1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #76  Wysłany: 2012-08-30, 10:57  


anulka4771,
A czy przed RTG miednicy mąż został poinformowany, że powinien wziąć leki przeczyszczające i odgazowujące? Żeby nie było jakiegoś fałszywie dodatniego wyniku...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #77  Wysłany: 2012-08-30, 11:15  


Nie on nic takiego nie brał...

[ Dodano: 2012-08-30, 11:17 ]
a no i dodam ze to było zdjęcie biodra a radiolog powiedział ze jest cień na miednicy nic więcej nie wiem,wyniki dostane jutro
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #78  Wysłany: 2012-08-31, 18:21  


A więc mam wyniki wiec to było jednak RTG miednicy i stawu biodrowego prawego
nieco niejednorodna sklerotyzacja kości biodrowej powyżej stropu stawu biodrowego do poziomu stawu krzyzowo-biodrowego(nie jest zajęty) na całej jej szerokości-podejrzenie procesu rozrostowego,do dalszej diagnostyki w TK
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #79  Wysłany: 2012-08-31, 21:55  


No dobra, to trzeba się z tym zmierzyć i zrobić szybko dalszą diagnostykę.
Czekamy na wieści.
:heart:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #80  Wysłany: 2012-09-01, 06:54  


Madzia a jakieś podejrzenia,co to może byc????????Mniej wiecej bo wiadomo ze na 100% po RTG nikt mi nie odpowie,czy może to byc nowotwór?Radiolog powiedział ze może to byc stara sprawa a mąż mówi ze to go bolało już przed rakiem ale leciutko.
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #81  Wysłany: 2012-09-01, 09:20  


anulka4771,
anulka4771 napisał/a:
podejrzenie procesu rozrostowego

oznacza niestety podejrzenie nowotworu :|
Pamiętaj jednak, że rtg nie jest miarodajnym badaniem jeśli chodzi o rozpoznawanie nowotworów. Co więcej - jeśli na skierowaniu na rtg Marcin miał napisane: "Bóle biodra. Rak nosogardła w wywiadzie." (a założę się, że tak mniej więcej miał napisane), to odpowiedzialny radiolog widząc coś nietypowego miał obowiązek podejrzewać w pierwszej kolejności nowotwór i skierować na dalszą diagnostykę.
Na razie uszy w górę i diagnozujemy. Nie wiadomo jeszcze, czy jest czym się martwić :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #82  Wysłany: 2012-09-01, 09:54  


Boże ja nie chce żeby on przez to znowu przechodził :-(

Nie moge myslec o czym innym,nie umiem sie wziąc w garśc...
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #83  Wysłany: 2012-09-01, 10:04  


anulka4771,
Nie tylko Marcin przez to przechodzi. Również Ty i Szymek. Jesteście w trudnej sytuacji i nie dziwię się Twojemu rozbiciu. Zwłaszcza, że weekend to czas nie sprzyjający działaniu w kierunku wyjaśnienia sprawy...
Na razie pomyśl o sprawach technicznych: Pracujesz? Jeśli tak - pamiętaj, że przysługuje Ci 14 dni zwolnienia rocznie na opiekę nad osobą dorosłą. Jeśli nie pracujesz - czy masz kogoś do pomocy przy Młodym? Jeśli nie masz, może warto byłoby zastanowić się nad jakąś opiekunką "w rezerwie", gdyby trzeba było pojeździć z Marcinem po lekarzach.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #84  Wysłany: 2012-09-01, 10:29  


Nasza sytuacja jest cięzka,my wynajmujemy mieszkanie,ja jestem na macierzyńskim ale do końca pazdziernika tylko i pozniej jestem bezrobotna.Z dziecmi(bo mamy ich dwoje) mogą zostawac nasze mamy nie pracujące.A Marcin w środę zwolinił się z pracy bo od poniedziałku miał zacząc lepszą w sensie ze od zarobionych pieniędzy ma odprowadzane składki bo robił na umowę zlecenie,przeciez nie może powiedziec temu nowemu szefowi ze ma podejrzenie raka? bo go nie zatrudni heh nie mam już siły na to wszystko,nie mam siły walczyc z tym po raz drugi...Jeżeli tamten go nie zatrudni de facto tracimy mieszkanie bo za co je opłace,mąż nie będzie miał ubezpieczenia...
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #85  Wysłany: 2012-09-01, 10:38  


Ubezpieczenie będzie miał, bo się zarejestruje w Urzędzie Pracy jakby co.
Decyzja o powiedzeniu szefowi, że Marcin jest diagnozowany w kierunku nowotworu należy do Was. Osobiście uważam, że nie ma takiej konieczności, zwłaszcza że radiologiczne podejrzenie mogło być postawione "na wyrost" dla zapewnienia bezpieczeństwa Marcinowi.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #86  Wysłany: 2012-09-01, 10:56  


No dobra tak jaki pisałam mąz miał w listopadzie TK kręgosłupa i za namową radiologa obejrzałam tą płytę,na jednym zdjęciu jest ujeta miednica i to cos było już wtedy widac,przecież te płyty oglądało tyle ludzi,opisujacy TK,zanosiliśmy je tutaj do lekarza czemu nikt tego nie widział? to ja to zobaczyłam gołym okiem a nie jestem lekarzem! Śmigam dzisiaj do radiologa może zechce to zobaczyc?Jak bedą urzędowali.
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #87  Wysłany: 2012-09-01, 10:58  


Bardzo dobry pomysł. Śmigaj :) i daj znać jaki efekt konsultacji.



[następne komentarze]
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #88  Wysłany: 2012-09-15, 20:59  


Witam.Mąz miał w czwartek scyntygrafie kości teraz czekamy na wyniki...
 
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #89  Wysłany: 2012-09-17, 21:27  


Trzymam kciuki!

pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #90  Wysłany: 2012-09-20, 14:56  


Mam wyniki chyba nie są za dobre :cry:
Wzmożone gromadzenie znacznika w kości biodrowej prawej w okolicy nadpanewkowej-zmiana ma charakter obszaru fotopenii ze wzmożeniem kumulacji znacznika na obwodzie.Poza tym nie uwidoczniono patologii znacznika w kośćcu.
Wn Zmiana w kości biodrowej podejrzana o meta.Poza tym obraz prawidłowy.

Czy meta to przerzuty????????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group