1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #1  Wysłany: 2011-03-28, 16:26  Rak brodawkowaty tarczycy


witam

mam raka brodawkowatego 6 mm.
12 kwietnia 2011 r. jade na pierwsze konsultacje do Gliwic.
jestem ciekawa czy usunął mi całą tarczyce czy tylko jeden płat???

[ Komentarz dodany przez: jusia: 2011-03-28, 20:26 ]
Sylwka, zgodnie z regulaminem utworzyłam dla Ciebie osobny temat.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-09, 21:25  


Witaj,
Guzek jest na szczęście mały, więc od lekarza będzie należała ostateczna decyzja co do sposobu leczenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie leczenia raka brodawkowatego, możesz zajrzeć tutaj: http://www.forum-onkologi...zycy-vt1331.htm
_________________
mamanel
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #3  Wysłany: 2011-04-17, 22:45  


Witaj. Nie jestem lekarzem, ale podejrzewam, że raczej w Gliwicach usuną całą tarczycę i dołożą jeszcze draniowi jodem. Ale spokojnie, bez tarczycy mozna żyć :-).
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #4  Wysłany: 2011-05-29, 14:40  


miałam usg i biopsje i okazało sie że w biopsji zrobionej w klinice w gliwicach nie mam raka brodawkowatego ale na szkiełkach przywiezionych jest to rak. zostałam zapisana na nastepna biopsje i wtedy sie okaze co dalej. a czy po wycieciu całej tarczycy mozna normalnie bez problemów zajść w ciąże?? jestem jeszcze młoda dlatego jest to dla mnie bardzo wazne. Konsultacje z chirurgami mam 30 czerwca. Na kiedy moge sie spodziewac operacji?? wielkosc guzka to 13 mm a gdy mialam robione usg w styczniu to było 6mm.

[ Dodano: 2011-05-29, 21:56 ]
aha i czy po operacji traci sie głos???
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #5  Wysłany: 2011-05-29, 22:26  


Witaj.
Co do ciąży to nie potrafię odpowiedzieć na 100%, ale myślę, że pod kontrolą dobrego ginekologa i endokrynologa spokojnie możesz myśleć o przyszłości.
W Gliwicach czas oczekiwania na operację, to z tego co się orientuje, to średnio 4 miesiące, ale czasem trafia się "za tydzień lub za pół roku"
Jeśli chodzi o głos, to nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Istnieje ryzyko utraty głosu (niewielkie) jak i zmiany głosu, ale równie dobrze może nic złego z głosem sie nie stać. Jednym słowem jeśli nie jesteś zawodową spiewaczką to śpij spokojnie. Na swoim przypadku moge powiedzieć, że po pierwszej operacji miałem przez miesiąc lekką chrypke i zdecydowanie niższy głos, a nastepnie to ustąpiło. Po drugiej operacji miałem porażenie fałdu głosowego i prawie nie mówiłem, ale po około 2 miesiącach głos wrócił do normy (no może tylko jeszcze bardziej fałszuję jak śpiewam przy ognisku, ale w moim przypadku to nie stanowi problemu.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
Pablo
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #6  Wysłany: 2011-05-30, 08:59  


witaj dzięki za odpowiedź i za udzielone informacje. Spiewacza nie jestem ;] tak przeczytalam na internecie ze mozna stracic głos i czlowiek moze zostac kaleka przez taka operacje i sie przeraziłam.....
Pozdrawiam i dziekuje

[2011-07-01, 20:24]:
witam
u mnie także wykryto raka brodawkowatego 6mm mam miec wyciety tylko jeden płat. i jestem ciekawa jak to wszystko przebiega czy po operacji traci sie głos lub zmienia. ile czasu od operacji jest sie w klinice???

[2011-08-02, 16:55]
witam przyjecie do kliniki mam na 10 sierpnia. kiedy moge sie spodziewac wypisu do domu? za jakies 5 dni? prosze o odpowiedz

[ Dodano: 2011-08-02, 16:57 ]
aha bede operowana w gliwicach
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #7  Wysłany: 2011-09-22, 18:59  Lampa bioptron


witam
jestem po operacji wyciecia lewego płata tarczycy. mam lampe bioptron i chce nia naswietlac twarz poniewaz mam problemy z tradzikiem. czy wiec moge naświetlac twarz czy to nie spowoduje jakichs kolejnych problemow z tarczyca?

[ Dodano: 2011-09-22, 19:00 ]
czy osoby ktore miały raka tarczycy moga ja stosowac? czy ktos posiada wiedze na ten temat?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-09-22, 19:08 ]
Sylwko, proszę Cię o pisanie w jednym - Twoim - wątku, do którego scalam ten post. Pozdrawiam.

 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #8  Wysłany: 2013-01-30, 20:15  


witam,
rok temu usunięto mi lewy płat tarczycy. rozpoznanie rak brodawkowaty. Ostatnio byłam na kontroli i mam takie wyniki badań:
TG 9,57 [[<4]
ANTY TG 511.20 [<115]
TSH 0,5 [0,3-4,9]

lekarz powiedział ze tsh jest ok i ze tarczyca jest powiększona i te dwa pierwsze wyniki mu sie nie spodobały ale nic wiecej nie powiedział

Prosze zinterpretujcie mi te wyniki.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-01-31, 10:17 ]
Ponownie proszę o przestrzeganie Regulaminu i pisanie we własnym wątku, dokąd przenoszę ten post.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #9  Wysłany: 2013-01-31, 10:31  


Rzeczywiście, tyle widać, co powiedział lekarz:
- TG jest ponad dwukrotnie przekroczony,
- anty TG niemal pięciokrotnie,
- TSH jest w normie, w pobliżu dolnej granicy.

sylwka010 napisał/a:
te dwa pierwsze wyniki mu sie nie spodobały ale nic wiecej nie powiedział

Szkoda i bardzo dziwne, że p. dr nie był bardziej rozmowny, dwa parametry są znacznie przekroczone,
szczególnie pięciokrotny wzrost ponad normę wymaga moim zdaniem jakiegoś komentarza ze strony lekarza
z wydaniem zaleceń co należy z tym robić dalej - na pewno nie można tego tak pozostawić.

Lekarz widząc te wyniki ot tak po prostu puścił Cię do domu nie dając dalszych zaleceń ??
Musisz wrócić do lekarza (tego, albo innego, który potraktuje Cię bardziej odpowiedzialnie)
i uzyskać rzetelne informacje co masz dalej robić.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #10  Wysłany: 2013-02-01, 20:49  


jedynie powiedział żeby kontrolowac tarczyce czyli robic usg i tsh to tak zamierzam zrobic. mśle ze usg za 3 miesiace powtorzyć? pojechałam na kontrole go gliwic to myslalam ze sie mna fachowo zajma bo w swoim miejscu zamieszkania takze niezbyt lekarz jest cierpliwy wrecz sie wydziera ze tabletki antykoncepcyjne wplywaja na tarczyce i tsh ale to wyniki co podałam wczesniej to w tym momencie nie brałam żadnych tabletek oprocz euthyroxu 100. ths mam dobre moja norma to 0.1-1.0 i tak musze utrzymywac tsh. i nie wiem czy juz musze sie zgłosic do lekarza z tymi wynikami? czy to moze poczekac i usg jedynie zrobić.
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #11  Wysłany: 2013-10-16, 09:40  


witam,
w grudniu mam byc przyjeta na oddzial diagnostyki izotopowej w gliwicach na naświetlania aktualnie jestem w ciąży i nie wiem czy mam sie skontaktowac z nimi telefonicznie czy email i powiedziec ze jestem w ciazy czy mam i tak jechac na termin wyznaczonej wizyty na oddziale?? prosze o porade

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-10-16, 11:35 ]
Po raz kolejny przenoszę post do odpowiedniego (Twojego własnego !) wątku i udzielam jednopunktowego ostrzeżenia.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #12  Wysłany: 2013-10-16, 10:55  


Sylwka, moim zdaniem powinnaś do nich zadzwonić i wszystko powiedzieć. Powinni dać Ci nowy termin. Wszystkie badania izotopowe są niebezpieczne dla Twojego dzieciątka.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #13  Wysłany: 2013-10-16, 15:58  


Koniecznie załatwiaj wszystko przez telefon! Dla kobiety w ciąży niebezpieczne jest nawet przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobami leczonymi jodem. Gliwice ustalą wtedy, jaki będzie sposób postępowania w Twoim przypadku.
 
sylwka010 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Przeworsk

 #14  Wysłany: 2014-08-26, 13:41  


witam,
dwa lata temu miałam usuniety płat tarczycy ze wzgledu na raka brodawkowatego. teraz we wrzesniu mam miec diagnostyke izotopowa jodem. mam pytanie co trzeba zabrac ze soba do szpitala. czy po diagnostyce wyrzucaja ciuchy te w ktorym jest badanie. czy to nie to badanie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-08-26, 13:59 ]
Ostrzeżenie 1 pkt za naruszenie Regulaminu jak w poście #11.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #15  Wysłany: 2014-09-06, 20:25  


Być może pomocne będzie to opracowanie,
ewentualnie: poproś telefonicznie w placówce do której masz się zgłosić o odpowiednie wskazówki.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group