1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o rade i naprowadzenie
Autor Wiadomość
łukasz 29 


Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-02-20, 11:03  Prośba o rade i naprowadzenie


Dzień dobry nazywam się Łukasz mam 29 lat i chciałbym się zwrócić do was o porade ponieważ wasza wiedza w tym temacie jest ogromna.
Może nie powinienem zaśmiecać tego forum ale ostatnio moje problemy są bardzo męczące dla mnie i zaburzają mi normalne funkcjonowanie.
Na przełomie października zaczołem robić kilka badań i porządki ze zdrowiem jeżeli można tak to nazwać z powodu wyjazdu dłuższego zagranice i dla siebie samego czyli bolący kręgosłup wizyta u urologa badania krwi podstawowe i na jakieś bakterie.
W jednych z badań wyszło mi helicobacter pylori.
Miałem przed tym badaniem spore problemy z żoładkiem ale myślałem że to od stresu w pracy i ciągłego pośpiechu w zyciu.
Wybrałem się na wizyte do gastrologa który zrobił USG jamy brzusznej które wyszło bardzo dobrze, zrobił wywiad odnośnie zachorowań na nowotwory przewodu pokarmowego w rodzinie którego nie było, dziadek zmarł na raka płuc w wieku 70 lat a pra babcia na raka jakiś narządów rodczych nie wiem dokładnie jaki ale była w młodym w wieku około 40 lat.
DOktor przepisał zestaw trzech leków które miałem brać prze dwa tygodnie. akurat wypadało to w Święta i sylwestra.
W trakcie kuracji antybiotykowej wszystko było idealnie z załatwianie od rana po śniadaniu wypróżnianie raz dziennie.
Po odstawieniu antybiotyku około tygodnia byliśmy na imprezie gdzie ewidentcie każdy się czymś zatruł pare osób miało ciężkie rozwolnienie i wymioty kilka dni i przeszło wszystkim, a moje objawy zupełnie na odwrót
wystąpiła gorączkaokoło 38 stopni bóle brzucha i problem z załatwianiem się nie mogłem się załtwić przez 4 dni.
Brzuch boloał strasznie a ja tylko puszczałem gazy po tych 4 dniach oddałem troche stolca z i mała ilością wody a wstolcu były czarne kropki bardziej kropeczki.
Od tego momentu zaczeły się problemy z załatwianiem z muszanie się i oddawanie niewielkich ilośći.
Zaczołem sobie pomagać różnymi herbatkami i wspomagaczami i kilka dni zaczeło być ok choć stolce były coraz cieńsze, następnie trzy dni znów problemy z załatwienie się i małe bobkowate stolce.
Ostatnie dwa i pól tygodnia to już jest istny horor ponieważ załatwiam się po sześć razy dziennie wstaje i od razu biegne do ubikacji załatwiam się bardzo luźnymi papkowatymi stolcami z duża ilością śluzu jeżlei nie są bardzo luźne są wtedy bardzo cienkie i jasne.Odżywiam się bardzo dobrze przez ostanie 3 tygodnie mieso gotowane tylko a ostatni tydzień wogule, duzo kleistego ryżu z marchewką gotowaną i próżonym jabłkiem, codzienie pije zawiesine parzoną z siemia lnianego i nadal nic nie pomomaga
Wykonałem test domowy na krew utajoną i wyszedł ujemny.
Wybrałem się na gastroskopie niestety do innego lekarza bo mój wyjechał w której wyszło że jest zapalenie błony śluzowej opuszki dwunastnicy i ślady żółci w tresci żołądka.
Od lekarza za wiele nie mogłem wyciągnąć ale powiedział że to problemy raczej od strony jelit kazał się uspokoić jak nie przejdzie to przyjść jeszcze raz, dlatego postanowiłem tutaj napisać poradżcie mi co mam zrobić jakie badania wykonać.
Jestem troche zdenerwowany a chiałbym to wszystko wyjaśnić żeby wykluczyć najgorsze.
Proszę o pomoc.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-20, 11:10  


Jeżeli podejrzewasz u siebie nowotwór (bo napisałeś na Forum Onkologicznym), to wybierz się do onkologa - nie potrzeba skierowania.
Ewentualnie do lekarza POZ/gastrologa w celu uzyskania skierowania np. na kolonoskopię, skoro lekarz sugeruje problemy z jelitami.

Via internet, nie widząc pacjenta i będąc w stanie go zbadać, my ani żaden lekarz niestety nie powiemy co Ci dolega. Oczywiście jeśli objawy są niepokojące to bardzo dobrze, że chcesz wykluczyć najpoważniejsze choroby, ostrożności nigdy za wiele.
Stąd jedyne porady, jakich w tym momencie jesteśmy w stanie udzielić, to te powyższe.

Aha, pijąc codziennie siemię lniane nie dziw się, że wydalasz śluzowate stolce - nasienie lnu jest surowcem śluzowym oraz tłuszczowym.
_________________
 
łukasz 29 


Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2012-02-20, 11:28  


Oczywiście wizyta u lekarza niczego nie zastąpi nawet na to nie licze chciałem się tylko odpowiednio przygotować zrobić jakieś badania żeby z czymś iść i nie tracić nie potrzebnie czasu. Odnośnie śluzu zaczołem pić siemie lniane dopiero jakieś 5 dni po stolcach z śluzem więc to napewno nie sprawa siemia lnianego.
Pójdę się umówić na wizyte do lekarza i wykonam podstawowe badania z krwi i kału plus markery nowotworowe.
Dzięki za odpowiedź

[ Dodano: 2012-02-20, 17:22 ]
Jestem załamany wynikiem dodatnim krwi w kale
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-20, 20:26  


Łukaszu nie załamuj się. Test moze wyjść dodatni przy nawet niewielkim krwawieniu z hemoroidów. Nie musi to oznaczać od razu najgorszego. Tak jak radzą przedmówcy, powinieneś przeprowadzić jeszcze diagnostykę jelita grubego-kolonoskopia.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-02-20, 20:44  


Dokładnie, krew w kale nie równa się od razu nowotwór.
Na pewno jest to wskazanie do dalszej diagnostyki, ale na spokojnie.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group