1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosze o pomoc -krwioplucie
Autor Wiadomość
drq


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2009-11-05, 19:17  prosze o pomoc -krwioplucie


Witam.
Od okolo 2 tygodni mam krwioplucie. Wystraszylem sie, czy to rak i natychmiast rzucilem palenie. Mam 25 lat i palilem okolo 9. Bylem u lekarza, zrobilem rtg i badania krwi. Wszystko w normie. Dostalem zalecenie, ze to wystarczy, jesli krwioplucie ustapi w ciagu tygodnia. Niestety dzisiaj mija tydzien, a dokladnie wczoraj krwioplucie wrocilo po 2 dniowej przerwie :(. Krwioplucie jest tylko jak odkaszlne przy myciu zebow, w innych sytuacjach odpluwana wydzielina jest dosc normalna, ale to napewno nie pochodzi z podraznionych dziasel ani nic takiego, tylko bardziej "z glebi". Nie czuje sie najlepiej, ale gdyby nie ten objaw - poprzestalbym na hallsach albo okazjonalnej herbatce z miodem. Uporczywy kaszel przestal mnie meczyc odkad rzucilem palenie. Prosze, powiedzcie jakie jest mniej wiecej zagrozenie, ze to rak krtani lub pluc, lub co to moze byc jeszcze? Oczywiscie bede w tym wypadku dalej konsultowal sie z lekarzami. I kolejna sprawa: jakie badanie sobie zrobic, zeby definitywnie dowiedziec sie, czy to rak czy nie(rtg jak widze, nie jest raczej pewne)?
pozdrawiam
 
lukaszandrzejewski 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 182
Skąd: Wrocław
Pomógł: 63 razy

 #2  Wysłany: 2009-11-05, 19:34  


Witaj,

Myślę, że jedynym rozsądnym rozwiązanie, które można Ci tak po prostu polecić, via Internet i bez dokładnych opisów, to koniecznie udać się najpierw do internisty (jeśli Twój dotychczasowy lekarz Cię spławił, idź do innego), bo przyczyn krwioplucia może być mnóstwo. Sam rak płuca, o czym pewnie już w tym dziale czytałeś, manifestuje się w tak "widzialny" sposób dość późno. Ostrożności nigdy za wiele. Ale - na Twoim miejscu - zanim bym poszedł do onkologa, spróbowałbym u internisty.

Pozdrowienia,

Ł.
 
 
drq


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2009-11-05, 19:38  


Wlasnie internista mi tak zalecil... Dal skierowanie do laryngologa, jesli objaw nie zniknie w ciagu tygodnia. Oczywiscie sie do niego wybiore i nie poprzestane na dyskusji na forum... Chcialem tylko dowiedziec sie, czy duze jest ryzyko, ze na mnie padnie. No i jakie badania ew. sugerowac podczas wizyty, zeby miec wreszcie ta niepewnosc za soba.
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #4  Wysłany: 2009-11-05, 19:54  


Drg, nie slyszalam o raku pluca w tak mlodym wieku...przebadaj sie dokladnie, laryngolog koniecznie...trzymam kciuki
a
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group