1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Psycholog dla pacjenta z nowotworem - czy da się?
Autor Wiadomość
ancor 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2010-07-24, 01:57  Psycholog dla pacjenta z nowotworem - czy da się?


Moja mama jest w tej chwili w fatalnej kondycji psychicznej. Ta zazwyczaj silna i optymistyczna kobieta jest teraz nie do poznania... Mi jako jedynej napomknęła, że poważnie myśli o samobójstwie - po prostu czuje się juz upokorzona ciągłym bólem i "macoszym" traktowaniem przez lekarzy.

Chciałabym jej sprowadzić do szpitala psychologa. Powiedzcie proszę, czy to możliwe - a jeśli tak, to w jaki sposób?

I jaką powinien mieć... hm... specjalizację, żeby nie trafić na speca, który powie: uszy do góry, będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie, i wyjdzie. (przepraszam, ale po ostatnim ciągu przygód z lekarzami, naprawdę boję się takiego partactwa :( )
_________________
Kocham cię, mamo...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-24, 09:35  


Najlepszy byłby zdecydowanie psychoonkolog - często w szpitalach takowi funkcjonują, trzeba tylko zapytać np. w rejestracji.
Jeśli nie w szpitalu, to psychoonkolodzy udzielają się też czasem w różnego rodzaju fundacjach czy stowarzyszeniach na rzecz osób z chorobą nowotworową - jeśli takie są w Twoim mieście, możesz tam też spróbować poszukać.

Czy psycholog przyjdzie na wizytę do Mamy do szpitala - trudno powiedzieć. Większość z nich, mając prywatną praktykę, preferuje jednak wizyty "na miejscu", jednak myślę, że to kwestia dogadania się z psychologiem - jeden się zgodzi, inny nie.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2010-07-24, 10:55  


Cytat:
Najlepszy byłby zdecydowanie psychoonkolog - często w szpitalach takowi funkcjonują, trzeba tylko zapytać np. w rejestracji.
Jeśli nie w szpitalu, to psychoonkolodzy udzielają się też czasem w różnego rodzaju fundacjach czy stowarzyszeniach na rzecz osób z chorobą nowotworową - jeśli takie są w Twoim mieście, możesz tam też spróbować poszukać.


Zrób dokładnie tak jak napisała absenteeism. Przeważnie w szpitalach onkologicznych są psychoonkolodzy.
Porozmawiaj z lekarzem Mamy o możliwości takiej konsultacji,a jeśli nie z nim, to może z pielęgniarką na oddziale. Na pewno wskażą Wam jak się skontaktować z psychoonkologiem.

Nie zwlekaj z ta decyzją, bo sądząc z tonu Twojego postu kondycja psychiczna Mamy jest co najmniej słaba, a musisz siedzieć, że nastawienie pacjenta do leczenia jest bardzo istotne zarówno dla osiągnięcia dobrych wyników jak i dla komfortu życia samego pacjenta.


ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
ancor 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 11

 #4  Wysłany: 2010-07-24, 11:57  


Myślę, że w poniedziałek pojadę do szpitala onkologicznego (w tej chwili mama jest w innym, bo "uruchomiły" jej się inne jej dolegliwości, pewnie skutkiem wymęczenia organizmu) - spytam, czy jest u nich taki psycholog i porozmawiam z nim, czy zechce przyjechać do mamy, jestem gotowa zapłacić za prywatną wizytę, to naprawdę nieistotne.

Dzisiaj w szpitalu pomęczę jeszcze pielęgniarki w tym samym temacie, chociaż zbyt wiele sobie po tym nie obiecuję.

Jeśli chodzi o kontakt ze stowarzyszeniem, to chciałam im dzisiaj wysłać maila z tym samym zapytaniem - dziękuję i sądzę, ze to dobry pomysł.


Czy wy macie pojęcie, jakim jesteście światełkiem dla osób takich jak ja? :)
_________________
Kocham cię, mamo...
 
Gaja51 



Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 65
Skąd: Orzesze
Pomogła: 11 razy

 #5  Wysłany: 2010-08-03, 23:56  Poradnia Psychologiczna dla dorosłych


Witaj Ancor.
Nie wiem,gdzie mieszkasz,
ale w większych miastach są Poradnie Zdrowia Psychicznego
czy też Poradnie Psychologiczne dla Dorosłych.
Nie trzeba mieć skierowania.
Pan czy pani psycholog ma obowiązek
wyjścia na zewnątrz, jeśli pacjent tego potrzebuje,
więc szpital nie powinien być dla psychologa żadną barierą.
Jest to przypadek na cito,
więc i wizyta też powinna być błyskawiczna.
Wiem co mówię, sama pracowałam w takiej poradni,
tyle, że dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia.

Dobrej nocy Tobie i mamie życzę
_________________
Gabi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group