1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Autor Wiadomość
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2013-08-07, 21:46  


Lucyna45 napisał/a:
Taysha,witaj! Skąd wiesz , że czerniak powstał 4 lata temu? Może to było znamię, które teraz zaczęło się zmieniać?Czasem znamię jest wiele lat niegrożne , a potem nie wiadomo dlaczego robi się złośliwe.


Kurcze, masz rację :)
Nie wiem.
Faktycznie zaczęło zmieniać kolor teraz niedawno.

A czy organizm walczący z czerniakiem nie potraktuje płodu jako ciąło obce, bo też taką opinię słyszałam?
Aż mi głupio zadawać takie pytania :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #32  Wysłany: 2013-08-08, 08:31  


Taysha napisał/a:


A czy organizm walczący z czerniakiem nie potraktuje płodu jako ciąło obce, bo też taką opinię słyszałam?
Aż mi głupio zadawać takie pytania :)


:-) :-)
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #33  Wysłany: 2013-08-08, 10:16  


stefanek,

Hahaha :-D wiedziałam, ale mi głupio :) jak to pytanie skasować :)
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #34  Wysłany: 2013-08-08, 10:36  


Skasować może tylko moderator :)
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #35  Wysłany: 2013-08-08, 10:38  


wiesz co ignorancja raka skory w Polsce jest straszna... ostatnio czytalem kilka artykow na polskich portalach o 'kremach do opalania', byla nawet rozmowa z dermatologiem i jak nalezy zabezpieczac sie przed sloncem... w zadnym z nich nie padlo slowo rak nawet jeden raz... nawet w rozmowie z dermatologiem!!
jedynie dopiero rozmowa z Rutkowskim byla rzeczowa i na wazny temat jakim jest rak skory
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #36  Wysłany: 2013-08-08, 12:50  


Wiem to doskonale, chociażby po swoim przykładzie.

Teraz jest dla mnie oczywiste, że miałam czerniaka, okrągłe znamię z czarno sina plamą, jakby ktoś wstrzyknął w nie farbę, ciemniejące z miesiąca na miesiąc. A na moje pytanie skierowane do 2 kolejnych dermatologów, o opalanie, bo idą wakacje, obydwie Panie Lekarki stwierdziły, że spokojnie, można się opalać :/

Mam taki uraz do lekarzy, że z pokornej pacjentki zrobiła się ze mnie marudna, dociekliwa histeryczka - pacjentka. Ale właśnie przez to sobie żyję dalej już bez tego paskudztwa, bo nie zadowoliły mnie ich opinie drążyłam temat.

A jak ja bym chciała się leczyć i wiedzieć, i mieć pewność, że to co powie "Pan Doktor", to święta prawda i procent szans na jego pomyłkę, to od 0,1% do 1% a nie na przykład 50%. O ile człowiek byłby spokojniejszy i skupiał się na odzyskiwaniu zdrowia psychicznego, zamiast po każdej wizycie rzucać się na internet i godzinami szukać informacji, a potem jeszcze obiektywnie i z dystansem je filtrować na rzetelne i "nie". A potem znowu na wizytę z kartką A4 pełną pytań :)

A jeszcze mnie denerwuje, jak często słyszę, że moje dziecko jest takie blade i nieopalone :) wrrrr :)
 
Lucyna45 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 84
Pomogła: 27 razy

 #37  Wysłany: 2013-08-08, 13:48  


Witaj Taysha! Twoje pytanie wcale nie było niemądre i nie trzeba go kasować.Masz zostać mamą i jasne jest , że niektóre rzeczy Cię mogą niepokoić, masz na względzie dobro Twojego dzidziusia. Dla mnie jest to dowód , że nie myślisz tylko o sobie! Z tego co tu czytam, to widzę, że moja córka miała wielkie szczęście , że spotkała Panią dr. Mariolę K. z kliniki dermatologii w Katowicach. Ona tylko spojrzała i zadecydowała o natychmiastowym usunięciu zmiany. I to , być może zadecydowało o pomyślnym wyniku. Wtedy nie oznaczano jeszcze węzła wartownika. Wycięto wszystkie węzły pachwinowe. Przez jakiś czas ( około 2 lat ) , córka odczuwała dość duży dyskomfort z powodu puchnięcia nogi. Ale teraz zdarza się to sporadycznie ( np. w czasie dużych upałów), a ubiera buty na takich obcasach , że mnie od samego patrzenia wykrzywia nogi! Wiem jedno - ta choroba wymusza błyskawicznego działania! Nie ma czasu na namysły . Nawet jeśli są długie kolejki do lekarzy , to trzeba szukać pomocy prywatnie, i absolutnie nie dać się zbyć! :uhm!:
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #38  Wysłany: 2013-08-08, 13:53  


Czy badalas bloczki ponownie?Pytam poniewaz w pierwszym poscie podalas nie kompletny wynik.
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #39  Wysłany: 2013-08-08, 14:22  


No własnie z tym wynikiem jest kolejny problem.
Ponieważ pytałam lekarzy o brak tych danych i wszyscy stwierdzili, że nic nie wyszło i dlatego nie zostało wpisane.

Wczoraj jakoś mnie coś tknęło i zadzwoniłam do patomorfologa i powiedział, że to raczej pomyłka, że tego nie ma na wyniku i jutro będzie sprawdzał w archiwum.

Znowu się denerwuje, bo już się pogodziłam z czerniakiem i swoim "dobrym" wynikiem, a tu się może okazać, że jednak nie jest tak dobry jak sądziłam :|
Ale nic, muszę się wziąć w garść i poczekać. Mam nadzieję, że nawet jak się okaże gorszy niż myślałam cały czas, to ciągle będzie dość dobry i moje rokowania się nie zmienią. Ale znowu jestem zła, że ktoś popełnił błąd i to w moim przypadku.

[ Dodano: 2013-08-08, 14:42 ]
stefanek napisał/a:
Statystycznie w granicach 95% przezycia. Wiec glowa do gory nie jest tak zle! Mozesz sprawdzic na http://www.melanomaprognosis.org/


Ej, ten kalkulator w każdej opcji pokazuje 95% szans przeżycia :)
Trochę oszukane, ale pewnie, to leczenie autosugestią :-D
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #40  Wysłany: 2013-08-08, 17:11  


na pewno dobrze klikasz :) mi pokazuje rozne dane w zaleznosci od wyboru
oczywiscie ze jak wybierzesz np. 1.3mm breslow albo 1.4mm breslow to bedzie to samo
ale daj np. 1mm breslow ulcered vs 1mm nonulcered i bedzie roznica
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #41  Wysłany: 2013-08-08, 17:27  


Tak, cos źle klikalam :)
A co znaczy i czym się różni:
N/A
Extremity
Axial

W zasadzie to owrzodzenie czy będzie, czy nie, jakoś bardzo nie zmienia mojego rokowania. To prawda? Czy tylko się ludze :)

Szkoda, ze nie ma opcji wpisania mitoz.

A to w ogóle jest wiarygodny kalkulator?
Dlaczego jeśli przeżycie roczne wychodzi 99, 5% a 10 letnie już tylko 88% ??? Myślałam, że im później tym bezpieczniej ???
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #42  Wysłany: 2013-08-08, 18:02  


http://www.melanomaprognosis.co.uk/
sprobuj tez to

extremity - to rece, nogi
axial np. szyja

czerniaki na rekach lub nogach generalnie rokuja troche lepiej

owrzodzenie dosc wazne... powiazane z mitozami

niestety tylko 88% bo szanse na przerzuty prawie nie maleja z czasem :( poza tym dochodza inne czynniki jak starosc, smierc z innych powodow itp.
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #43  Wysłany: 2013-08-08, 21:08  


Aha, czyli jakby nie wzrasta ryzyko po 10 latach tylko dochodzą inne czynniki?
Za 10 lat będę miała 39, czyli starość jeszcze mnie nie zacznie zabijać :) Jest dla mnie szansa widzę oscylować koło 95% 8-)

Kurcze korzystałam w życiu z niejednego kalkulatora internetowego, ale nie sądziłam, że będę liczyć szanse na moją przedwczesną śmierć :)

Ale z drugiej strony jakby wszystkie inne problemy dnia codziennego zniknęły i życie stało się piękniejsze :) Mam tylko problemy z zasypianiem. Dziś mi się śniło, że mam przerzuty, ale nie wierze w sny prorocze (na szczęście) :)

Ale widzę jak z dnia na dzień zaczynam się oswajać z chorobą, a niedawno myślałam, że to niemożliwe i dziwiłam się ludziom, którzy tu piszą posty o warzywach itp. Zastanawiałam się jak to jest, że się uśmiechają mając raka. A jednak się da :) Czuje jak gdzieś uciekł mi ten pęd życia codziennego i zaczynam celebrować każdą miłą chwilę, żeby z niej skorzystać w pełni. Jeśli taka choroba, zakończy się dobrze, czyt. pozwoli dożyć starości, to niesie ze sobą wiele, bardzo wiele korzyści. To taki pstryczek w nos od życia, żeby nie być zbyt pazernym i nie myśleć ciągle "chce więcej i więcej" od życia. Chwila na zwolnienie, refleksję i docenienie tego co się ma. Oby z happy endem oczywiście :)

Teraz myślę tylko o tym, żeby zasnąć w tak dobrym nastroju :) żeby po dotknięciu poduszki nie przełączyć się w czarną rozpacz :) byle do rana :)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #44  Wysłany: 2013-08-08, 21:21  


tak mysle ze mozna zalozyc szanse na jakies 95% - te kalkulatory bazuja tez na starszych danych a jak wiadomo jest spory postep w leczeniu czerniaka (sa wreszcie jakies leki moze nie super skuteczne ale niosa jakas nadzieje)

Dokladnie tak samo mysle jak ty. Nastawienie do zycia sie zmienia. Jest to taki wlasnie pstryczek w nos jak piszesz. Wiekszosc ludzi uznaje zycie za pewniaka i kazdemu sie wydaje ze dozyje starosci. Ludzie pierdolami sie przejmuja zamiast korzystac z zycia poki jest.
 
Taysha 


Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 29
Pomogła: 3 razy

 #45  Wysłany: 2013-08-09, 15:16  


Dziś dostałam poprawny wynik od patomorfologa i nie mam owrzodzenia i figur podziału nie znaleziono :mrgreen: :mrgreen: o rany jak się ciesze !!! Mówił, że sprawdził kilkadziesiąt razy i nic nie znalazł :) boże co za ulga :) Kamień z serca :) Chyba się go pozbyliśmy w całości, oby na zawsze :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group