1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego G2 T3N1Mx
Autor Wiadomość
ewelinka2067 


Dołączyła: 21 Paź 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-01-13, 22:26  


Witam wszystkich.
Mam do was pytanie.

U mojego taty stwierdzono nowotwór jelita grubego G2. Stopień zaawansowania T3N1Mx, tata od 3 grudnia miał radioterapie z połączeniem chemioterapii w pierwszym tygodniu i w ostatnim czyli w piątym, teraz czeka na operacje która będzie w marcu. Czy to normalne leczenie w tym stopniu zaawansowania?

A chciałam się dowiedzieć tata ogólnie czuje się dobrze narzeka tylko że jest mu zimno są jakieś metody na to żeby było m cieplej. Czy to może być przyczyna radioterapii i chemioterapii, dodam że tata był przy tuszy a teraz jak schudł to często jest mu zimno.

I mam do was jeszcze takie pytanko a mianowicie co powiecie na temat podania tacie Mikroelementu jakim jest TP-2 Dr Podbielskiego?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-13, 22:38 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-13, 22:41  


ewelinka2067 napisał/a:
U mojego taty stwierdzono nowotwór jelita grubego G2.

Jakiej części jelita grubego - okrężnicy? Odbytnicy?

Czy masz wynik TK jamy brzusznej i możesz go tu w całości przepisać / wkleić?
Czy było wykonane RTG klatki piersiowej?
Czy było oznaczane CEA (z badania krwi)?

Jakie jest dokładne oznaczenie st. zaawansowania - N1a/b/c ?

Jaki schemat chemioterapii tata otrzymywał?

Jeśli masz np. wypisy ze szpitala z czasu radio/chemioterapii, prosimy o ich wklejenie / przepisanie w całości.

ewelinka2067 napisał/a:
I mam do was jeszcze takie pytanko a mianowicie co powiecie na temat podania tacie Mikroelementu jakim jest TP-2 Dr Podbielskiego?

Konsultowaliście to z onkologiem prowadzącym?
_________________
 
ewelinka2067 


Dołączyła: 21 Paź 2012
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2013-01-14, 16:37  


Witam.
Nowotwór jelita grubego dokładnie odbytnicy. Tata miał robione TK ale niestety nie mamy go w domu jest on w szpitalu lekarz powiedział że dopiero po zabiegu odda wszystkie wyniki. Badanie klatki piersiowej również miał jest wszystko w porządku, nie ma odnotowanych żadnych zmian.

Czy było oznaczane CEA (z badania krwi)? nie wiem czy miał robione to badanie wiem że miał wykonywane wyniki raz w tygodniu, które lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze że wyniki są bardzo dobre.
Jakie jest dokładne oznaczenie st. zaawansowania - N1a/b/c ? Z tego co widziałam to był taki zapis cT3N1Mx G2

Jaki schemat chemioterapii tata otrzymywał?

wiem że była to chemia 5FU+LV w pierwszym tygodniu i w piątym tygodniu nie była to kroplówka było to podane w zastrzyku.

Niestety nie mam wypisu z radio-chemioterapii ale czytałam go i nic tam nie było takiego, zapisanego.

A jeżeli chodzi o te Mikroelementy niestety nie zapytaliśmy się lekarza onkologa całkiem wypadło nam to z głowy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-14, 20:49  


ewelinka2067 napisał/a:
Czy było oznaczane CEA (z badania krwi)? nie wiem czy miał robione to badanie wiem że miał wykonywane wyniki raz w tygodniu, które lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze że wyniki są bardzo dobre.

Obawiam się, że mowa jest tylko o morfologii, CEA nie oznacza się cyklicznie co tydzień, tylko raz.

ewelinka2067 napisał/a:
Tata miał robione TK ale niestety nie mamy go w domu jest on w szpitalu lekarz powiedział że dopiero po zabiegu odda wszystkie wyniki.

Można poprosić o skserowanie (odpłatnie zapewne) wyników badań.
_________________
 
ewelinka2067 


Dołączyła: 21 Paź 2012
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2013-01-14, 20:51  


tylko niestety my mamy dość daleko do kliniki a tata dopiero jedzie na początku lutego do szpitala

[ Dodano: 2013-01-14, 20:53 ]
a mam pytanie dlaczego chemię miał podawaną w zastrzyku a nie w kroplówce?

[ Dodano: 2013-01-14, 21:14 ]
przepraszam że tak cały czas pisze i się wypytuje ale jesteśmy pierwszy raz w takiej sytuacji martwię się cały czas o tatę jak tylko wzdychnie ciężko już ide do niego patrzeć tata ma dopiero 52lata w ogóle nie wyglądał jak by był chory a tu nagle taka diagnoza.
Dlatego pytam się o te mikroelementy czy może pić po małej łyżeczce z wodą chwytam się już wszystkiego co mu może tylko pomóc.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2013-01-14, 22:04  


Rozumiem, tylko że bez wyniku TK ciężko jest mi się do końca w pełni wypowiadać :)
A czy w wypisie z radioterapii nie ma czasem mowy o tym, jaką dawkę naświetlań podano i na jaki obszar? Powinno być to tam umieszczone.
Ewent. wypisy po chemioterapii?

[ Dodano: 2013-01-14, 22:05 ]
ewelinka2067 napisał/a:
a mam pytanie dlaczego chemię miał podawaną w zastrzyku a nie w kroplówce?

Musiałabym wiedzieć co dokładnie było podane w zastrzyku, by móc Ci odpowiedzieć na to pytanie. I czy faktycznie był to zastrzyk dożylny czy może coś innego, jest jakiś wypis z tej chemioterapii, notatka?

ewelinka2067 napisał/a:
Dlatego pytam się o te mikroelementy czy może pić po małej łyżeczce z wodą chwytam się już wszystkiego co mu może tylko pomóc.

Wszelkie tego typu niekonwencjonalne metody, jeśli już się chce, można stosować tylko za zgodą lekarza prowadzącego.
_________________
 
ewelinka2067 


Dołączyła: 21 Paź 2012
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2013-01-15, 20:32  


Hej znalazłam coś takiego na wypisie:
Przedoperacyjne napromienianie rejonu miednicy małej,aparatem Artiste podano 45Gy/T oraz boost na guz 5,4Gy/T w dawce frakcyjnej 1,8 Gy/T. nic po za tym tam nie było było tylko zapisane o dalszym leczeni czyli za 4tygodnie ponowne albo Rezonans albo TK nie jestem pewna. A później na początku marca na operacje
 
ewelinka2067 


Dołączyła: 21 Paź 2012
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2013-03-13, 17:32  


Witam mam pytanie tata jest po operacji jelita grubego jest już w domu. Czy wie może ktoś czy może przyjmować jakieś leki przeciw bólowe, jak tak to jakie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group