1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-12-29, 20:56
puchnaca ręka po wycięciu węzłów chłonnych a ciepło
Autor Wiadomość
TopQuoio 


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-12-29, 20:55  puchnaca ręka po wycięciu węzłów chłonnych a ciepło


Witam wszystkich,
Wiem ,że w złym dziale,ale nie znalazłem działu porad etc. prosze o przeniesienie do działu właściwego.
[wątek przeniesiony]

A tu sedno sprawy.
U mamy wykryto raka piersi w październiku 2010, po serii zabiegów,chemioterapii ,radioterapii wszystko jest dobrze. Jednak po wycieciu wezlow chlonnych ręka puchnie ,nasila sie to przy oparzeniach, wysokiej temperaturze itp. Czy jest jakiś sposób, jakaś możliwość ,aby to zatrzymać, wiem ,że nie wymyślono jeszcze sztucznych wezlow chlonnych( a szkoda) , ale moze istnieje jakis zabieg, aby skutki operacji zniwelować? Chcialibysmy wszyscy wrocic do normalnosci.Zawsze kochalismy wyjazde do cieplejszych krajow, teraz jednak to chyba niemozliwe.
Wiem ,że ludzie mają tutaj większe problemy,jak weszedlem do dzialu opieka paliatywna to pierwszy raz dotarlo do mnie co moglo sie stac z moją mamą, choc mysl o mozliwosci jej smierci i tak jest odgrodzona ode mnie ogromnym murem, to po prostu do mnie nie dociera,nie moge sobie tego wyobrazic. na szczescie teraz to chyba sie skonczylo i jest dobrze, dlatego chcialibysmy wrocic do normalnosci.
dlatgo jeszcze raz pytam, czy jest jakas mozliwosc wyleczenia tego, zapobiegania opuchliznie przy wysokich temperaturac i sloncu?


[edit: dziekuje za przeniesienie ;) ]

 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-29, 21:08  


TopQuoio, na słońce nie powinna mama wychodzić baz ochrony (żaden pacjent onkologiczny nie powinien). Na pewno tez pomogą chłodne okłady w ciepłe dni i trzymanie ręki wyżej w czasie snu (mama na pewno miała taki klin w szpitalu, zaraz po operacji). A jak wyglądała rehabilitacja mamy po operacji? Czy ćwiczyła tę rękę?
Z tego co wiem warto zgłosić się do lokalnej organizacji Amazonek, które pomagają w takich kwestiach, pokazują samodzielne ćwiczenia.

Nie ma żadnego zabiegu który na trwałe "naprawi" te rękę (czy raczej układ chłonny w niej). Można przy okazji wizyty kontrolnej zapytać lekarza o to, czy mama może zrobić sobie drenaż limfatyczny (robią to w salonach masażu), ale to jest pomoc doraźna.
_________________
 
 
TopQuoio 


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2011-12-29, 21:16  


O wlasnie co do dranazu, probowalem jej wmowic zeby poszla na taki dranaz - mowila ze to nie dla osob po operacji raka piersi- każe jej sie zapytac przy nastepnej wizycie

klin ma w domu, pracuje w domu na komputerze wiec lewą ręke trzyma na klini, zdecydowanie jej to pomaga

co do cwiczen... bardzo to zaniedbuje niestety, co do Amazonek, gdzie w okolicach Wadowic,Bielska-Baiłej można tą organizacje znalezc? jest jeszcze krakow, ale to 70 km
jeszcze co do cwiczen, moze sa gdzies na internecie jakies filmiki ,porady etc. tutaj na forum?


mama jezdzi raz w tygodniu na masaż,to tez pomaga, ale i tak ta ręka doskwiera...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-29, 21:22  


TopQuoio napisał/a:
jeszcze co do cwiczen, moze sa gdzies na internecie jakies filmiki ,porady etc. tutaj na forum?

Google albo youtube nie bolą :)
Proponuję wpisać w obu "exercises after breast surgery", pojawia się wiele propozycji.
Choćby pierwszy link z googla: http://www.cancer.org/Can...-breast-surgery
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group