1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika - wznowa i przerzuty
Autor Wiadomość
Sylwiuniat 


Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Katowice

 #1  Wysłany: 2010-09-15, 21:26  Rak jajnika - wznowa i przerzuty


Tak w wielkim skrócie chciałabym przedstawić przypadek mojej mamusi.
Nie mam przed sobą wyników i wypisów postaram sie jednak przytoczyć to co pamiętam.
Prośba moja dotyczy tego aby uzyskać info jakie sa rokowania. Miesiące czy moze lata> albo cud :(

A więc 5 lat temu wykryto raka jajników markery CA125 wynosily okolo 100 byl to rak zlosliwy, ktory zostal usuniety.
Przez 6 miesiecy mamusia przyjmowala chemię.
Wrocilo potem wszystko do normy. Dobre wyniki, regulrane badania i bylo spokojnie.

Minelo 5 lat i podczas kontroli br w czerwcu markery Ca125 wynosily 270, badania tomograf wykazał,że :
są trzy guzy na wątrobie okolo 1cm kazdy, liczne guzki w jamie brzusznej, w klatce piersowiej liczne guzki, nacieki na pęcherz moczowy, i guzek na otrzewnej :(
od czerwca markery podskoczyly do 300, za tydz mamusia bedzie przyjmowala chemie.
Taka sama jak 5 lat temu.

Wiare mamy zawsze do konca.
Ja po prostu chcialabym wiedziec czy to moga byc miesiace czy tylko cud moze sprawic, ze beda lata?
czy chemie tylko na chwile spowolni rozwoj choroby? bo to zapewne leczenie paliatywne?
w przyszly czw bede rozmawiac z lekarzem ale do tej pory tak bardzo prosilabym o udzielenie jakiejs informacji najbardziej szczerej jezeli moge prosic.

Z góry bardzo dziekuje pozdrawiam Sylwia

[ Dodano: 2010-09-15, 22:54 ]
Bardzo proszę o odpowiedź, zdeterminowana czekam...

[ Dodano: 2010-09-16, 10:14 ]
czy doczekam się odpowiedzi?
proszę ja naprawdę czekam i bardzo mi zależy...
_________________
Sylwia
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-18, 20:20  


Sylwio, witaj na forum.

Bez dokładnych wyników i opisów rezultatów badań trudno wypowiedzieć się wiążąco na temat stanu zaawansowania choroby Twojej mamy.
Skoro jednak mówisz o stwierdzonej obecności licznych guzków w jamie brzusznej, klatce piersiowej oraz trzech w wątrobie i jednego na otrzewnej, to wydaje mi się bardzo wysoce prawdopodobne, że niestety mamy do czynienia z uogólnionym stadium choroby, czyli najwyższym IV w czterostopniowej skali.
Wzrost wartości markera w tym przypadku dodatkowo to potwierdza.

O diagnostyce i leczeniu możesz więcej przeczytać w tym artykule, szczególnie podrozdział "Leczenie nawrotów",
o raku jajnika po angielsku w wikipedii.

Niestety w tak zaawansowanym stadium choroby rokowanie jest złe.
Jednak prawdopodobnie nikt nie podejmie się w sposób odpowiedzialny udzielić odpowiedzi, ile jeszcze Wam pozostało czasu, czy są to - jak mówisz - miesiące czy może lata.
Niezależnie od tego, że dla wysokiego stopnia zaawansowania choroby statystyki długookresowych przeżyć są niekorzystne, to zależą one jeszcze od rodzaju nowotworu, czego w Waszym przypadku nie znamy (więcej o tym w tym podrozdziale wyżej linkowanej wikipedii).
Podane tam wartości odsetka pięcioletnich przeżyć (RSR) dotyczą przypadków wszystkich stadiów zaawansowania łącznie dla danego rodzaju nowotworu - zatem dla III i IV będą odpowiednio niższe.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Serdecznie pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Sylwiuniat 


Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Katowice

 #3  Wysłany: 2010-09-21, 12:04  


Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam
_________________
Sylwia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group