1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc, poradę
Autor Wiadomość
ewel 


Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-06-30, 12:04  Proszę o pomoc, poradę


Witam

Jestem tu nowa dopiero się zarejestrowałam, więc z góry przeprasza jeśli coś źle zrobię (regulamin przeczytany). Piszę z związku z choroba mojej mamy.

Mam ma 67 lat - 22 maja 2014r. mama bawiąc się z wnuczką, podniosła energicznie rękę i okazało się że doszło do złamania patologicznego. Po szybkim badaniu RTG okazało się że złamanie spowodowane jest przez guz. Pan ortopeda w szpitalu stwierdził, że prawdopodobnie to zmiana łagodna, ale wysłał dodatkowo mamę na badanie scyntygrafii kości, badanie to wykazało w wnioskach:
"widoczna pierwotna zmiana rozrostowa kości (sarcoma)".

Badanie tomografii komputerowej też potwierdziło nowotwór. Po konsultacji u onkologa w Centrum Onkologii pan dr chirurg onkologii stwierdził, że należy zrobić biopsję, którą musi wykonać lekarz ortopeda. Dostaliśmy skierowanie (na piątek 27.06.) do lekarza ortopedy na pobranie biopsji. Jednak lekarz ten stwierdził, że to nie jego "działka" jak to sam określił i wysłał nas z powrotem do onkologa. Lekarz onkolog ma wypisać skierowanie, ale sam chyba nie wie gdzie, bo prosił nas (mnie i siostrę) o znalezienie placówki i lekarza.

Jesteśmy załamane tą sytuacją, ręce nam na to wszystko opadają, bo już same nie wiemy, gdzie się zgłosić. Dzwoniłyśmy do Bydgoszczy (Centrum Onkologii), ale oni też nie są w stanie ocenić, czy te biopsję mogą wykonać. Dzwoniłyśmy też do Warszawy, ale pani w recepcji powiedziała, że takie skierowania (nawet jeśli byśmy je od lekarza dostały) są nie znaczące dla ich ośrodka i to lekarz u nich pracujący podejmuje ostatecznie decyzję, a termin oczekiwania jest długi, bo na sierpień. Gdyby ktoś z Państwa mógłby nam coś poradzić, co w tej sytuacji zrobić, do kogo się udać, gdzie jeszcze zapytać?

Pragnę zaznaczyć, że nie lekarze jeszcze nie podali nam, czy rzeczywiście jest to nowotwór o charakterze złośliwym, biopsja ma dać 100% pewności. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciałby pomóc nam w interpretacji wyników to wysyłam je w załącznikach.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.



1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1471 raz(y) 169,96 KB

_________________
ewel
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-30, 12:09  


Ewel,
jesteś siostrą Karoliny z tego wątku, tak?

http://www.forum-onkologi...0020.htm#223578

jeśli tak, proszę szefostwo o połączenie wątków.

[ Dodano: 2014-06-30, 12:15 ]
Proponuję napisać bezpośrednio do doktora Rutkowskiego w Warszawie - skoro przez sekretariat udało Wam się uzyskać informację, że terminy są dopiero na sierpień, faktycznie dość późno. Doktor odpisuje na maile, być może znajdzie dla Was jakimś cudem czas wcześniej. Trzeba wysłać zwięzły opis problemu i załączyć do maila całą posiadaną dokumentację (wyniki badań). Warto spróbować.

Podaję adresy mailowe:

miesaki@coi.waw.pl lub rutkowskip@coi.waw.pl
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2014-06-30, 15:16  


ewel napisał/a:
Dzwoniłyśmy też do Warszawy, ale pani w recepcji powiedziała, że takie skierowania (nawet jeśli byśmy je od lekarza dostały) są nie znaczące dla ich ośrodka i to lekarz u nich pracujący podejmuje ostatecznie decyzję, a termin oczekiwania jest długi, bo na sierpień.


Powiedziała prawdę. W Warszawie musicie miec skierowanie do chirurga onkologa i to on faktycznie podejmie decyzję.

Ale korzystajcie z podpowiedzi Ptaszenio, i to szybko, bo jest czas urlopowy i terminy zrobią się dłuższe.

Jeżeli potwierdzi się przypuszczenie lekarzy, to i tak musicie leczyc się w Warszawie, bo tutaj lekarze specjalizują się w nowotworach kości.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group