1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o interpretację wyników
Autor Wiadomość
ziggi 


Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-11-16, 01:29  proszę o interpretację wyników


witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc .Moje wyniki (mężczyzna 40l ) TK rozsiane guzki w płucach płuco lewe :w szczycie dwa guzki 4mm,na granicy segm 8/9 guzek 5mm .W płucu prawym 7mm w segm 3 podopłucnowo ,7 mm na granicy segm 6/10,7mm w seg 6 i 5mm w seg 9 i 10.Węzły chłonne wnęk i śródpiersia nie powiększone .W RTG klatki obustronnie odwnękowo skąpe cienie pasmowate.Cienie wnęk prawidłowej szerokości.Przepona i serce w granicach normy
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-11-16, 08:58  


Z jakiego powodu byłeś skierowany na TK klatki? Czy odczuwasz jakieś dolegliwości typu kaszel, osłabienie, spadek masy ciała?
Czy lekarz kierujący na TK widział już wynik i jakie zalecił dalsze postępowanie?
_________________
 
ziggi 


Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2010-11-16, 14:47  


witam skierowany na KT byłem ponieważ na RTG wyszły zmiany podobno jak mówił lekarz charakterystyczne dla sarkoidozy byłem nawet na oddziale chorób płuc ale niestety nie przebrnąłem przez bronchoskopię i zaniechano dalszych procedur jak napisano w wypisie.Niestety nie dowiedziałem się co mi może dolegać,czuję osłabienie ,nadmiernie się pocę przy nawet najmniejszym wysiłku,a w ostatnim czasie odczuwam jakby bóle kłucie w klatce piersiowej.Zaobserwowałem też spadek masy ciała i brak apetytu nie odchudzam sie a od lipca ubyło 10 kg .W szpitalu nie mam czego szukać bo jak byłem teraz z ponownym skierowaniem to na wstępie zażądali podpisania zgody na bronchoskopię i koło się zamyka.Nie wiem co teraz mam robić ,czy są jakieś możliwości diagnozowania oprócz bronchoskopii ,nie wiem gdzie teraz mam się udać po pomoc bo jestem ze Szczecina a szpital w Zdunowie jest jedyny w tym regionie
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #4  Wysłany: 2010-11-16, 15:08  


Witaj ! Jestem ze Szczecina.Masz rację, w Szczecinie Zdunowie jest jedyny szpital, zajmujący się chorobami płuc w regionie.Są tam dwa oddziały pulmonologiczne.Polecam Ci konsultacje u świetnego lekarza ordynatora tamtego oddziału dr Grzegorza Zioło.Przyjmuje on w Przychodni na Powstańców Wielkopolskich.Jest to placówka niepubliczna,ale kilku pacjentów przyjmuje w ramach umowy z NFZ. Mój tata jest po operacji wycięcia płuc i chodzi do niego na kontrolę, bardzo go sobie chwali.
A co do bronchoskopii to na pewno nie jest to przyjemne badanie,ale jak mus to mus! Dają radę pacjenci 30 lat starsi od Ciebie i czasem z jednym płucem.Powodzenia.
_________________
agni5
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2010-11-16, 18:21  


Obawiam się, że bez bronchofiberoskopii może być ciężko - nie dość, że można pobrać wycinek guzka do badania histpat, to również wykonać BAL (płukanie oskrzelowo - płucne). Niewątpliwie pomoże to choćby w wykluczeniu ewent. nowotworu lub wspomnianej sarkoidozy.
Bronchoskopię można wykonać np. przez nos- pytałeś o to w swoim szpitalu? Czemu w ogóle nie udało się wykonać tego badania do tej pory?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group