1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki, przerzuty do kręgosłupa
Autor Wiadomość
hajzi 


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź

 #16  Wysłany: 2015-02-19, 16:49  


Mam pytanie
Dlaczego po naświetlaniu kręgosłupa (RADIOLOGICZNIE)
nie jest możliwe chirurgiczne zajęcie sie złamanym kręgiem ?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #17  Wysłany: 2015-02-19, 19:55  


Po pierwsze dlatego, że tkanka kostna po naświetlaniu jest osłabiona i podatna na uszkodzenia.
Po drugie: operacje w celu usunięcia przerzutów do tkanek kostnych wykonuje się rzadko,
najczęściej nie jest to wskazane ze względu na brak potencjalnej korzyści dla chorego z takiego zabiegu.

Innym przypadkiem są zabiegi operacyjne o charakterze doraźnym w celu osiągnięcia skutku objawowego,
jak np. operacja usunięcia skutków zmniejszenia światła kanału i uciskania rdzenia kręgowego.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
cjstone 


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 40
Skąd: Białystok
Pomógł: 5 razy

 #18  Wysłany: 2015-02-21, 16:00  


hajzi napisał/a:
Mam pytanie
Dlaczego po naświetlaniu kręgosłupa (RADIOLOGICZNIE)
nie jest możliwe chirurgiczne zajęcie sie złamanym kręgiem ?


Witaj.

Ze swojej strony proponowałbym skonsultowanie się z kilkoma lekarzami, najlepiej dobrymi specjalistami w Warszawie.

U mojej mamy sprawa wyglądała tak, że nie podjęto u niej próby zaopatrzenia ortopedycznego kręgosłupa, pomimo wyraźnych wskazań w wynikach badań. Złamanie patologiczne było widoczne na wynikach TK. Moja Mama z powodu ucisku na rdzeń kręgowy nie chodziła przez ostatnie 7 miesięcy swojego życia. Myślę, że skoro jesteście na początku tej samej drogi przynajmniej zapytajcie, czy jest na operację szansa. Każdy pacjent jest leczony indywidualnie. Niestety ja swoją wiedzę zgłębiałem sam i nie mogłem liczyć na pełną rzetelność lekarzy, którzy moją mamę leczyli. Strategie leczenia są różne - w Białymstoku kierowali moją mamę do hospicjum, a 3 miesiące później onkolodzy z Warszawy mówili, że jednak leczenie jest możliwe, nawet zaopatrzenie ortopedyczne kręgosłupa. Najważniejszy w tej chorobie jest czas. Im więcej go upłynie tym gorzej bo potem okazuje się, że można było zrobić coś więcej. No i oczywiście chęć leczenia wyrażona przez samego pacjenta.

Są i leki i radioterapia ale niestety po tym co przeszła moja Mama stwierdzam, że lepiej jest na raka nerki chorować w Warszawie. Tutaj pacjentowi daje się chyba większy wybór.

Opieka nad leżącym pacjentem onkologicznym wymaga stałej pracy 2 osób i nie jest to łatwe, zwłaszcza jeżeli leży w domu. Może w przypadku Twojego teścia będzie inaczej. Trzeba reagować, dopóki jest czas.

Polecam prof. Szczylika oraz Panią dr Iwonę Skoneczną. Konsultacje z nimi bardzo mi pomogły.

Trzymam kciuki za Was
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group