1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o pomoc w interpretacji wyników
Autor Wiadomość
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #31  Wysłany: 2012-05-08, 10:02  


Już jej to napisałam, tak szkoda jest jej tych włosów.
Dzięki za odp.

[ Dodano: 2012-05-08, 10:23 ]
Magda jest po rozmowie z lekarzem. Chcą podjąć się tez radioterapii, tylko jest wielkie ryzyko, bo ona ma ta przetokę.
Magda zaryzykuje i będzie walczyć.
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #32  Wysłany: 2012-05-10, 09:50  


Siostra jest 4 dzień na chemii i dziś rano bardzo źle się czuła przez 3h wymiotowała i napisała mi, że umiera. Potem dostała zastrzyk i ciut lepiej się poczuła. Jutro wieczorem wychodzi na 3 tyg do domu a potem znów na chemie.

[ Dodano: 2012-05-10, 09:52 ]
Dziś ma tez wizytę u laryngologa, ponieważ ma jakiś ucisk w klatce i ciężko jest jej oddychać.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #33  Wysłany: 2012-05-10, 10:09  


Zadbajcie o zapas leków p/wymiotnych do domu, skoro siostra tak ciężko znosi chemię. I pamiętajcie, by brać je regularnie przez pierwsze dni tuż po chemii, nawet wtedy gdy nie są odczuwane mdłości.
_________________
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #34  Wysłany: 2012-05-10, 10:16  


ok, dzięki za podpowiedź.
18go czerwca ma być powtórzone badanie PET, wierzę, że będzie poprawa. Przerzut na węzie chłonnym na szyi zmniejszył się, czuć pod palcami zmianę.
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #35  Wysłany: 2012-05-10, 11:34  


niutek,
wykorzystajcie te 3 tygodnie na to, żeby siostrę jak najbardziej wzmocnić. Lekkostrawna dieta, ale pożywna. Probiotyki - koniecznie. W początkowej fazie leczenia mąż miał zalecone przez lekarza Beneflorę i Enterol. W aptece jest cała gama do wyboru. Chemia niszczy również zdrowe komórki a najbardziej te, które się najszybciej dzielą - wrażliwy jest nabłonek przewodu pokarmowego, jelita. Trzeba osłaniać. Na mdłości i torsje mąż brał w domu atossę, kapsułki z imbiru. Dostawał też od pielęgniarek do domu środek przeciwwymiotny w czopku. I różne domowe środki. W szpitalu dostawał zastrzyki. Zawsze przy cisplatynie i oxaliplatinie miał torsje, musicie być na to przygotowani. Napoje ani za zimne, ani za gorące. Spokojne leżenie, właściwe oddychanie, siostra będzie musiała się tego wszystkiego nauczyć. Po chemii będą trudne 2-3 dni, może wystapić też podwyższona temperatura. Jeśli chodzi o włosy to też mężowi mocno się przerzedziły, wszędzie. Ale to jest najmniejsze zmartwienie. :) Odrosły. Ważne, żeby podawana chemia zadziałała.
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #36  Wysłany: 2012-05-10, 11:53  


Dzięki za dobre rady.

Mam nadzieje, że nie będzie aż tak źle a Magda to przetrwa.
 
balagan 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 330
Pomogła: 42 razy

 #37  Wysłany: 2012-05-21, 13:16  


:uhm!:
_________________
balagan
 
violinista 


Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Zamość / Kraków
Pomogła: 9 razy

 #38  Wysłany: 2012-05-21, 13:17  


niutek, jak czuje się Magda?
Nie odzywam się, ale czytam i trzymam mocno kciuki. Daj znać!
_________________
Tatulek ur. 23.07.1945 - zm. 29.01.2012 godz.22.56 [*] Przegraliśmy batalię...
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #39  Wysłany: 2012-05-21, 13:26  


Dzięki za pamięć.

Wczoraj czuła się o wiele lepiej, nabiera sił na następny poniedziałek, ponieważ zaczyna II cykl.

28go maja u jej synka jest w szkole dzień mamy, niestety zaczyna leczenie i jej nie będzie. Szkoda, ze wychowawczyni nie była na tyle wspaniałą osobą i przełożyła uroczystość na 25go maja. W zastępie idę ja Kacperka mam chrzestna i osoba, która jest z nim od narodzin (pomagałam mu przyjść na świat).

Strasznie się ucieszył, że ja będę. Także muszę wziąć dwa dni urlopu, ponieważ 24go maja jest u mojej córki uroczystość.


Wracając do Magdy, czekamy do 18go czerwca, wtedy będzie ponowne badanie PET, oraz decyzja o dalszym leczenie.
Madzia ścięła swoje piękne blond kręcone włosy. Strasznie to przeżyła, teraz włosy jej wychodzą garściami.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #40  Wysłany: 2012-05-21, 14:12  


Kurcze kurcze takie właśnie "drobnostki" jak przesunięcie terminu uroczystości mnie denerwują - jak można nie wziąć tego pod uwagę? nie mogę tego zrozumieć, przecież to jest tak ważny dzień w tej całej sytuacji i dla synka i dla mamy. sama jestem mamą. i nie zrozumiem. aż się zdenerwowałam.grrrrrrrrrrrrr.

Życz Magdzie od nas dużo dużo siły - a włosy odrosną pewnie jeszcze piękniejsze :) to tylko włosy...
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #41  Wysłany: 2012-05-22, 12:25  


Niestety, wystarczyło mieć odrobinę ludzkiego odruchu i wszystko.

do kolejnej chemii zostało 5 dni, mam nadzieje, że to coś pomaga! Magda odwiedza co dzień swoją córeczkę, która mieszka obecnie u jej teściowej, tak mi szkoda jak wraca do domu, w którym nie ma maleństwa.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #42  Wysłany: 2012-05-27, 20:41  


Niutek jutro 28 zaczyna się leczenie...

Trzymajcie się i dajcie znać co u Was.

Pozdrawiam Was cieplutko...

Ania
 
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #43  Wysłany: 2012-06-01, 12:57  


witam,

Niestety leczenia nie było. Magda jest w domu. Bardzo źle jej wyszły badania i musi jeszcze odczekać. Zobaczymy co w ten poniedziałek powiedzą.
Wczoraj jak z nią rozmawiałam to wyczułam w jej głosie niechęć do życia. Jest strasznie przygnębiona, a do tego jeszcze dochodzi rozłąka z córeczką, która mieszka u jej teściowej.
Jak ją pocieszyć, jak ponieść na duchu. Nie używam słów współczuje czy wiem co czujesz.
Powiedziałam jej, że ja to przezywam na inny sposób niż ona.
Lekarz wypisał opinie do ubezpieczyciela, w której napisał, że rokowania są bardzo złe i załamało ja to. Co robić, jak się zachować, co mówić........
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #44  Wysłany: 2012-06-01, 14:22  


Najważniejsza jest Twoja obecność, bycie z Magdą..to niezmiernie trudne....

Ostatnio przeczytałam książkę K.Durczoka Wygrać życie - pochłonęłam ją jak powietrze....
ale każdy z nas jest inny, potrzebuje czegoś innego....

....dla mnie najważniejszą rzeczą jest drugi człowiek, świadomość że Ktoś Jest i Będzie..tak jak w chorobie mojego Taty, nie mogę uniknąć końca z którym zmierzy się każdy z nas...

....ale można być, wspierać bez słów,
życzę Wam dużo siły....

trzymajcie się cieplutko...
Ania
 
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #45  Wysłany: 2012-06-11, 14:25  


Magda już po II dawce chemii. 18go czerwca ma mieć badanie PET o raz robiona maskę na radioterapię.
Niestety w czwartek w szpitalu miała wypadek. Zasłabła w WC i rozwaliła sobie twarz i poobijała. Ma kilka szwów m.in. na ustach, łuku brwiowym oraz nosie. W piątek nie chcieli jej wypuścić, ponieważ zrobili jej TK i czekali na wyniki. Udało się i wyszła do domu.
Bidulka, nie dość, że zmordowana po chemii to jeszcze obolała, bo i łokieć i kolano zbite, nie wspomnę, że szwy ją ciągną strasznie.

Teraz czekamy do 18go.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group