1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #151  Wysłany: 2013-09-06, 14:14  


Czy Marcin ma bóle kostne tego stawu biodrowego?Trzymam kciuki i pomodlę się za Was, aby TK przyniosło pozytywne wieści.
_________________
PaulaG24
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #152  Wysłany: 2013-09-07, 11:07  


Anulko, wynikami krwi nie należy się zbytnio martwić - po chemioterapii to normalne, że parametry długi czas wracają do normy. Jeśli chodzi o obraz RTG - należy poczekać na wynik badania TK. W zdjęciu rentgenowskim widać że coś jest - ale nie wiadomo co. Właściwy obraz uzyskuje się dopiero po porównaniu dwóch takich samych badań wykonanych w pewnym odstępie czasu. Należy się liczyć z możliwością wznowy, ale nie można wykluczyć również zmian martwiczych. Dopiero badanie TK da nam rzeczywisty obraz.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #153  Wysłany: 2013-09-07, 11:24  


Dzieki Gazdo.Marcin miał jakiś czas temu też RTG miednicy,opis jest gdzieś tutaj wcześniej.
Na TK się niestety naczekamy a ja już od wczoraj jestem w rozsypce-ja tak długo nie wytrzymam :-( Jeśli będą mieć miejsce na TK będą dzwonić

[ Dodano: 2013-09-07, 11:39 ]
Oto zdjęcia pierwsze i drugie RTG,ja wiem że to badanie nic mi nie powie ale ile on ma czekać na TK???Co za chory kraj!We wtorek chyba znów pójdę do onkolog,TK nie było pilne ale teraz to chyba zmienia postać rzeczy...


1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2739 raz(y) 115,15 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 559 raz(y) 115,97 KB

 
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #154  Wysłany: 2013-09-20, 14:27  


Anulka, czy jesteście już po TK
_________________
PaulaG24
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #155  Wysłany: 2013-09-22, 18:39  


anulka4771,
Jak dla mnie to wygląda na źle oczyszczone jelita, nie na przerzuty. Porównując oba zdjęcia widzę rzut jelita grubego (wstępnicy i zstępnicy) na obu zdjęciach symetrycznie, na drugim są one bardziej wypełnione gazami niż na pierwszym. Natomiast topografia (czyli ułożenie) "zmian" jest właściwie taka sama...
Oczywiście nie można bez CT wykluczyć, czy akurat w tym miejscu pojawił się przerzut, czy nie. Dlatego wykonanie badania tomograficznego jest konieczne.
Ale nie trać ducha :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #156  Wysłany: 2013-11-20, 12:18  


Witam mąż jest po scyntygrafii kości :-D
Dlatego scyntygrafia bo na TK musiałby czekać do czerwca przyszłego roku :roll:

Oto opis:
Zwraca uwagę asymetria wychwytu znacznika w stawach biodrowo-krzyżowych-zmniejszony wychwyt po prawej stronie oraz bardzo dyskretnie zmniejszony wychwyt w rzucie prawej panewki stawu biodrowego-obraz wynika najpewniej z przebytej Rth(w wywiadzie stan po Rth w tym obszarze)
W rzucie żuchwy po lewej stronie małe pole umiarkowanie wzmożonej kumulacji znacznika-najpewniej niespecyficzna zmiana okołozębowa,jednak z uwagi na lokalizację choroby podstawowej wskazana ocena miejscowa
Wn.W porównaniu z badaniem poprzednim z dnia13.09.2012 regresja zmiany opisanej w prawej kości biodrowej.Nie uwidoczniono nowych ognisk patologicznej kumulacji znacznika z zastrzeżeniem dla ogniska z żuchwie po prawej stronie(małe prawdopodobieństwo charakteru wtórnego zmiany)

Opis jest jaki jest lekarz opisujący nie uwzględnił badania z dnia 07.03.2013 :-(
Poza tym mąż w dniu tego badania był w trakcie leczenia zęba kanałowo własnie po lewej stronie...jest nadzieja :mrgreen:
 
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #157  Wysłany: 2013-11-21, 18:06  


Jest regresja uff ... dobrze jest czytać takie wiadomości, naprawdę jest nadzieja.
Pozdrawiam _littleflower_



[następne komentarze]
 
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #158  Wysłany: 2014-08-19, 19:39  


Anulka napisz co u Was slychac, jak sie czuje Marcin?
Pozdrawiam serdecznie _littleflower_
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #159  Wysłany: 2014-08-20, 14:13  


ohh jak miło :mrgreen: Pamiętasz o nas :mrgreen:

Jutro jedziemy na Pet,morfologia jest można powiedzieć ok,wczoraj także mąż był oglądany przez laryngologa,(ten nie stwierdził nic lecz dla spokoju)mamy skierowanie także na usg węzłów chłonnych szyi i na fiberoskopię.Odezwę się po badaniach.
A czuję się raz lepiej raz gorzej,ogólnie nie skarży się...zresztą nigdy się nie skarżył...
Cały czas pracuje na tirach :lol:
 
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #160  Wysłany: 2014-08-20, 21:50  


Wiesz co, Twój mąż jest niesamowity. Tak jakby to wszystko działo się obok niego. A może tak właśnie powinno być. Marcin wie, że ma w Tobie takiego anioła, co wszystko przypilnuje, zatroszczy się. Bardzo się cieszę, że u Was wszystko dobrze.
Moja siostra też dobrze się czuje. 6 sierpnia miała robione TK, ale dopiero 25 sierpnia jedziemy na wizytę kontrolną. Trochę odległy termin tej wizyty, ale to pewnie przez urlopy.
Anulka nie tylko ja o Was pamiętam. Pozdrowienia dla Was przesyła Ola123, z naszego forum. Wczoraj z nią rozmawiałam. Ola walczyła z rakiem nosogardła w 2010r., leczenie skończyła miesiąc przed moją siostrą. Czuje się bardzo dobrze, 4 lata minęły i żadnej wznowy. Pięknie;)
Trzymamy kciuki za badania i dziękuję, że tak szybko odpisałaś:)
Pozdrawiam:)
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #161  Wysłany: 2014-08-21, 00:28  


Anulko, wiele osob pamieta o Twoim mezu, a niektorzy nawet o Twoich doleczkach :-). Sukces Marcina daje nadzieje wielu forumowiczom, w tym mnie :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #162  Wysłany: 2014-08-21, 20:48  


Hej,
również o Was myślę i tez podziwiam Twojego męża.
Mam wrażenie, że ten dziad tylko mnie sobie upodobał na dłużej.
Oczywiście bardzo się cieszę, że wszystkim się udaje i mam ciągle nadzieje, że i ja do tej grupy w końcu dołączę.
Powodzenia na badaniach, ale jestem spokojna o wynik, na pewno będzie dobry.

pozdrawiam serdecznie
_________________
Ewa
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #163  Wysłany: 2014-08-22, 08:16  


OOOO tym bardziej mi miło taki odzew :-D
Mój mąż u laryngologa narzekał na dziwne uczucie w biodrze(czasem)-to co powiedział mu ten lekarz mnie zmroziło(niestety wiem że miał rację)-że większość pacjentów z tą chorobą takiego problemu nie ma bo nie żyją :|

Czekamy na wyniki
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #164  Wysłany: 2014-08-29, 15:08  


Mam wyniki-jeszcze cieplutkie :mrgreen:

Kamień z serca-odetchnęłam z ulgą! Cieszę się bardzo!



[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-08-29, 16:42 ]
:uhm!:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2014-08-29, 21:10 ]
:uhm!:


DSC_0018.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 3353 raz(y) 1,08 MB

 
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #165  Wysłany: 2014-08-29, 21:46  


Hej Anulka! Miło czytać takie wyniki. Jedno zdanie we wniosku, a tak wiele znaczy. Bardzo się cieszę, oby tak dalej..
_littleflower_

A my czekamy na kontrolną fiberoskopię na 4 września. Badanie USG podobojczyków, szyi i tarczycy (wszystko przy okazji) nie wykazało żadnych powiększonych węzłów chłonnych. Tylko, że DSS w moim wątku napisała, że małych zmian i tak się nie zobaczy. Musimy poczekać na dalsze badania...

Pozdrawiam serdecznie:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group