1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki
Autor Wiadomość
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2011-10-04, 18:29  Rak nerki


kilka miesiecy temu wykryto u mojej mamy raka zlosliwego nerki
nerke usunieto
miesiac temu miala kolejna operacje, po ktorej stwierdzono ze pecherz moczowy jest czysty ogolnie nie ma przerzutow i wszystko jest ok.

jednak w miejscu gdzie byla nerka mama odczuwal bol
USG jamy brzusznej cos wykazalo zatem zrobiono dokladniesze badania na tomografii komputerowej.
wyszlo ze w miejscu nerki mama ma jakas patologczna narosl przylegajaca do aorty.
jak to mozliwe ze wczesniej tego nie zauwazono? zwlaszcza ze narosl ma 4x5x11 cm??
czy to wyrok??
lekarz dotychczasowy kazal mamie szybko dzialc podal jakiegos specjaliste profesora z Krakowa,

o co w tym wszystkim chodzi
pomocy prosze!!
 
wiki4000 


Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 167
Pomogła: 36 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-04, 20:06  


Przede wszystkim trzeba przeczytać wynik badania usg i porozmawiać z lekarzem co on podejrzewa czy ewentualnie czego jest pewien. Twój post jest trochę chaotyczny, ale rozumiem Cię , ponieważ w takich chwilach emocje biorą górę. Uporządkuj fakty. 1. wynik badania i opis,2.rozmowa z lekarzem., 3. Jaka jest specjalizacja tego profesora z Krakowa i w jakim konkretnie celu macie się do niego udać? Czy to radiolog , onkolog , urolog, chirurg.?
Tak bez jakichś bliższych informacji trudno coś powiedzieć. Rozumiem, że skoro w grę wchodzi Kraków, to jesteście chyba z południa Polski.
Na tym forum znajdziesz pomoc czy wsparcie, ale proszę uspokój się, bo tylko spokojna będziesz mogła konstruktywnie myśleć i pomóc mamie.Podstawowym badaniem, według mnie, które teraz trzeba wykonać jest tomgrafii komputerowa klatki piersiowej i jamy brzusznej. Potem opis dobrego radiologa(dot. usg i tomografii) i wtedy wybieramy się do specjalisty - odpowiedniego dla tego co znajdą podczas badania i następuje dalsze leczenie. Pośpiech w takich przypadkach jest wskazany, ale nie panika :) Jestem z Tobą, wiem,że moje rady mogą wydać się Tobie trudne do zrealizowania, ale uwierz mi, to Ty musisz pomóc mamie i im szybciej dojdziesz do ładu ze sobą tym lepiej.
pozdrawiam i czekam na dalsze informacje od Ciebie
Wiki
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-10-04, 20:49  


Asiuniu,

Poza czystym spekulowaniem nie da się rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, co to może być za zmiana przez Was opisywana.
W sytuacji którą opisujesz, pilna konsultacja w dobrym ośrodku onkologicznym jest konieczna.
Jednak bez paniki. Ważne jest działanie szybkie, ale rozsądne.
Jeśli polecony profesor z Krakowa jest dla Was osiągalny, umówcie się szybko na wizytę.
Przygotujcie się do tego - zabierzcie całą posiadaną dotychczasową dokumentacją medyczną.
Poproście profesora o ocenę sytuacji i propozycje dalszego postępowania: diagnostyki i leczenia.
Na pewno nie uzyskacie wszystkich odpowiedzi na pytania podczas tej pierwszej wizyty,
zależeć one będą od uzyskanych wyników badań.
Jednak powinnyście uzyskać wskazówki co do dalszego działania.

Po uzyskaniu porady lub dalszych wyników chętnie w razie potrzeby służymy pomocą.
Przed zadaniem pytania zobacz też ten post: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #4  Wysłany: 2011-10-04, 21:45  


na usg wyszly jakies dwie zmiany w miejscu gdzie byla wycieta nerka a na tomografii okazalo sie ze to jeden wielki 11cm guz. jak oni mogli go nie zauwazyc wczesniej? czy to mozliwe ze rak sie rozwinal w ciagu 2miesiecy i to taki wielki guz? czy moze byc to cos innego?? jakas narosl pooperacyjna?? nie wiem nie znam sie
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #5  Wysłany: 2011-10-05, 07:10  


Proponuje przytoczyc dokladnie wszystkie wyniki jakie macie, tak jest trudno pomoc, przepisz wynik usg, wynik histo i wszystkie inne jakie posiadacie na temat choroby mamy
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #6  Wysłany: 2011-10-06, 21:30  rak nerki


mojej mamie niedawno usunieto nerke- rak nerki- teraz na tomografi wyszlo ze w miejscu gdzie byla ta nerka jest dwa razy wiekszy guz przylegajacy do aorty 11centymetrowy. jak to mozliwe ze wczesniej podczas operacji tego nie zauwazyli czy to mozliwe ze taki guz rozwinal sie w ciagu 2-3 miesiecy. pomocy

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-06, 21:43 ]
Oba wątki scalone. asiunia206b, masz już swój temat - pisz proszę w jednym, zgodnie z Regulaminem.

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #7  Wysłany: 2011-10-06, 21:32  


Raków nerki jest dużo, prosimy o jakieś szczegóły.
To może być przerzut - tak, jest możliwe, żeby rozwinął się w ciągu 2 miesięcy.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #8  Wysłany: 2011-10-06, 21:51  


nie wiem dokladnie jutro bede miala wszystkie szczegoly chodzi mmi tylko o to czy jest jeszcze jakas szansa dla mojej mamy jesli to przerzut a guz jest taki duzy?? dodatkowo przylega do aorty

[ Dodano: 2011-10-06, 21:53 ]
czy mozliwe ze to nie przerzut?? z tego co wiem w opisie tomografi nazwane to jest patologiczna zmiana. trace juz nadzieje

[ Dodano: 2011-10-06, 21:58 ]
moze to jakas narosl?? dodam ze raka nerki zdiagnozowano przypadkiem. w usunietej nerce byl stan zapalny i nie dalo sie jej uratwac. po wycieciu znalezli w niej raka

[ Dodano: 2011-10-06, 22:01 ]
prosze o pomoc jestem zalamana
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #9  Wysłany: 2011-10-08, 13:26  


mam wynik tomografii komp brzmi strasznie czy to juz wyrok?? pomocy!!
Stan po nefrectomii lewostronnej. w loży po nerce pętla jelitowa. na poziomie odejścia pnia trzewnegoi wzdluz lewego zarysu aorty widoczna jest patologiczna masa o wym. 4.7x8.4x11com, ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. zmiana siega ku dolowi do poziomu podzialu aorty i przylega do jej sciany, oraz m. biodrowo-lędźwiowego lewego, nie mozna wykluczyc nacieku miesnia. Patologiczna masa przyaortalnie po stronie lewej - zmiany węzłowe?, meta do nadnercza? (brak informacji o usunięciu)
 
wiki4000 


Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 167
Pomogła: 36 razy

 #10  Wysłany: 2011-10-08, 18:52  


Witaj.
Z wynikiem trzeba jak najszybciej udać się do onkologa, albo do tego profesora, który został wam polecony. Według mnie wynik nie jest jednoznaczny, ponieważ widnieją na nim znaki zapytania . Przy określeniu "meta od nadnercza ?( brak informacji o usunięciu) oznacza to tyle ,co "przerzut od nadnercza?" brak informacji o usunięciu nadnercza. Zmiana jest niewątpliwie patologiczna, ale więcej może Wam powiedzieć tylko specjalista. Konsultacje musicie umówić jak najszybciej, ponieważ zwłoka czasowa działa na waszą niekorzyść. Pytasz czy to wyrok - nie możesz nawet myśleć w ten sposób. Bądż silna i boądżcie dobrej myśli |przytula| . trzeba działać. Jestem z Wami i myślę, że doskonale sobie poradzicie.
Pozdrawiam
Wiki
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #11  Wysłany: 2011-10-08, 20:55  


asiunia206b,
Wynik usg jednoznacznie sugeruje zmianę nowotworową. Czy to są zmiany węzłowe (przerzut do węzłów chłonnych przyaortalnych) czy meta do nadnercza (przerzut do nadnercza) - tak czy inaczej usg mówi o przerzucie.

Nic nie można konkretnie powiedzieć, ponieważ nadal nie wiemy, co to za rak. Zamieść wynik histopatologii, skan wypisu ze szpitala po operacji (np. nie wiadomo - usunęli to nadnercze, czy nie), wszystkie badania Mamy, które masz.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #12  Wysłany: 2011-10-08, 21:44  


Tak jest. Poprosimy o wynik badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego (po zabiegu nefrektomii).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #13  Wysłany: 2011-10-11, 14:58  


jestesmy po konsultacji z panem profesorem: przerzuty na wezly chlonne. konieczna operacja. powiedzial ze moze uda sie usunac wszystkie przerzuty, jesli nie to chemia albo naswietlania. jak to wszystko wyglada?? to dobrzeczy zle ze decyduja sie na operacje??
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #14  Wysłany: 2011-10-11, 15:06  


asiunia206b, powyższe dwie prośby o wynik histopatologii bądź wypis ze szpitala są nadal aktualne.
Bez nich nie jesteśmy w stanie udzielić adekwatnych informacji.
_________________
 
asiunia206b 


Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 8

 #15  Wysłany: 2011-10-11, 15:09  


wiem ale teraz nie mam mama zostala w szpitalu na badania ja jestem zagranica opis ostatniego tomografu to wszystko co mam i teraz ta diagnoza jak wroci do domu to wycisne od niej wiecej

[ Dodano: 2011-10-11, 19:42 ]
opis raka z wycietej nerki:
urotelialny niebrodawczakowaty z metaplazją gruczołową o niskim stopniu zróznicowania wywodzący sie z nabłonka urotelialnego miedniczki nerkowej
prosze o jakiekolwiek wskazowki

[ Dodano: 2011-10-12, 08:18 ]
czy ktos cos wie na ten temat?? bardzo prosze o jakakolwiek odpowiedz!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group