1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak pęcherzyka żółciowego z naciekiem na wątrobę.Operować ??
Autor Wiadomość
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #16  Wysłany: 2013-02-04, 18:14  


Rolą laparoskopii diagnostycznej jest przede wszystkim ocena czy są warunki do przeprowadzenia operacji. Krótko mówiąc czy guz jest resekcyjny czy nie? ... To jest podstawowe pytanie. Ten zabieg daje możliwość bardzo dokładnego obejrzenia poszczególnych narządów jamy brzusznej w dość dużym powiększeniu. Badanie histopatologiczne guza, po pobraniu wycinków podczas laparoskopii - to jedyna możliwość postawienia prawidłowego rozpoznania, kiedy nie można ustalić charakteru guza...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #17  Wysłany: 2013-02-04, 22:40  


Czy jest możliwe, że jeden profesor stwierdzi, że guz jest nie resekcyjny ,a drugi stwierdzi odwrotnie ? Jeżeli lekarze twierdzą , że guz jest nie resekcyjny to po co robić badanie histopatologiczne i po co ustalać charakter guza ?
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #18  Wysłany: 2013-02-04, 23:51  


chester napisał/a:
Czy jest możliwe, że jeden profesor stwierdzi, że guz jest nie resekcyjny ,a drugi stwierdzi odwrotnie ? Jeżeli lekarze twierdzą , że guz jest nie resekcyjny to po co robić badanie histopatologiczne i po co ustalać charakter guza ?

Widać - są trudności diagnostyczne. Zdarza się, że na podstawie przeprowadzonych prób nie można ustalić dokładnego rozpoznania choroby. Dlatego rozszerza się diagnostykę aż do wyjaśnienia " zagadki". Zanim lekarz włączy leczenie musi zebrać za pomocą dostępnych metod diagnostycznych możliwie jak najwięcej informacji. Jest to ważne dla wyboru odpowiedniej metody leczniczej, rozległości ew .zabiegu operacyjnego i rokowania. Szczególne znaczenie ma ustalenie charakteru nowotworu oraz stopnia jego złośliwości. W przypadku rozpoznania nieresekcyjnego guza włącza się leczenie objawowe etc...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2013-02-05, 08:28  


chester napisał/a:
Jeżeli lekarze twierdzą , że guz jest nie resekcyjny to po co robić badanie histopatologiczne i po co ustalać charakter guza ?

Po to, żeby w ogóle móc zacząć go leczyć.
_________________
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #20  Wysłany: 2013-02-05, 13:12  


Jak zacząć go leczyć ?Jeżeli twierdzą że guz jest nie resekcyjny, a chemia na tego rodzaju nowotwór nie działa ?
 
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #21  Wysłany: 2013-02-05, 15:26  


chemia może nie wyleczy trwale, ale moze spowolnić bieg choroby, złagodzić objawy, dać więcej czasu.
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #22  Wysłany: 2013-02-05, 22:50  


chester napisał/a:
Jak zacząć go leczyć ?Jeżeli twierdzą że guz jest nie resekcyjny, a chemia na tego rodzaju nowotwór nie działa ?

I co postanowiliście?...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #23  Wysłany: 2013-02-06, 20:45  


żółtaczka mechaniczna cały czas się utrzymuje, protezowanie endoskopowe jest niemożliwe, przezskórny drenaż jest niezalecany (śmiertelność 3 miesiące od zabiegu), chirurgiczne zespolenie omijające też nie możliwe (nie wiem jakie istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu, choć ten zabieg może przedłużyć życie o 15 miesięcy). Wypis do domu i co robić dalej?
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #24  Wysłany: 2013-02-06, 20:50  


chester, mam pytanie skąd te dane: "przezskórny drenaż jest niezalecany(śmiertelność 3 miesiące od zabiegu)"?
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #25  Wysłany: 2013-02-06, 21:00  


tu jest link http://pml.strefa.pl/ePUBLI/155/16.pdf

[ Dodano: 2013-02-06, 21:07 ]
Chirurgiczne zespolenia omijające ,czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu ?Mama na tą chwilę czuje się dobrze.Występuje żółtaczka ,która jest widoczna gołym okiem,poza tym zero innych objawów.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #26  Wysłany: 2013-02-07, 09:37  


W niektórych przypadkach lekarze próbują leczenia chemioterapią, ale jak dotąd brak dowodów na to, aby takie leczenie przedłużało życie.

chester napisał/a:
żółtaczka mechaniczna cały czas się utrzymuje, protezowanie endoskopowe jest niemożliwe, przezskórny drenaż jest niezalecany (śmiertelność 3 miesiące od zabiegu)

Żółtaczka będzie się nasilać gdy lekarze nie zrobią nic. Co do drenażu przezskórnego, faktycznie jest on czynnikiem ryzyka (owszem ma wysoki wskaźnik śmiertelności ). Ale proszę zauważyć, że poddawane mu są chorzy zwykle w bardzo ciężkim stanie. A więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że śmierć chorego następuje ze względu na jego stan zdrowia sprzed zabiegu, a nie w wyniku samego zabiegu.


chester napisał/a:
chirurgiczne zespolenie omijające też nie możliwe (nie wiem jakie istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu, choć ten zabieg może przedłużyć życie o 15 miesięcy).

Typowymi p/wskazaniami są zaburzenia krzepliwości krwi, lokalizacja zwężenia lub blokady guza. Dla przykładu, jeśli usytuowanie zwężenia położone jest dystalnie od ujścia drożnego przewodu pęcherzykowego stosują drenaż chirurgiczny przez zespolenie pęcherzyka żółciowego z jelitem lub dwunastnicą. W pozostałych przypadkach chirurdzy próbują zespolenia omijającego albo połączeń za pomocą tzw. pomostów - by-pass.
Tyle udało mi się doczytać z literatury przedmiotu. Jedynie lekarz może podać za i przeciw argumenty takiego czy innego postępowania w odniesieniu do stanu konkretnego chorego.

chester napisał/a:
Wypis do domu i co robić dalej?

Nie, no nie, tak nie powinno być.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #27  Wysłany: 2013-02-07, 09:57  


chester, a konsultowałeś się u innych lekarzy? ja serdecznie polecam dr Janusa z Wrocławia - to co zrobił dla mamy nie zapomnę nigdy. Próbował protezowania, sprawdzał zespolenia, przychodzą do niego ludzie z ulicy - widziałam dziesiątki przypadków, nikomu nie odmówił pomocy i przyjmował na oddział.jak chcesz na private wyślę Ci więcej danych choć nie wiem skąd jesteście, i czy to w ogóle jest jakaś alternatywa.
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #28  Wysłany: 2013-02-07, 13:31  


Według mojej wiedzy są trzy sposoby na pozbycie się żółtaczki. 1 – protezowanie endoskopowe
głównej drogi żółciowej; 2 – przezskórny, przezwątrobowy drenaż
dróg żółciowych; 3 – chirurgiczne zespolenia omijające. 1 próbowano i powiedziano że obecnie jest niemożliwe do wykonania.3 stwierdzono że jest niewykonalne(położenie guza).2 może w najbliższym czasie się zdecydują.Mama na tą chwile czuje się dobrze.Lekarze twierdzą niestety że jest bardzo źle.Normalnie można się załamać.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #29  Wysłany: 2013-02-07, 13:56  


Cytat:
2 może w najbliższym czasie się zdecydują

Może?... ;/ czyli nie są pewni, a czas ucieka.... Teraz nie mogą to później będą mogli?

Dziwne, to wszystko, nie podoba mi się.
[nooo]
_________________
Aegrotus sacra est...
 
chester 


Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 20

 #30  Wysłany: 2013-02-07, 14:54  


Niestety lipa straszna.Zobaczymy ,co zadecydują w ciągu najbliższych dni.Ja mogę tylko czekać na ich decyzję.

[ Dodano: 2013-02-07, 16:48 ]
Może ktoś podpowie , gdzie najlepiej są wykonywane zabiegi przedłużające życie. 1 – protezowanie endoskopowe głównej drogi żółciowej. 2 – przezskórny, przezwątrobowy drenaż
dróg żółciowych; 3 – chirurgiczne zespolenia omijające.Jestem z okolic Starachowic woj.świętokrzyskie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group