1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o interpretacje zdjęcia klatki pierśiowej
Autor Wiadomość
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2012-02-02, 13:59  Proszę o interpretacje zdjęcia klatki pierśiowej


Nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu jesli nie proszę o przenieśienie .Prosiłbym o interpretacje mojego zdjęcia RTG klatki piersiowej
Lat 29
Nie pale od 12 lat paliłem ok 2 lat
Pije okazyjnie
uprawiam sporty(hokej)
badanie przeprowadzone w celu pracy

[ Dodano: 2012-02-02, 14:02 ]
Dodam że że miałem napisane Płuca bez zmian ogniskowych.Kąty p-ż wolne.Sylwetka serca w normie.Poserzony cień ? wnęki lewej do dalszej diagnostyki.


Byłem u lekarza powiedział że prawdopodobnie nic takiego ,ale dla spokoju lepiej zrobić TK ,ale jestem troche w strachu więc dla tego dodaje tutaj post.Dodam także że nie dolega mi nic .


SAM_0599.JPG
zdjęcie nowe
Pobierz Plik ściągnięto 591 raz(y) 574,12 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-02, 15:05  


Skierowanie na TK jest prawidłowym postępowaniem, daj znać jak będziesz miał wynik.
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2012-02-03, 00:21  


Zdaje sobie sprawe ze to dobre,ale nerwy masakra.niech ktoś napisze może coś więcej .czy to wygląda źle itp

[ Dodano: 2012-02-03, 10:20 ]
Zapomniałem dodać że na starym zdjęciu sprzed 5 lat ,jest też taki delikatny zarys tego ,tylko nie jest tak nasycony(biały w środku)ale pamiętam że wtedy miałem jakoś od przodu chyba robione RTG ,i wtedy stałem w miare prosto a teraz jakoś pani tak ze mną kombinowała przy prześwietlaniu że jakbym stał na ugiętych nogach.Tak sobie staram wmawiać że może wina leży po stronie tego.(zresztą wszystko sobie czowiek wmawia) co czyta to to ma.Pierwszy lekarz co oglądał to powiedział że to zrosty i podbił badania do pracy ale powiedział ze lepiej sprawdzić ,więc poszedłem do rodzinnej i ona że też to prawdopodobnie nic takiego,pulmonolog też że na starym zdjęciu to jest ale zarysy (czy coś takiego) i że to raczej nic groźnego ,albo jakieś naczynie ,węzeł .Kurde badania wszystkie ok,krwinki czerwone podwyższone ,ale zawsze tak miałem przes ost 15 lat ,ob 2.Ale człowiek się martwi :uuu: Najgrsze że trzeba leżeć w szpitalu żeby zrobić tk ,jakby nie można było normalnie iść ,pierwszy raz będę w szpitalu i tego też się boje .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-03, 11:41  


tattoo napisał/a:
pamiętam że wtedy miałem jakoś od przodu chyba robione RTG ,i wtedy stałem w miare prosto a teraz jakoś pani tak ze mną kombinowała przy prześwietlaniu że jakbym stał na ugiętych nogach.

Na obraz RTG ma oczywiście wpływ dobre ustawienie pacjenta, to, czy pacjent zrobił pełny wdech/wydech w momencie zrobienia zdjęcia.

tattoo napisał/a:
Najgrsze że trzeba leżeć w szpitalu żeby zrobić tk ,jakby nie można było normalnie iść

Pierwsze słyszę, że trzeba. Tzn. szpital robi to pewnie po to, żeby mu zwrócili kasę, ale TK można spokojnie zrobić ambulatoryjnie, bez leżenia w szpitalu.
Ewentualnie może to będzie taki udawany pobyt w szpitalu, czasem się tak robi - dostajesz wypis, że leżałeś od dnia X do dnia Y, masz tam wpisane wyniki badań, a w praktyce byłeś tylko na TK, pewnie też zrobią morfologię z oznaczeniem funkcji nerek pod kątem kontrastu (skierowanie masz na TK z kontrastem?).

tattoo napisał/a:
(zresztą wszystko sobie czowiek wmawia) co czyta to to ma

Więc lepiej niech człowiek nie czyta ;)

Na razie nie wygląda to jakoś źle, ale bardzo dobrze, że prowadzona jest dalsza diagnostyka w celu wykluczenia np. nowotworu - to prawidłowe postępowanie. Na razie nie ma się co stresować.
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #5  Wysłany: 2012-02-03, 11:48  


Nie wiem czy z kontrastem czy bez .Wolałbym bez bo czytałem że sa nieraz problemy .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-03, 11:51  


tattoo napisał/a:
Wolałbym bez bo czytałem że sa nieraz problemy .

Powtarzam - nie czytaj.

Zapewne czytałeś o alergii na kontrast - wbrew pozorom nie zdarza się to aż tak często (zawsze odosobnione przypadki są najbardziej nagłaśniane właśnie z tego powodu, że są rzadkie).
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #7  Wysłany: 2012-02-03, 11:51  


powiedzieli żeby od rodzinnej skierowanie do szpitala,i przyjść w poniedziałek i zrobimy tk (tyle wiem).Dla tego mój stres ,na dodatek czytam jakieś posty i wtedy aż się gorąco robi ,i to co przeczytam to wydaje mi się że mam .Mam nadzieje że to nic ,bo jak pisałem źle się nie czuje,mam co prawda z żołądkiem problemy ale to się ciągnie już latami .



[ Dodano: 2012-02-03, 13:18 ]
Znalazłem wynik gastroskopi ,może mieć to zwiążek np z tym?

"Przełyk bz.Zołądek -sciany podatne na insufilacje ,jeziorko słuzowe skąpe.Cz przedodźwierńikowa -powierzchowne zapalenie żołądka .Odżwiernik nieco zniekształcony ,drożny ,ziejący .Opuszka i cz .dalsza dwunastnicy.Trzon-bz.Gastroskopia odwrócona -endoskopowe cechy niewielkiej przeukliny wślizgowej" gastroskopia robiona 9miesiecy temu ,zresztą od kilku lat mam co roku i zawsze mam jakieś problemy z tym żołądkiem(jedyne co się wyleczyło to HB i nadrzerki a tak to zawsze mi taka gasto wychodzi) ma może to jakies znaczeńie do tego RTG?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2012-02-04, 00:08  


tattoo napisał/a:
Znalazłem wynik gastroskopi ,może mieć to zwiążek np z tym?

Nie, raczej nie.
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2012-02-04, 14:26  


Masakra takie czekanie , nie potrafię nie czytaj tego wszystkiego na necie :) i co chwile nowe rzeczy wyczytuje heh.Mam nadzieje że to kwestia prześwietlenia pod innym kątem albo węzeł chłonny czy jakieś duże naczynie.

[ Dodano: 2012-02-05, 01:07 ]
Mam jeszcze pytanie dotyczące kwesti środka kontrastowego .Czytałem o nie jonowych środkach bodajże Ultravist chodzi mi oto że w szpitalach stosuje się stare jonowe kontrasty i czy można np dopłacić za kontrast nie jonowy?czy nie bardzo.Wole dać 100zł czy tam troche ponad i mieć pewność że nic mi się nie stanie niż truć się starymi jonowymi których się już praktycznie w innych krajach nie używa.Jak to z tym jest jakby ktoś mógł odpisać na ten temat coś

[ Dodano: 2012-02-05, 01:12 ]
A ha mam też pytanie do TK klatki trzeba się rozebrać do pasa? bo nie mogę nigdzie znaleźć
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-02-05, 01:28  


tattoo napisał/a:
chodzi mi oto że w szpitalach stosuje się stare jonowe kontrasty i czy można np dopłacić za kontrast nie jonowy?

A skąd wiesz, że akurat w danym szpitalu będą stosować kontrast jonowy albo niejonowy?
Zresztą tak samo po jonowych, jak i niejonowych może wystąpić ta domniemywana przez Ciebie reakcja alergiczna.

tattoo napisał/a:
A ha mam też pytanie do TK klatki trzeba się rozebrać do pasa? bo nie mogę nigdzie znaleźć

Jeśli w ubraniach są jakiekolwiek metalowe elementy, to trzeba się rozebrać.
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #11  Wysłany: 2012-02-05, 11:53  


No przepuszczam że w szpitalu dają jonowe (koszty).W artykule czytałem że te nie jonowe to są bezpieczniejsze i mniejsze szanse na jaką kolwiek reakcje organizmu.
A np bez kontrastu to chyba nie ma sensu robić tk klatki.Przepraszam że tak pytam ,ale jestem osobą strasznie nerwowa i nie potrafię nie zadawać tylu pytań :lol:

[ Dodano: 2012-02-05, 11:56 ]
żołądek normalnie mnie boli,a ostatnie dni(szczególnie dzisiaj)to masakra cały się telepie jak myślę o szpitalu a nie wspomnę już o możliwości że coś tam może siedzieć .Zawsze jak szedłem do szpitala na 20 minut to mnie telepało a teraz jak mam tam leżeć nawet te 2 dni to ja nie zasnę nawet na minute a zdrowia stracę więcej niż jakby mnie jakaś choroba dopadła
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2012-02-05, 12:05  


tattoo napisał/a:
No przepuszczam że w szpitalu dają jonowe (koszty).W artykule czytałem że te nie jonowe to są bezpieczniejsze i mniejsze szanse na jaką kolwiek reakcje organizmu.

Ogólnie częstość występowania reakcji alergicznych na kontrasty wynosi 10%, więc to nie tak, że co drugi pacjent (i akurat Ty) będzie miał jakiś odczyn.
A co do szpitali - jak jesteś taki tym zainteresowany, to zadzwoń do szpitala i zapytaj. Ja Ci nie powiem jaki kontrast jaki szpital stosuje.

tattoo napisał/a:
A np bez kontrastu to chyba nie ma sensu robić tk klatki.

Owszem, czasem jest sens.
_________________
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #13  Wysłany: 2012-02-05, 17:06  


A to może akurat będę miał bez kontrastu chociaż wątpię ,jakoś przeżyje .Najważniejsze żeby było ok wszystko,a przynajmniej nie jakiś rak .Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #14  Wysłany: 2012-02-06, 17:15  


Będzie jednak z kontrastem,dostałem już 2x0,5 l soli ,i jutro idę ,mam nadzieje że nie będzie problemu

[ Dodano: 2012-02-07, 15:11 ]
nie było tak strasznie jakby się wydawało ;-) praktycznie nic nie czułem ;-) mam nadzieje że jutro się okaże że wszystko ok i do domu.na razie miałem spirometrie,jakieś krwi na zawartość powietrza,i inne badania krwi.wszystkie ok .
 
tattoo 


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9

 #15  Wysłany: 2012-02-08, 11:29  


Witam.Dzisiaj były wyniki TK i wszystko ok,nie ma zadnych patologi ,to tylko jakieś małe zwapnienie.Już wyszedłem na przepustkę i jestem w końcu w domu ;-) te 2 dni to jak rok heh ,ale najważniejsze że wszystko ok.jeszcze jutro mam tylko isc pokazać rękę bo miałem jakąś próbę pod skórą na coś tam (chyba gruźlica i sarkoidoza)a ma trwac 4 dni.i poźniej po wypis .dawno nie byłem taki szczęśliwy :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group