1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o interpretację wyniku
Autor Wiadomość
Betabeta 


Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-05-30, 21:35  Proszę o interpretację wyniku


Witam, w lutym br. robiłam RTG klatki piersiowe - wynik bez zmian, wszystko w normie. W kwietniu byłam w Instytucie Reumatologii na Spartańskiej i ponowiono badanie RTG, z tym, że wynik brzmi:

RTG KLP:
Mocniej wysycony w rzucie przedniej części żebra VI po stronie lewej - z dużym prawdopodobieństwem cień brodawki sutkowej. Podejrzenie o nieliczne drobnoguzkowe zacienienia w lewym szczycie. Do konsultacji pulmunologicznej i porównania z wcześniejszymi wynikami. Poza tym narządy klatki piersiowej w normie. Jamy opłucnej wolne.

Dodam, że do Instytutu zgłosiłam się z objawem Reynauda i w wywiadzie bólami stawów. Stwierdzono Zespół Raynauda, niedobór witaminy D, pozostałe badania w normie.
Krew:
WBC 4,79,
RBC 4,48,
Hgb 13,1,
HCT 38,9,
MCV 86,8,
MCH 29,2,
MCHC 33,7,
RDW 12,7,
PLT 218,
MPV 11,6,
%NEUT52,4,
%LYMPH 34,2,
%MONO 10,9,
%EOS 1,9,
şSO 0,6,
#NEUT 2,51,
#LYMPH 1,64,
#MONO 0,52,
#EOS 0,9,
#BASO 0,3.

Badanie ogólne moczu w normie
Odczyn Biernackiego po 1 h: 8mm/h (do 12)
Białko C-reaktwne 7 mg/1 (1-10)
Sód, potas, wapń, fosfor, glukoza, kreatynina, kwas moczowy wszystko w normie
Jedynie przeciwciała jądrowe (ANA) miano: 1:80 słabo dodatni, typ świecenia: Homogenno-plamisty, oznaczenie wykonano na komórkach Hep-2 metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF).

Wszystkie te wyniki dostałam dopiero wczoraj, dzisiaj umówiłam się na 2.06.15 r., na TK klatki piersiowej. Trochę od końca, bo w poniedziałek dopiero idę do lekarza internisty po skierowanie.

Mam prośbę, proszę mi powiedzieć, czy w związku z takim podejrzeniem mam poprosić o kartę onkologiczną i zarejestrować się już w CO? Bardzo proszę też o podanie jakiegoś dobrego lekarza pulmunologa w Warszawie, najlepiej onkologa do którego mogłabym się zgłosić z tym wynikiem TK prywatnie, bo na termin na NFZ pewnie długo się czeka, a ja już czekałam 1,5 miesiąca na otrzymanie ww. wyników, więc chcę to załatwić w miarę szybko. Dziękuję.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-30, 22:30  


Bardzo prosimy o stosowanie akapitów w poście i wyszczególnianie wyników, dziękujemy.

Odnośnie karty - najpierw trzeba zrobić TK i na jego podstawie będzie można powiedzieć coś więcej, w tej chwili jej wystawianie nie wydaje się konieczne, tym bardziej że TK praktycznie zaraz.
_________________
 
Betabeta 


Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-05-31, 09:28  


Dziękuję za odpowiedź, ale czy możesz mi polecić lekarza pulmunologa do którego mogłabym się zgłosić z wynikiem TK? Czytałam na forum bardzo dużo wypowiedzi, ale z reguły wszystkie tego typu informacje przekazywane są na priw.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2015-05-31, 10:06  


Niekoniecznie na priv, polecam zapoznać się z działem: Centra onkologii, szpitale, leczenie i ewent. tam założyć wątek dot. szukania lekarza.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group