1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o interpretację wyników badań
Autor Wiadomość
Jola Warszawa 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-02-21, 22:21  Prośba o interpretację wyników badań


Witam,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o interpretację wyników badań mojej mamy. Karta Informacyjna przedstawia badania zrealizowane podczas hospitalizacji, przy czym czekamy jeszcze na wynik badania bronchoskopii (do odbioru w przeciągu dwóch tygodni). Proszę o jakąkolwiek interpretację (stadium, leczenie, rokowania). Mama ma 60 lat, paliła papierosy. Do lekarza zgłosiła się z objawami kaszlu, duszności i krwioplucia. Obecnie, po prawie 2-tygodniowej hospitalizacji mama czuje się dobrze, dokucza głównie kaszel.







001 (1).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1094 raz(y) 302,02 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1019 raz(y) 404,22 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1054 raz(y) 142,72 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-22, 00:13  


Aby móc coś powiedzieć o rokowaniach czy konkretnym leczeniu, trzeba mieć diagnozę - a ta będzie prawdopodobnie po wynikach bronchoskopii, które powiedzą z czym mamy do czynienia.
Niestety zmiana wygląda na nowotworową, choć TK opisane jest dość oględnie - brak informacji co do wielkości powiększonych węzłów chłonnych, brak nawet orientacyjnych wymiarów zmiany guzowatej.
_________________
 
Jola Warszawa 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2015-02-22, 11:27  


Uprzejmie dziękuję za priorytetową odpowiedź i jak tylko otrzymamy brakujące wyniki badania bronchoskopii, wówczas pozwolę sobie wrócić do tego wątku w celu ponownej interpretacji.

 
Jola Warszawa 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2015-02-26, 21:18  


Otrzymaliśmy wynik badania bronchoskopii (dokument wskazuje konieczność dodatkowych badań). Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu leczenia w innej placówce. Dziś chciałabym zapytać, czy z dostępnych na dzień dzisiejszy danych można coś wywnioskować.



003-kopia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 661 raz(y) 167,71 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2015-02-26, 21:35  


Rak niskozróżnicowany jest rakiem agresywnym, szybko postępującym i szybko dającym przerzuty.
Gdyby potwierdził się rak drobnokomórkowy (DRP), zastosowanym leczeniem byłaby zapewne chemioterapia.

Jeśli można spytać, skąd decyzja o zmianie placówki?
_________________
 
Jola Warszawa 


Dołączyła: 21 Lut 2015
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2015-02-26, 22:53  


Lekarz POZ skierował moją mamę do najbliższego oddziału pulmonologicznego, ale szpital, w którym znajduje się ten oddział jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania, co znacznie utrudniało kontakt z lekarzem prowadzącym (lekarz nie chciał udzielać żadnych informacji przez telefon) a przede wszystkim z mamą. Po uzyskaniu wypisu z oddziału pulmonologicznego kolejny krok z naszej strony, to wizyta u lekarza onkologa. Wybraliśmy więc leczenie w szpitalu w Otwocku (wizyta w przyszłym tygodniu). Jestem z Warszawy, dlatego też mam nadzieję, że leczenie mamy w Otwocku umożliwi mi lepszy kontakt z lekarzem prowadzącym na bieżąco a poza tym będę miała mamę przy sobie :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group