1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc - Zwężenie...
Autor Wiadomość
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #181  Wysłany: 2013-08-10, 12:46  


Oto całość opisu TK:

TK KLP:
Badania TK klatki piersiowej wykonano techniką spiralną przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego.
Stan po usunięciu dolnej i środkowej części przełyku. Zespolenie na poziomie Th3, obraz porównywalny miejsca zespolenia z badaniem poprzednim.
Obszar tkankowy położony w śródpiersiu środkowym i tylnym na poziomie rozdwojenia tchawicy oraz do tyłu od rozdwojenia i do tyłu od oskrzela głównego lewego o grubości do około 20 mm.
W porównaniu z badaniami poprzednimi stwierdza się stałą powolną progresję wielkości tego obszaru, obszar ten ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Poza tym obraz narządów klatki piersiowej nie zmienił się w porównaniu z badaniem poprzednim.
Wnioski: Podejrzenie zmian naciekowych npl w obrębie śródpiersia tylnego i środkowego na poziomie rozdwojenia tchawicy z cechami progresji z porównaniu z badaniem poprzednim.

Proszę o interpretację. Tata jest po badaniu PET.

Ania
 
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #182  Wysłany: 2013-08-10, 13:04  


Z tego ci ja umiałam wywnioskować to niestety następuje progresja czyli rozrost.
Nie jest to dobra wiadomość, przykro mi. Ale poczekaj na odpowiedzi innych bardziej znających się :-(
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
nail_32 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 183
Pomogła: 35 razy

 #183  Wysłany: 2013-08-10, 18:10  


Ana, a kiedy będzie wynik PET? U nas Pan doktor był tak miły, że dał po dwóch dniach. Myślę, ze jak najszybciej z tym wynikiem do onkologa. Coś się dzieje niedobrego i trzeba temu zaradzić.
Ściskam :tull:
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #184  Wysłany: 2013-08-10, 18:24  


My konsultację mamy dopiero 28 sierpnia i dopiero wtedy zobaczymy co PET wykazał...
znowu czekanie...dlatego zależy mi na interpretacji TK, ale ta progresja nie jest chyba niczym dobrym..

pozdrawiam Was
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #185  Wysłany: 2013-08-11, 13:18  


Czy na poziomie rozdwojenia tchawicy to podejrzenie zmian naciekowych to mogą to być przeżuty do płuc?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #186  Wysłany: 2013-08-11, 17:38  


Nic na to nie wskazuje.
_________________
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #187  Wysłany: 2013-08-12, 17:24  


dzieki absenteeism...wystraszyłam się podejrzenia tych zmian naciekowych..tata dość często pokasłuje, a ja już jestem chyba przewrażliwiona tym wszystkim...zwłaszcza tym opisem TK, pozdrawiam
Ania
 
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #188  Wysłany: 2013-08-12, 17:47  


ana7 to nie przewrażliwienie a troska...ja też spoglądam podejrzliwie na męża bo zaczął pokasływać :|
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #189  Wysłany: 2013-08-19, 14:28  


czy ciągłe odbijanie to może być objaw czegoś niedobrego? w trakcie jedzenia, przed i po nim i tak też w ciągu dnia. Spotkałam się z takim stwierdzeniem i chcę je zweryfikować.
:roll:
Ania
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #190  Wysłany: 2013-08-30, 09:20  


ana7 napisał/a:
Spotkałam się z takim stwierdzeniem

Że to objaw "czegoś niedobrego"? A czego? Czy to takie ogólne stwierdzenie?
_________________
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #191  Wysłany: 2013-08-31, 10:01  


Absenteeism padły po prostu takie słowa chyba zupełnie bez sensowne.

Zwlekałam z przepisaniem wyniku PET bo musiałam dojrzeć do tego. Ale proszę Cię Absenteeism o wyjaśnienie, bo już sama nie wiem co dalej robić.
W gliwicach leczenie się skończyło.
Ale może najpierw przepiszę wnioski PET:
Obraz PET?TK przemawia za naciekiem nowotworowym w śródpiersiu okołprzełykowo i podostrogowo o cechach wznowy miejscowej choroby nowotworowej oraz dwóm ogniskom kostnym rozsiewu nowotworu do łopatki i kręgu L3.
Zmiany metaboliczne i morfologiczne w migdałku podniebnym lewym w pierwszej kolejności o charakterze zapalnym - do weryfikacji laryngologicznnej.

wiem że choroba wróciła. Tak powiedziała nasza onkolog. Pisze dalej, iż ze względu na młody wiek i dobre, ogólne samopoczucie rozważa się chemioterapię paliatywną w najbliższym ośrodku miejsca zamieszkania. Dlaczego dalej nie Gliwice?, lekarka powiedziała iż biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z ręką w czasie chemii, trzeba prawdopodobnie założyć port naczyniowy..
Czy te zmiany w L3 to zmiany w kgęgosłupie?
Czy ta chemia może rozbić, albo choć zmniejszyć ten naciek w śródpiersiu?
Co to znaczy podostrogowo?

Bardzo prosze o pomoc.

Wstępnie jesteśmy zapisani już do Katowic..

Ania

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-08-31, 10:24 ]
Ana7, zrobione.

 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #192  Wysłany: 2013-08-31, 16:46  


Jak zawsze - prosimy o pełen wynik badania.
_________________
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #193  Wysłany: 2013-08-31, 17:38  


ok.

Opis PET/tk
Istotne onkologicznie metabolicznie i morfologiczne odchylenia od normy:
1. nieregularny obszar patologicznego wychwytu radioznacznika w śródpiersiu podostrogowo SULpeak 4,71 rzytujący się na patologiczną masę tkankową o cechach nacieku rozrostowego w śródpiersiu podostrogowo z przewagą po stronie wielkości do około 3/4 cm w płaszczyżnie poprzecznej, poniżej zespolenia przełykowo-żołądkowego, zmiana wykazuje cechy inflirtacji oskrzela głównego lewego w części bliższej tkanki tłuszczowej śródpiersia oraz ściany przemieszczonego do klatki piersiowej przełyku i ściany aorty zstępującej,
2. dwa ogniska podwyższonego wychwytu w łopatce prawej oraz kręgu L3 SULpeak do 6,63 (kręg l3), w badaniu morfologicznym ognisko wychwytu w kręgu L3 współistnieje z przebudową strukturalną, głównie sklerotyczną trzonu i łuku tylnego kręgu L3 z przewagą po stronie prawej z rozrzedzeniem struktury warstwy korowej bez kompresyjnego złamania oraz ogniskiem destrukcji osteolitycznej łopatki prawej od strony brzegu dolnego bocznego wielkości poniżej 1 cm.
Zwraca uwagę asymetria gromadzenia radioznacznika w rzucie migdałków podniebnych z przewagą rozległości i intensywności wychwytu w migdałku podniebnym lewym, morfologicznie asymetrii wychwytu towarzyszy niewielkiego stopnia pogrubienie migdałka podniebnego lewego w porównaniu ze stroną prawą.

To tyle, dalej są wnioski które napisałam wcześniej..

Cytat:
Obraz PET?TK przemawia za naciekiem nowotworowym w śródpiersiu okołprzełykowo i podostrogowo o cechach wznowy miejscowej choroby nowotworowej oraz dwóm ogniskom kostnym rozsiewu nowotworu do łopatki i kręgu L3.
Zmiany metaboliczne i morfologiczne w migdałku podniebnym lewym w pierwszej kolejności o charakterze zapalnym - do weryfikacji laryngologicznnej.


czy jest bardzo źle?
Ania
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #194  Wysłany: 2013-09-05, 22:33  


No niestety PET wskazuje na przerzutowy charakter opisanych zmian - nawet nie samą wartością SULpeak, ale naciekaniem, przebudową kostną. Niepokojące jest naciekanie aorty zstępującej, bo istnieje ryzyko krwotoku (choć nie wiemy w jakim stopniu to naciekanie istnieje i to raczej takie teoretyzowanie odnośnie konsekwencji i komplikacji).

ana7 napisał/a:
Czy te zmiany w L3 to zmiany w kgęgosłupie?

Tak.

ana7 napisał/a:
Czy ta chemia może rozbić, albo choć zmniejszyć ten naciek w śródpiersiu?

Jeśli już, to raczej zmniejszyć.

ana7 napisał/a:
Co to znaczy podostrogowo?

Chodzi o lokalizację pod ostrogą główną, częścią tchawicy.
_________________
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #195  Wysłany: 2013-09-06, 19:30  


Dziękuję absenteeism.

zmartwiłam i wystraszyłam się tym naciekaniem aort i trochę jeszcze o tym poczytałam.

Nie wiem bo mam tysiąc pytań do onkologa w poniedziałek. Co jest najbardziej istotne?

Czy ten krwotok można przewidzieć ?
Tak myślę że Tata chyba od tego kaszle..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group