1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc w interpretacji wyników
Autor Wiadomość
Niuans 


Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: sam środek
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-02-14, 22:07  Proszę o pomoc w interpretacji wyników


Witam,
kilka miesięcy temu zaczęły się moje problemy ze stawami. Pierw strzelanie wszystkich stawów, potem nasilające się bóle a nawet problemy z utrzymaniem równowagi podczas treningu. Myślałam, że to wynik przetrenowania więc dałam organizmowi kilkanaście dni odpoczynku (brałam Artresan), niestety objawy nie ustępowały. Zaczęłam zażywać preparat dla sportowców Flexit firmy Nutradern. Po kilku dniach dolegliwości minęły więc powoli wracałam do treningu. Niestety mimo ciągłej kuracji - dolegliwości wróciły, do tego zawroty głowy i nudności. Bolą mnie kostki, kolana, łokcie, biodra a nawet palce u rąk czasem delikatnie kark. Lekarz zlecił morfologie krwi plus rozmaz, OB, RF, CRP i ASO.
Z badań wynika, że Leukocyty 3,3 (4-10), Erytrocyty 4,1 (3,8-5,4), Hemoglobina 12,3 (12-16), Hematokryt 36,8% (37-47), płytki 232 (130-400), NEU% 50,3%, EO% 1,1%, BASO% 0.3%, LYM% 40,6 i MONO% 7,6%. OB 1
RF 5 (0-20), CRP 0.38 (0-5), ASO 112. Czy może mi Państwo przybliżyć jakoś bardziej moją sytuację i może też zaradzicie coś na moje stawy?

Pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-15, 21:59  


Niuans, czy oprócz wymienionych przez Ciebie objawów (bóli stawów) wyczułeś u siebie powiększone węzły chłonne, lub jakiekolwiek inne dolegliwości?

Z badań które wykonałeś prawdopodobnie można wykluczyć reumatoidalne podłoże Twoich dolegliwości ( RF, CRP w normie), ASO też prawidłowe.

Czy chorowałeś ostatnio?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Niuans 


Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: sam środek
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2011-02-16, 00:02  


Od dłuższego czasu nie przechodziłam żadnych chorób , no i też nie zauważyłam powiększających się węzłów.

Dodam jeszcze, że 05 stycznia byłam na komisji lekarskiej na której też robione było badanie krwi i lekarz w WAM oglądając moje wyniki zapytał czy przechodziłam jakąś infekcję (więc już wtedy mogło być mniej tych leukocytów, prawda?).
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2011-02-17, 13:47  


Niuans, równie dobrze mogły być 05 stycznia podwyższone, tego już nie zgadniemy.
Czy przyjmujesz jakieś leki? Piszesz o treningach - chodzi o takie rekreacyjne, czy tez uprawiasz jakiś sport zawodowo/wyczynowo?
Czy sadzisz, że może wchodzić w grę zatrucie jakimiś środkami chemicznymi?
Czy lekarz zlecający badanie już widział te wyniki? Prawdopodobnie wyśle Cię na konsultację hematologiczną - może być konieczne wykluczenie białaczki. Trzeba będzie wykonać różne dokładniejsze badania krwi oraz pewnie biopsję szpiku.
_________________
 
 
Niuans 


Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: sam środek
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2011-02-18, 08:56  


Nie przyjmuję żadnych leków i nawet przez ostatnie lata nie przyjmowałam żadnych antybiotyków a jeśli chodzi o treningi to od kilku miesięcy intensywnie biegam (przygotowuję się do egzaminu do szkoły) ale wcześniej bardzo dużo pływałam.

Zatrucie metalami i środkami chemicznymi odpada.

Jeśli chodzi o lekarza to widział już wyniki i dał skierowanie na ponowną morfologię ale nic nie powiedział, nawet słowa. Do tego przez ten tydzień przeszłam już infekcje dróg moczowych a do tego zaczyna mnie brać jakieś grypsko - normalnie wszystko na raz :shock: :shock:
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2011-02-20, 22:31  


Niuans, powtórzmy morfologię i zobaczymy co dalej.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group