1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - Amazonka z Pruszkowa
Autor Wiadomość
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #91  Wysłany: 2014-07-24, 22:45  


Wyrazy współczucia dla męża i najbliższych. Monika była jedną z bohaterek naszego forum. Walczyła bardzo dzielnie, do samego końca. Niech spoczywa w spokoju. Obyśmy się tam kiedyś wszyscy razem spotkali. ::rose::
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #92  Wysłany: 2014-07-25, 10:34  


::rose::
 
Niśka 


Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #93  Wysłany: 2014-07-25, 12:08  


Chciałam powiedzieć, że jestem w szoku.
Poznałam Monikę na oddziale 2 tygodnie temu (w niedzielę 13 lipca). Rzadko zachodzę na ten oddział, bo to nie "mój" oddział, a "mój" oddział sam w sobie jest dość absorbujący i rzadko kiedy mam czas zachodzić na inne oddziały.
Monika zaskoczyła mnie tym, że praktycznie w progu rzuciła mi się na szyję, od razu traktowała jak najlepszą przyjaciółkę, poprosiła o wpisanie się do zeszytu i dała wizytówkę z adresem swojego blogu ("Kulinarne inspiracje Moniki").
Widziałam, że była opuchnięta (sądziłam, że to po sterydach), że ma problemy z poruszaniem się i mało władne ręce - pomogłam jej przy kolacji.
Nie wiedziałam jednak, że jest aż tak ciężko chora! Pacjenci czasem mi opowiadają o swoich chorobach, czasem nie, a wtedy ja mogę oceniać tylko po tym, co widzę.

Zamierzałam ją odwiedzić w ten weekend - niestety, nie zdążyłam :(
Jest tylu pacjentów, wielu w ciężkim stanie, są i umierający, są i samotni - chciałoby się być przy każdym, cały czas... niestety, to niemożliwe. Staram się jak mogę, ale nie udaje mi się być zawsze przy każdym pacjencie. Znaczy - mogłabym. Ale wtedy dla każdego miałabym max 5 minut. A przecież to nikomu nic nie da i nie o to chodzi. Każdy pacjent zasługuje na więcej uwagi, i są tacy, którzy o to wyraźnie proszą.

Dziwny jest ten miesiąc. Teraz dowiedziałam się o śmierci Moniki. Wcześniej dowiedziałam się o śmierci, nagłej, pewnej pani Ali, którą poznałam na oddziale w piątek i rozmawiałyśmy.... znów przez chwilę.... a we wtorek już nie żyła, ponoć zmarła nagle, nic tego nie zapowiadało, czuła się dobrze... Z pewnością w Centrum Onkologii w tym miesiącu było dużo więcej śmierci, ale nie dotarły do mnie informacje o tym...

Bardzo mi przykro, że nie uda mi się Moniki odwiedzić ponownie - ale cieszę się, że udało mi się Ją poznać, i spełnić wszystko, o co mnie poprosiła.

Dziwny jest ten szpital - ale nie mogę się zniechęcać, załamywać, są tłumy innych pacjentów, którzy też oczekują na uwagę.

Moniko, wieczny odpoczynek dla Ciebie, sympatyczna, wesoła dziewczyno. Niech dobry Bóg zaopiekuje się Tobą. Wnieść dużo radości do Niebieskich Krain.

Monika, wolontariuszka z IX piętra
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #94  Wysłany: 2014-08-02, 00:31  


::rose::
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group