1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2011-10-27, 20:45  


Ale chciałam jeszcze dodać, że tak jak z każdym lekiem - jeśli poczujesz się źle, poczujesz kołatanie serca, napady gorąca lub zimna, zatrzymanie wody, opuchnięcie stawów lub powiek zgłoś się do lekarza - chociażby po to żeby stwierdził, że dane dolegliwości nie odbiegają od normy.
Najważniejsze, że leczenie już się zaczęło i teraz to już może być tylko lepiej:) Trzymam kciuki:)
 
Juli.Jula 


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 11

 #17  Wysłany: 2011-11-19, 22:40  


Witam, od środy jestem na tzw. "głodzie", czuję się w miarę dobrze, po jakim czasie może się to zmienić?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #18  Wysłany: 2011-11-19, 22:50  


A czemu nastawiasz się na zmianę samopoczucia?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2011-11-23, 20:42  


Jeśli nie cierpisz na jakieś inne choroby przewlekłe nic nie powinno się zmienić :) możesz ewentualnie czuć się ociężała, ospała, bez werwy, jednym słowem spowolniona. Jeśli zauważyłabyś skoki ciśnienia, kołatanie serca, uderzenia gorąca lub zimna skonsultuj się z lekarze. Ale spoko będzie dobrze:) Daj znać jak już będziesz po pierwszej dawce radiojodu, trzymam za Ciebie kciuki i życzę wszystkiego dobrego :)
Aaa i jak już będziesz w szpitalu zostaniesz poinformowana o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów itp. ale nie jest to nic specjalnie uciążliwego
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #20  Wysłany: 2011-12-05, 20:25  


hej! jak tam po pierwszym jodowaniu? wszystko ok?
 
Juli.Jula 


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 11

 #21  Wysłany: 2011-12-07, 18:13  


Hej, wróciłam we wtorek. Trochę ciężko to zniosłam, straszne mdłości, kompletny brak apetytu i bóle szyi, ale dałam radę :) Zaskoczyło mnie, że ta ochrona radiologiczna na oddziale jest na dość średnim poziomie.
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #22  Wysłany: 2011-12-07, 20:23  


a jak badania? miałaś scyntygrafię?
Najważniejsze, że dałaś radę:) kiedy kolejna wizyta?
 
Juli.Jula 


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 11

 #23  Wysłany: 2011-12-13, 13:55  


Tak miałam scyntygrafię szyi i całego ciała. Najbliższa wizyta 18 września.
"W loży drobne obszary o mieszanym echu, najpewniej odpowiadające zwłóknieniom pooperacyjnym. Na szyi obustronnie kilka drobnych węzłów chłonnych o morfologii odczynowej."

"W scyntygrafii diagnostycznej szyi stwierdzono ognisko podwyższonego gromadzenia znacznika w loży po wyoperowanej tarczycy. Poza szyją nie stwierdzono w ciele specyficznego gromadzenia radioznacznika"

:)
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #24  Wysłany: 2011-12-13, 18:57  


ooo to 10 miesięcy do następnej wizyty :) cieszę się, że jesteś w niezłej formie :) pozdrawiam i szybkiego powrotu do "normalności" czymkolwiek ten stan jest ;)
 
Juli.Jula 


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 11

 #25  Wysłany: 2011-12-15, 19:06  


Tak, dopiero za 10 miesięcy. Nadal jestem pod opieką centrum zdrowia dziecka, a tam wizytę u onkologa i endokrynologa mam 18 stycznia :)

Dziękuję bardzo :)
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #26  Wysłany: 2011-12-15, 19:37  


W takim razie czekam na dobre wiadomości po wizycie CZD :)
 
gochax 


Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 1

 #27  Wysłany: 2011-12-28, 14:41  


nie tylko do Juli.Jula Mój 17 letni syn ma guza tarczycy (stwierdzony od niecałego roku) trzecia biopsja wykazała podejrzenie nowotworu brodawkowatego typu pęcherzykowatego. Dla nas szok! Mieliśmy termin operacji na XI w CDZ ktoś nam doradził aby skonsultować to z CO w Gliwicach Tam jednak to się strasznie wlecze z terminami. Konsultował nas onkolog radioterapeuta (?) Lekarz napisał w rozpoznaniu że to może choroba Hashimoto? syn ma mieć kolejną biopsję w CO Boje sie czy trafiliśmy na dobrego lekarza i trochę czuję się tak jakbyśmy z diagnozą cofnęli się o co najmniej pół roku... Juli.Jula do jakiego trafiłaś lekarza w CO w Gliwicach, czy pamiętasz jakieś nazwisko Czy możesz mi napisać co napisane mialaś w wyniku biopsji? Czy wycieli Ci całą tarczycę? A co z przytarczycami? A może ktoś poleci lub coś doradzi? Jestem przyłamana Proszę o pomoc!
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #28  Wysłany: 2011-12-28, 17:06  


Witaj gochax.
Doradzać mi trudno, napiszę jedynie to co wiem z własnego doświadczenia.
W Gliwicach nie masz wpływu do jakiego lekarza trafisz, nawet jak jesteś tam w ciągłym leczeniu to kontrole są u różnych lekarzy (ma to oczywiście dobre i złe strony).
Powszechnie mówi się, iż w CO w Gliwicach są jedni z najlepszych specjalistów od tarczycy w Polsce; ja osobiście jestem zadowolony z ich opieki i radykalnych (w moim przypadku) działań. Jeśli chodzi o Twojego syna to przypuszczam, iż ponieważ jest to młody człowiek, a diagnoza jest niejednoznaczna lekarze być może chcą mieć pewność, że to nie coś innego (np. Hasimoto), zanim dokonają zabiegu mającego wpływ na całe dalsze życie.
Z tego co się orientuję, to zabiegi są wykonywane w różnych zakresach:
1. wycięcie samego guza lub 2. wycięcie całej tarczycy lub w skrajnych przypadkach 3. wycięcie całej tarczycy i okolicznych węzłów chłonnych. Każdy rodzaj operacji ma swoje wady i zalety a wybór zakresu operacji nie zawsze jest oczywisty i stąd może wynikać zwłoka w podjeciu decyzji o dokonaniu operacji w Gliwicach.
Prosze przy najbliższej okazji zapytać lekarzy o wszystko co panią niepokoi, ja wiem, że tam wszystko odbywa się dość szybko (mam na myśli czas wizyty) i lekarze nie są zbyt rozmowni, ale jak pani grzecznie lecz stanowczo będzie zadawać pytania napewno otrzyma Pani odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #29  Wysłany: 2012-03-30, 19:13  


witam
jestem juz pol roku po wycieciu lewego płata tarczycy i mam 23 lata. byłam ostatnio na kontroli w IO Gliwice i powiedziano mi aby moje tsh miesciło sie pomiedzy 0.4 -1.0. a moja endoktynolog skrytykowała to i zaleciła mi 0.1-0.4 wiec nie wiem jak to jest i komu mam wierzyc.
 
Manna 



Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 10

 #30  Wysłany: 2013-02-06, 16:34  


Sylwia, nie wiem jak z wycięciem tylko jednego płata. Ale ja mam tarczycę wyciętą całą i moja dr powiedziała, że najlepsze tsh mieściłoby się w granicach 0,1-04.
Ja, mimo że biorę olbrzymią dawkę Euthyroxu, bo aż 200, tsh mam wciąż za wysokie.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group