1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pulmonolog lub onkolog...
Autor Wiadomość
wojowniczka 


Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Częstochowa

 #1  Wysłany: 2011-01-21, 15:42  Pulmonolog lub onkolog...


Witajcie, nie wiem czy tutaj mam zamieścić ten temat ale napiszę bo to jest dla mnie ważne
Poszukuję konsultacji u lekarza pulmonologa ( pracującego w szpitalu w Bystrej Śląskiej) a który ma te konsultacje w Częstochowie. Nie mam pojęcia gdzie one się odbywają i kiedy oraz jak się nazywa lekarz. Jeżeli możecie mi w jakiś sposób pomóc będę wdzięczna.
 
maximo 


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Kck
Pomógł: 1 raz

 #2  Wysłany: 2011-01-21, 20:32  


Kłaniam,

Przede wszystkim w Częstochowie konsultuje profesor Orłowski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Konsultacje odbywają się raz w miesiącu w szpitalu na Parkitce. Po szczegółowe informacje warto udać się do tego szpitala na oddział szybkiej diagnostyki chorób płuc (część oddziału chorób płuc). Z tego co wiem to wizytami zajmuje się ordynator pulmonologii dr. Włodzimierz Mierzwa lub dr n. med. Włodzimierz Wróbel (z.ca ordynatora).
Kiedyś konsultował w przychodni "Nasza przychodnia" na Wolności 46 (dawna "Kolejówka") lekarz z Bystrej Śląskiej ale czy jest to wciąż aktualne? Nie posiadam takich informacji.
Jeśli chodzi o onkologa to zależy to od rodzaju schorzenia... Wszystkie "nietypowe" rzeczy podchodzą pod najwyższą referencyjność (COI Gliwice), bo w Częstochowie specjalistów wybitnych niestety nie ma. Natomiast podstawowe problemy onkologiczne rozwiązują także lekarze z Parkitki w "Częstochowskim Centrum Onkologii".
Czego dotyczy problem?
 
wojowniczka 


Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Częstochowa

 #3  Wysłany: 2011-01-21, 20:51  


Problem dotyczy chorego dziadka, który leczy się w Częstochowskim Centrum Onkologii, przyjmuje Tarcevę 150 6 seria, i jak mi wiadomo w tym szpitalu to narazie ostatnie możliwe podanie tego leku. W trakcie zażywania leku miał wykonywaną TK w wyniku z niej wiadomo że jest poprawa. Teraz czeka na kolejną tomografię i USG jamy brzusznej. Lekarstwo się kończy około 20 lutego, a termin kolejnego badania został ustalony na 1 marca i na wyniki trzeba czekać tydzień czasu. Po tym terminie ma się zgłosić do Ordynatora szpitala, który będzie podejmował dopiero decyzję. Czy tak długa przerwa w przyjmowaniu leku jest możliwa i nie wpłynie niekorzystnie na stan zdrowia?
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-23, 20:26  


wojowniczka napisał/a:
Czy tak długa przerwa w przyjmowaniu leku jest możliwa i nie wpłynie niekorzystnie na stan zdrowia?


Nie martw sie na zapas od 20 lutego do 1 marca to naprawde nie długi okres oczekiwania .
Pacjenci onkologiczni bywa ze czekaja po 2-3 mies, takze trzymam za Was kciuki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group