1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz płuca prawego
Autor Wiadomość
sebi 


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-12-13, 18:46  guz płuca prawego


W dniu dzisiejszym odebrałe tatę ze szpitala z takim opisem:
KTkp.W obrębie dolnego bieguna prawej wnęki obecny jest patologiczny obszar tkankowy o przybliżonych wymiarach ok.52x40x43mm/APxSdxSI/ niejednorodnie wzmacniający się po dożylnym podaniu środka cieniującego-Tu.Zmiana powoduje obturację oskrzela do płata środkowego z następową niedodmą,nacieka tętnicę płucną do płata środkowego.W górnym biegunie wnęki prawej węzeł chłonny śr.ok.27mm.Powiększone węzły chłonne także w obrębie śródpiersia:śródpiersiowe najwyższe śr. do 16 mm; przytchawiczne śr. do 25mm;podostrogowe śr.do 25mm.W obrębie wnęki lewej nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.Węzły chłonne pachowe po stronie lewej w osi krótkiej do 10mmpo stronie prawej mniejsze.Płynu w jamach opłucnych nie stwierdzono>Aorta piersiowa nieposzerzona,z masywnymi zmianami miażdżycowymi. W wątrobie liczne rozsiane zmiany ogniskowe-najpewniej meta/do dalszej diagnostyki/oraz w segmiencie 7.zwapnienie. Nadnercza niepowiększone, bez zmian ogniskowych. zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie w zakresie badania.Pobrano wycinkibronchoaspirat.
Tata ma 61 lat no i niestety jest palaczem. Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu mi tego opisu.Wiem że trzeba czekac na wyniki ale może coś można robic już wcześniej bo chyba tu czas odgrywa największą rolę.Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-13, 18:55  


sebi, niestety co do powyższego wyniku nie wiele mogę pomóc ale zadam pytanie, które często są na forum zadawane, które również są ważne.
Z jakiego powodu tata znalazł się w szpitalu ?
Czy coś tatę boli ?
Czy choruje na coś jeszcze ?

_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
sebi 


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-12-13, 19:18  


Anelia, zaczeło się od kaszlu i bardzo silnego bólu d dolnej częsci klatki piersiowej,lekarz pierwszej pomocy skierował tate na prześwietlenie z podejrzenie zapalenia opłócnej jednak jak widac z opisu jest inaczej. Jeżeli chodzi o zdrowie mojego taty do dnia dzisiejszego to był tylko raz jak mu wycinali wyrostek a było to 35 lat temu w tedy się rodziłem. Tak to wygląda
 
Margareth 



Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 139
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-13, 20:00  


sebi,
Jak rozumiem skoro Tata był w szpitalu, to widział go lekarz? Czy usłyszeliście od niego jakieś konkretne informacje? Z jednego wyniku badania, poza obecnością patologicznej zmiany wynika niewiele, chociaż może ktoś bardziej zorientowany będzie w stanie wyczytać coś konkretnego. Być może jej wzmocnienie się po podaniu środka cieniującego na coś wskazuje, ale nie wypowiem się, nie chcę wprowadzać w błąd.

Piszesz, że trzeba czekać na wyniki - czy to oznacza, że Tacie robiono jeszcze jakieś badania? Jakie?
Myślę, że jeśli musicie oczekiwać na wyniki, to warto uzbroić się w cierpliwość i starać się nie pisać "czarnych scenariuszy". Trzymajcie się!
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-12-13, 20:02  


Wcześniej nic zrobić nie można - trzeba poczekać na wyniki z bronchoskopii.

Obraz wskazuje niestety na nowotwór, jednak pewność można uzyskać tylko na bazie dalszej diagnostyki.

Ewentualnie możecie wcześniej zrobić USG jamy brzusznej, chyba że było robione w szpitalu.
_________________
 
sebi 


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2011-12-30, 21:40  wyniki badania bronchoskopi


Właśnie otrzymałem wyniki bronchoskopi. Lekarz stwierdził że jest to nowotwór złośliwy zakwalifikowany jako 4 stopień z czterech możliwych a wię chyba gorzej byc nie może. Czy mógłby mi ktoś to przetłumaczyc:
Bronchitis chronica
Massae necroticae - detritus probabiliter carcinomatis nonmicrocellularis.
Mucus,massae necroticae,cellulae epithelii bronchi.
Bardzo z góry dziękuje za przetłumaczenie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-12-30, 21:46 ]
sebi, masz już swój wątek na Forum - zgodnie z Regulaminem to w nim kontynuuj swoją historię.
Wątki scalone.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2011-12-30, 21:45  


Bronchitis chronica = przewlekłe zapalenie oskrzeli
Massae necroticae - detritus probabiliter carcinomatis nonmicrocellularis = masy martwicze - detrytus, prawdopodobnie rak niedrobnokomórkowy
Mucus,massae necroticae,cellulae epithelii bronchi = śluz, masy martwicze, komórki nabłonka oskrzeli
_________________
 
sebi 


Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2012-01-01, 13:13  


dzięki bardzo
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group