1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
ELA2010 


Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-08-31, 20:58  Prośba o pomoc


Prośba o interpretację wyniku prześwietlenia płuc. Opis wyniku "Sylwetka serca i krążenie płucne w normie. Miąższ płucny bez zagęszczeń. Zgrubienia okołooskrzelowe w dolnych cz. płuc. Kąty p-ż wolne." Z lekarzem zlecającym badanie jestem umówiona w listopadzie, czy mogę być spokojna, czy coś jest nie tak? Proszę o poradę.

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-08-31, 21:00 ]
Wydzieliłam Twój post do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-31, 21:06  


Zgrubienia okołooskrzelowe mogą wynikać np. z przebytej infekcji, stanu zapalnego, palenia papierosów.

Palisz? Z jakich wskazań było wykonywane RTG klatki? Czy lekarz je zlecający już widział wynik, czy dopiero w listopadzie ma to mieć miejsce?
_________________
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #3  Wysłany: 2010-08-31, 21:09  


ELA2010 według mnie wynik RTG wporzadku :) ale nie jestem lekarzem, dobrze ze umowiona jestes na wizyte.

Apropo czy coś szczególnego skłoniło cie do RTG?
 
ELA2010 


Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2010-08-31, 21:24  


absenteeism dzięki - lekarz zlecił prześwietlenie i wiele innych badań, które mam kolejno wykonywać ze względu na omdlenia czasami z utratą przytomności, zawroty i ból głowy szczególnie rano, gdy wstaję z łóżka oraz wyniki morfologii krwi obwodowej w szczególności WBC 21,6; NE% 86,2; LY% 9,4; MO% 3,7; EO% 0,6; BA% 0,1, pozostałe parametry w normie. Po zrobieniu wszystkich badań, co nastąpi dopiero w listopadzie, mam stawić się u lekarza. Infekcji ani stanu zapalnego nie było, papierosy palę (10-15). WBC podwyższone utrzymuje się od kilku lat, do tej pory było w granicach 11-15. Lekarz jeszcze tych wyników nie widział i dlatego nie wiem czy ma je teraz zobaczyć, czy czekać do listopada. Pozdrawiam
 
ELA2010 


Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-09-06, 14:33  


Proszę o interpretację badań tarczycy, nie chcę pytać w nowym wątku, bo wyżej podaję wyniki krwi, może to istotne.
Wyniki badań tarczycy
"W badaniu USG tarczyca położona typowo, dwupłatowa, płat prawy większy. Wymiary: płat prawy:27x37x64mm; płat lewy: 25x24x55mm.
Cieśń wąska. W tylnej części płata prawego, bliżej dolnego bieguna widoczny drobnotorbielowaty guzek o wym. 26x12x20mm, bez widocznych cech wzmożonego unaczynienia w opcji ADF. W płacie lewym w górnej części płata widoczny hyperechogeniczny guzek o średnicy 15mm z wyraźnie wzmożonym unaczynieniem brzeżnym i wnikającymi do miąższu naczyniami. W dolnej części lity hypoechogeniczny guzek o średnicy 24mm, z widocznym unaczynieniem brzeżnym. Obok widoczny drobnotorbielowaty guzek (o morfologii identycznej jak guzek płata prawego), bez cech wzmożonego unaczynienia. W miąższu płata widocznych kilka drobnych litych hypoechogenicznych guzków wielkości do 6mm, bez cech wzmożonego unaczynienia w opcji ADF. Okoliczne węzły chłonne nie powiększone."
TSH 3-cia generacja 0,622.

Niepokoją mnie te guzki hyperechogeniczny o śr. 15mm i hypoechogeniczne o śr. 24mm i drobne do 6mm. Czy słusznie? Jakby mógł ktoś mi bliżej przybliżyć co one oznaczają? Jak szybko powinnam iść do specjalisty i jakiego?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group