1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani
Autor Wiadomość
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #1  Wysłany: 2012-08-21, 14:31  Rak krtani


witam
w czwartek jade z tata do CO w Gliwicach z rozpoznaniem laryngologicznym C32.0

moja mama walczy z rakiem pluc :(

zachorowali mi rodzice w tym samym czasie-tzn w tym samym czasie postawiono dioagnoze

prosze o pomoc wsparcie -nie mieszkam w PL i juz trace nadzieje, nie spie i placze w ukryciu

gdy jedno z nich umrze-mama ma raka drobnokomorkowego:( to drugie moze nie chciec sie leczyc


tata ma skierowanie na konsultacje, ma tam byc rano - o 7.00

podejrzewam ze bedzie mial badania tak? czego mamy sie tam spodziewac

dziekuje i pozdrawiam
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-21, 14:50  


infinity, Fachowej diagnozy i zaplanowanie właściwych koniecznych dalszych badań lub zaplanowania rozpoczęcia leczenia. Napisz coś więcej o chorobie rodziców; badania, wyniki, przebyte leczenie aby można było odpowiedzieć Tobie cos w sprawie leczenia. Na razie to niemożliwe bo mamy zbyt skąpe informacje od Ciebie. Wiadomość o chorobie nowotworowej jest wielkim wstrząsem. Wiadomość, że dosięga to współmałżonka jest tym bardziej trudne. Rozumiem też co czujesz gdy to oboje rodzice chorują na te straszną chorobę. Są dziś jednak metody walki z tymi potworami, które potrafią wyleczyć lub znacznie przedłużyć życie chorego, czego my tu jesteśmy dowodem. Na pewno Twoje zamieszkiwanie za granicą nie jest tu ułatwieniem. Leczenie jest przeważnie długie i ciężkie i rodzice będą potrzebowali Twojego wsparcia. Masz rodzeństwo, jak to u Ciebie wygląda. Tu rozmawiamy o wszystkim co jest pomocne w chorobie, jesteśmy jak rodzina stąd te pytania, często tak osobiste. Co do sfery duchowej i woli walki o zdrowie, o życie, to wiele zależy od nas samych, od właściwego pokierowania ale i od rodziny także. Musisz mieć tego świadomość. Rodzice potrzebują leczenia ale i tez wsparcia.
Podaj więcej informacji o rozpoznaniu i leczeniu mamy i skąd jesteście.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #3  Wysłany: 2012-08-21, 15:06  


dziekuje za odpowiedz sama mozliwosc porozmawiania z kimkolwiek jest dla mnie wazna

mam 2 braci - wszyscy za granica

gdy dowiedzialam sie o chemioterapii mamy od razu przylecialam - jestem na urlopie bezplatnym ciezko bylo mi go uzyskac :( moze uda mi sie przylatywac na weekendy nie wiem jak bracia ale mama ma postac drobnokomorkowa wiec ich ostrzeglam aby pospieszyli sie z wizyta...

o chorobie mamy pisalam na forum o raku pluc...moze chociaz tata bedzie mial nadzieje...
coz moge napisac jak on wszystko pochowal, dowiedziec sie przez skypa nie moglam niczego -powiedzial ze wynik ciulaty - doslownie tyle

WYNIK BADANIA PATOMORFOLOGICZNEGO:
Pobrane tkanki guz lewego faldu glosowego - szare sluzowe fragmenty sr.0.3 cm. Material ulegl rozpuszczeniu. Ponowne badanie.

Mial migotanie przedsionkow prawie zawal - przekladali to wszystko chrypka od pazdziernika!

Wynik badania histpat:
Rozpoznanie FOCI CARCINOMATOSI PLANOEPITHELIALE z dnia 12.07

3.08 skierowanie do poradni laryngologiczej onkologicznej z rozpoznaniem rak krtani C32.0
Tyle wiem

Stan serca stabilny itp bierze leki m.in.metocard

Tata nie chce zebym jechala do gliwic - a ja nie odpuszcze bo juz niczego sie nie dowiem. Czy tata juz tam zostanie? jakie badania moga byc zrobione? czego sie spodziewac?

ja wylatuje i ogarnia mnie rozpacz
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-22, 08:08  


Raczej Tata nie zostanie zatrzymany w Gliwicach, tylko zostanie mu wyznaczony termin hospitalizacji. Przed nim jeszcze szereg badań, w tym krótka hospitalizacja w celu przygotowania maski do naświetlań (jeśli taką formę terapii wybiorą lekarze).
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #5  Wysłany: 2012-08-23, 14:13  


prosze o szybka odpowiedz

CT2N0Mx

co oznacza?
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2012-08-23, 14:45  


stopień zaawansowania klinicznego.
opis znajdziesz w tym wątku: http://www.forum-onkologi...szyi-vt1290.htm
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #7  Wysłany: 2012-08-23, 15:21  


dzieki dzieki tego szukalam :)

bardzo dziekuje
 
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-02, 22:31  


Witam po dłuższej przerwie

Tata jest po 20 naswietlaniach ze skutkami typowymi , które mają wszyscy pacjenci-łagodzimy objawy .

Mam tylko pytanie czy w czasie trwania radioterapii wykonuje sie kontrolne TK?

wydaje mi sie że maści już sa za słabe na poparzoną skóre- czy tata o ta ''szpitalną masc może poprosic radioterapeute czy nalezy udac sie do lekarza prowadzacego



pozdrawiam
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-03, 11:18  


Te badania są cały czas prowadzone w czasie naświetlania; zdjęcia co tydzień pod aparatem, który nas naświetla a jak jest taka potrzeba to nowa maska w trakcie i nowy schemat naświetleń. Tak było u mnie gdy po 3 tyg. maska była za luźna. Nie martw się, naświetlanie i kontrola w czasie lamp jest bardzo szczegółowe i dokładne. Maść na szyje w czasie radioterapii powinien Tato otrzymać w szpitalu na oddziale a nie u radioterapeuty.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-03, 18:16  


Zwykły aparat do naświetlań, np. Clinac, czy cyberknife, nie mają wbudowanego TK, więc raczej nie będziecie mieć tyle szczęścia co kmis757, i kontrolne TK będzie wykonane co najmniej miesiąc po zakończeniu napromieniania.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #11  Wysłany: 2013-02-03, 18:43  


Dziekuje bardzo za odpowiedzi

Tata nie lezy na oddziale-dojezdza na naswietlania kazdego dnia do Gliwic, wiec raczej nie otrzyma tej masci.

Nie wiem jaki jest jej sklad-gdybym go znala moglabym poprosic interniste o recepte.

Tata zorientuje sie jutro, możemy udac sie do onkologa prywatnie w miejscu zamieszkania.

Może którys z Was uzywal specyfiku GEL CLAIR ? Czy warto zamienic masci apteczne na ten zel?

Pozdrawiam .

[ Dodano: 2013-02-03, 18:49 ]
przeprasza już doczytalam gelclair jest do plukania jamy ustnej.Moj tata nie kupuje wszystkiego, co zaleca lekarz - mowi ze on tego nie potrzebuje heh, heh wiec sprawdzam co powinien miec i dokupuje.

Z Waszych watkow pospisywalam sobie nazwy masci i innych preparatow - za co jestem bardzo wdzieczna :) lecz jak widac w temacie jestem zielona.


Spokojnego wieczoru Panowie :)
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #12  Wysłany: 2013-02-03, 19:06  


Kochana, najlepsza jest zwykła maść tranowa. Ja miałam tak poparzoną skórę, że przerwali mi naświetlania na 10 dni i po wszystkich cudach i wynalazkach, właśnie ta maść mi wyleczyła skórę.
Spróbujcie, jest tania i dostępna w każdej aptece.
I też byłam naświetlana w Gliwicach :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #13  Wysłany: 2013-02-03, 19:38  


Pacjenci dochodzący są jakoś dziwnie inaczej traktowani bo nie informowani o tym jakie skutki uboczne ich czekają a przede wszystkim jak im starać się zapobiec, opóźnić nieuniknione skutki uboczne. Szyja powinna być smarowana od pierwszego dnia lamp. W czasie gdy odczyny popromienne są coraz większe zmienić powinno się maść. Szyja nie powinna być narażana na otarcia, otarcia nawet poprzez kołnierzyki. Skóry nie wolno myc ani moczyć do miesiąca po zakończeniu lamp. Całkowicie chronić przed promieniami słonecznymi na długo po leczeniu..

[ Dodano: 2013-02-03, 19:50 ]
Poradnik pacjenta;
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #14  Wysłany: 2013-02-03, 20:25  


dziekuje zoja :) o masci tranowej tez dzis slyszalam

jestescie kochani :)
 
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #15  Wysłany: 2013-02-08, 19:50  


kolejna prośba

Poprosiłabym o rokowania dla T2N0M0 oraz T3N0MO raka głośni
Chodziłoby mi bardziej o opracowania medyczne - informacje z wikipedii itp potrafie odnalezc sama :P

Z góry dziekuje i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group