo szybko sie rozrasta. w tej chwili czekam na wyniki i decyzję o dalszym leczeniu.
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #5  Wysłany: 2010-06-29, 07:27  


Witaj asienkast!
Też miałam radykalną operację,dzisiaj może ściągną resztę szwów (co drugi ściągnięty już) i może będą wyniki...
Życzę Ci dużo siły i wytrwałości w rechabilitacji!!
Ćwiczysz tą rękę? Npisz jak Ci to idzie? (ja myślałam,że za dużo poćwiczyłam, a lekarz mówi że za mało. Wg mnie to solidnie się za to wzięłam, boli tak jak bym przećwiczyła)

pozdrawiam:)
 
asienkast 


Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: ustka

 #6  Wysłany: 2010-06-30, 11:09  


dzisiaj mija tydzień od operacji, wiec szwy mam w komplecie, jak na razie tylko mam zdjęta sączki. Jutro idę na kontrolę i ściąganie chłonki, która sie zbiera i trochę przeszkadza. Rehabilitacje mam już od wczoraj i oprócz tego staram sie w domu ćwiczyć . generalnie nie mam problemów z poruszaniem ręką, chociaz powiem szczerze że boli. Mam nadzieję że będzie lepiej jak zdejmą szwy bo one strasznie ciągną.
pozdrawiam :)
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #7  Wysłany: 2010-07-01, 07:28  


hej asienkast!

jestem ponad dwa tyg po operacji, przedwczoraj ściągneli mi wszystkie szwy i kurde nie wiem co jest bo mi to napuchło dziwnie, ogólnie fajowo bez tych klejących opatrunków:) ale ręka ciągnie dalej, po mojemu to przez brak tych węzłów chłonnych...

Wytrwałości w ćwiczeniach asienkast!! (oj bo ja to się wkurzam czasami)
Pozdrawiam :-D :-D
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #8  Wysłany: 2010-07-02, 12:42  


Witaj,
myślałam o Tobie i przesyłałam pozytywną energię- ale widocznie mało skutecznie :cry:
Ćwicz tak jak radzą koleżanki, uśmiech na twarzy i głowa do góry :-D
Pozdrawiam 8-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group