1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
majkamajeczka 


Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2011-03-24, 17:53  Rak brodawkowaty tarczycy


Witam,

Proszę o przetłumaczenie wyników moich badań:

TSH ? 0,017 ?lU/ml

Tyreoglobulina ?<0,1 ng/ml

W grudniu 2007r. wykryto mi nowotwór brodawkowaty.
_________________
majkamajeczka
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-30, 20:54  


Witaj majkamajeczka, nie jestem specjalistą, ale z tego co tu widzę, to te wyniki są w porządku.
TSH - to hormon tyreotropowy produkowany przez przysadkę mózgową, który wpływa na działanie tarczycy, wydzielanie przez nią hormonów
Tyreoglobulina - to hormon tarczycy, który gdy jego poziom jest zbyt wysoki, jest wskazaniem do badań w kierunku choroby nowotworowej

A co z tym nowotworem? Czy teraz miałaś kontrolę?

Pozdrawiam, Luna
 
majkamajeczka 


Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2011-03-30, 22:43  


Luna bardzo dziękuję za odpowiedź.Tą wiadomość napisała moja córka i jest faktycznie nieprecyzyjna.W grudniu 2007 miałam operacje i usunięto mi tarczycę oraz węzły po lewej stronie.Wynik histopatologiczny - nowotwór brodawkowaty.Miałam też operacje na płuca gdyż stwierdzono liczne małe guzy do 5m i jeden większy który został usunięty.Wynik histopatologiczny tego guza to zmiana łagodna. Reszta tych guzów nie została znaleziona palpitacyjnie gdyż były małe .Wykonuje co rok badanie CT ale one się nie powiększały.Teraz w kwietniu też idę po skierownie do terakochirurga.Mam problem gdyż co jakiś czas ( a w ostatnich dniach ) bardzo mi się nasilają duszności.Całe noce nie śpie albo usypiam i budzi mnie to w nocy.Wpadam w straszną panike i boje się, że to mie zadusi.To jest straszne uczucie.Tym bardziej, że takie stany już miałam przed operacją .Zastanawiam się czy nie siadła mi psychika i już sobie sama nie mogę z tym poradzić .
_________________
majkamajeczka
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #4  Wysłany: 2011-03-30, 23:58  


Majeczko, a kiedy robiłaś ostatnio CT? Czy tak jak piszesz, minął rok?
Czy miałaś jakieś dolegliwości sercowe, układu krążenia? Bo te duszności to też może być tego typu kłopot.
A bardzo też możliwe, że tak jak piszesz, to Twój lęk może się tak objawiać. Jeżeli nasiliło się to w ostatnich dniach, to tym bardziej jest to możliwe. Szczególnie, że piszesz o występowaniu duszności w nocy, podczas spoczynku, napadowo.
Spróbuj przed snem relaksować się, np. ciepła kąpiel albo wieczorny spacer, rozciąganie się przy spokojnej muzyce, to już Ty wiesz co najlepiej Cię odpręża :)
Nie ma innego wyjścia trzeba jakoś doczekać do tego CT. A długo czekasz zazwyczaj od wizyty u torakochirurga do badania? Bo jeżeli to ma trwać długo, to może warto pójść do lekarza rodzinnego, on osłucha, sprawdzi, zmierzy ciśnienie itp. i może też wskazać jakieś leki wspomagające (uspokajające czy nasenne) na ten czas.
Pozdrawiam ciepło :sun:
 
majkamajeczka 


Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2011-03-31, 00:34  


Teraz właśnie minie rok. Nie wiem nic na temat układu krążenia czy jest w porządku czy też nie.Jak mogę się relaksowć jak moje życie to jedna wielka porażka. Ostatnio byłam u lekarza rodzinnego i jej w skrócie opowiedziałam o sobie i o swoim życiu.Ta lekarka jest bardzo miła
i zrozumiała, że jest mi bardzo ciężko, jestem na zwolnieniu do czwartku.Potem niestety chyba już wrócę do pracy pomimo tego , że mogę się starać o rente chorobową ( nie mogę sobie pozwolić).Przepisała mi Hydrxyzinum i Nasen ale to jakoś na mnie nie bardzo działa.Od kilku dni znowu całe noce siedzę w fotelu bo boję się położyć spać. Od wizyty u terkochirurga do badania to około 1 m-c.Nie martwi mnie to, że stanie się coś nagle tylko to, że będę znowu się musiała tak męczyć.Do czasu choroby byłam bardzo aktywną osobą czynnieuprawiałam sport, jeździłam na rowerze i wiele innych rzeczy.Zmienić musiałam swoje życie radykalnie i nie potrafię się odnależć ani dać sobie sama rady.Przytłacza mnie samotność i lęk o dzień jutrzejszy a do tego ciągłe czekanie na te wyniki .Czy będą dobre czy też nie.Na tle nerwowm chyba powstają luki w pamięci.Staram się to wszystko ogarnąć ale jakoś kiepsko mi to wychodzi.Miło, że się do mnie odezwałaś :)
_________________
majkamajeczka
 
poli 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 336
Skąd: Warszawa
Pomogła: 121 razy

 #6  Wysłany: 2011-03-31, 07:50  


majkamajeczka napisał/a:
Jak mogę się relaksowć jak moje życie to jedna wielka porażka

majkamajeczka napisał/a:
przytłacza mnie samotność i lęk o dzień jutrzejszy a do tego ciągłe czekanie na te wyniki

majkamajeczka napisał/a:
Całe noce nie śpie albo usypiam i budzi mnie to w nocy.Wpadam w straszną panike i boje się, że to mie zadusi

majkamajeczka, choroba nowotworowa ciągnie za sobą olbrzymi bagaż psychiczny, z tego co piszesz to jasno widać. Pomyśl o wizycie u psychoonkologa, np. przy okazji wizyty kontrolnej. Mogłabyś także pomyśleć o lekach przeciw depresyjnych. Depresja, czy stany lękowe to choroba tak jak inne i da się kontrolować. Nie musisz się męczyć. Jeśli przepisane leki nie działają może spróbuj udać się do psychiatry po inne.
 
majkamajeczka 


Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2011-03-31, 08:17  


Witam.Masz racje.Sama też do takiego wniosku doszłam, że nie da się z tym już dalej żyć.Jestem umówiona również na wizytę u psychiatry i wcale się tego nie wstydzę.W roku 2008 też tam byłam po rozmowie Pani doktor stwierdziła, że nie wymagam leczenia, że mój stan spowodowany jest chorobą.Ale jakoś ta diagnoza chyba nie do końca była trafna.Chyba, że to nie psychika tylko inny problem o którym jeszcze do końca nie wiem.Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie.
_________________
majkamajeczka
 
poli 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 336
Skąd: Warszawa
Pomogła: 121 razy

 #8  Wysłany: 2011-03-31, 08:57  


majkamajeczka, świetnie, że się już umówiłaś :uhm!:
Depresja spowodowana chorobą, też powinna być leczona, opowiedz o poprzedniej wizycie i że nie dostałaś wtedy leków.
Też pozdrawiam, trzymaj się!
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #9  Wysłany: 2011-03-31, 12:01  


majkamajeczka, no widzisz Kochana :) Razem raźniej. Miałam Ci właśnie zaproponować psychoonkologa i psychiatrę, a Ty proszę :) Bardzo mądrze. Trzymam kciukasy :sun:
 
majkamajeczka 


Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2011-03-31, 15:29  


Luna mam tylko czasami doła na ogół staram się myśleć na trzeźwo.Nikt za mnie tego nie zrobi :) .W dzień funkcjonuje w miarę i jakoś sobie radze.Raz gorzej a raz lepiej.Nie powiem przydał by się ktoś do trzeźwego ocenienia sytuacji i do pogadania.To jest chyba potrzebne każdemu człowiekowi.Stąd jetem tutaj.Najpierw Was podglądałam i nie mogłam się zdecydować ;) .Ale z czasem jakoś poszło.Dziękuję za to, że jesteście gdzieś tam w świecie :-D
_________________
majkamajeczka
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #11  Wysłany: 2011-04-09, 21:44  


Problemy ze snem są jednym z objawów depresji. Mam nadzieję, że tym razem wizyta u psychiatry okaże się pomocna. Dobra diagnoza i dobrane leki potrafią naprawdę zmienić nas i nasze życie. Trzymam kciuki za wizytę.
_________________
mamanel
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #12  Wysłany: 2011-04-11, 23:52  


majkamajeczka, co tam u Ciebie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group