1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosze o pomoc
Autor Wiadomość
bylypalacz 


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 9

 #16  Wysłany: 2011-06-04, 16:17  


Witam

Pisze teraz z oddziału szpitalnego bo tak jak wcześniej pisałem od 31 maja miałem pojawić się w szpitalu.

A zatem w środę miałem bronchoskopie aczkolwiek tu mówią fibroskopia (to jest to samo?) i wyniki były na drugi dzień. Z tego co mi powiedziano to obrazowo bez zmian, żadnych wycinków nie pobrano bo nie było co pobrać, pobrano tylko popłuczyny z oskrzeli w celu badan pod katem gruźlicy. Okazało się ze pałeczek gruźlicy nie stwierdzono i powiedziano ze wzięto próbki do jakiejś dalszej hodowli i wyniki będą za jakieś 6 tygodni. I teoretycznie miałem wczoraj wyjść ale przed wyjściem zrobią mi jeszcze TK płuc bo jak nie ma gruźlicy to lepiej zobaczyć jeszcze obraz z TK no i... okazało sie ze mam powiększone węzły chłonne w płucach. Jak to usłyszałem nogi mi sie ugiely ale jednocześnie doktor stwierdziła ze nie stwierdzono guza i wygląda im to na sarkoidozę. Wczoraj miałem spirometrie pod katem rozpoznania sarkoidozy ale nie znam wyników.

To tyle co mogę napisać ale dokładnych wyników nie mam. Cały czas jestem zapewniany ze to nie wygląda na nic onkologicznego ale jakoś to mnie nie uspokaja. Od poniedziałku dalsza badania m.in chcą pobrać wycinek węzłów chłonnych do badania histopatologicznego. Aczkolwiek jak poczytałem o sarkoidozie to wszytko pasuje jak ulał ale od razu na myśl przychodzi tez chlonniak

Jeżeli mogę to proszę o jakaś opinie i podpowiedz o co powinienem sie pytać lekarzy?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2011-06-04, 17:25  


Sarkoidoza wydaje się dobrym tropem, biopsja węzła też.
_________________
 
bylypalacz 


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 9

 #18  Wysłany: 2011-07-07, 13:31  


Witam po przerwie

3 lipca ponownnie wrocilem ze szpitala gdzie mialem wykonany EBUS w trakcie ktorego nzostal nakłuty powiekszony wezel chlonny.

W wypisie ze szpitala jest napisane: Pod kontrola USG zloklizowano i nakłuto wezel ostrogowy. Materiał na cytologie a popłuczyny z igły na BACTEC i Hispta.

Po 5 dniach mialem miec wyniki z cytologii a po 2 tygodniach z histo.

Dzisiaj zadzwonilem do szpitala i wynikow z cytologi jeszcze nie ma ale juz sa z histo i kobieta mi powiedziala ze wynik histo nic nie wniosl i trzeba czekac na cytologie.

Czy wynik z histo oznacza ze nie potwierdzono u mnie sarkoidozy, czy tez winą jest rodzaj matreiału przekazany na badanie histopatologiczne a wlasciwy material przekazany jest na cytologie? Lekarz na wyjsciu w momencie jak sie pytalem o terminy wynikow powiedzial ze nie musze w niecierpliowsci czekac na wyniki histo ktore beda pozniej bo sarkoidoze stwierdza sie juz w badaniu cytologicznym. Moj niepokoj jest spowodowany tym, ze zawsze bylem przekonany ze badanie histo jest dokladniesze od cytologii. Nie ukrywam ze chcialbym miec juz potwierdzona ta sarkoidoze bo jak sie okaze ze w cytolgi tez nic nie ma to sie zalamie bo 3 miesiace biegania po lekarzach i 2 pobyty w szpitalu nadal nie powiedzialy co mi jest.
 
bylypalacz 


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 9

 #19  Wysłany: 2011-07-09, 01:11  


Dzisiaj dzwonilem po wyniki cytologi i mam je do odebrania w poniedzialek ale powiedziano mi ze one tez nic nowego nie wniosly i potrzebna bedzie dalsza diagnoza. Czy to oznacza ze nie mam sarkoidozy tak jak wczesniej mysleli czy tez biopsja byla nieudana i potrzebna bedzia mediastinoskopia?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group