1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawdopodobnie nowotwór jelita grubego
Autor Wiadomość
kolorek 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Kielce

 #1  Wysłany: 2013-07-31, 15:38  Prawdopodobnie nowotwór jelita grubego


Witam,
Historia dotyczy mojego taty i podstępnej choroby jaka go zaatakowała.

Od jakiegoś czasu był osłabiony i leciała mu krew z nosa, od stycznia zaczął odwiedzać przychodnie i okazało się że niemal wszystkie wyniki krwi są złe, miał niedobór żelaza i mimo podawania suplementów pogarszał się on, anemia, leukocyty niskie. Niestety zanim trafił do szpitala minęło pół roku, oczywiście chodził do przychodzi ale lekarze rozkładali ręce na tak słabe wyniki krwi.

W koncu dostał skierowanie do szpitala, zrobili mu gastroskopię i kolonoskopie. Gastroskopia wyszła pozytywnie - tzn bez żadnych zmian, natomiast kolonoskopia... Polip wielkości 10 c. na 12 cm (okrężnica) Pobrano wycinek, w poniedziałek ma być wynik.
Ordynator zdziwiony bo nigdy tak wielkiego polipa nie widział, ale mówi że polipy są łagodne dlatego trzeba myśleć optymistycznie. Podbudował mnie tym, niestety dzisiaj po zrobieniu TK lekarka uświadomiła mnie że to żaden polip tylko rak, świat mi się zawalił. Mówi że mimo wszystko muszę się na to przygotować i lepiej wiedzieć wcześniej... Cały czas miałam nadzieję... Dodam ze tacie przetoczono krew, po odebraniu wyniku będzie miał operację usunięcia guza (wyniki histopatologiczne w poniedziałek) a TK będą jutro. Lekarka mówiła że lekarz-chirurg podejmie się operacji od razu, bo zazwyczaj procedura jest taka że najpierw dają chemie a poźniej operują. Powiedziała że jak nie będzie przerzutów, jeśli wykaże tak TK to bedzie bardzo dobrze...

Proszę powiedzcie mi na jakiej podstawie ona od razu stwierdziła że to rak, wciąż łudzę się ze to polip, dlaczego ordynator mówił jedno a ona drugie :(
Nie mogę w to uwierzyć... Wiem że muszę czekać na wyniki ale czekanie jest straszne!
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-31, 15:54  


kolorek udostępnij tutaj wszystkie badania przepisz albo zeskanuj.
Inaczej nikt tutaj nie udzieli Ci merytorycznej odpowiedzi.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
kolorek 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Kielce

 #3  Wysłany: 2013-07-31, 17:34  


Będę miała wyniki histopatologiczne i TK to się odezwę. Umieram ze strachu :uuu:
 
kolorek 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Kielce

 #4  Wysłany: 2013-08-02, 15:37  wyniki


Jesteśmy już po wynikach

Rozpoznanie kliniczne:
Guz wstepnicy
Wynik badania histopat.
FRAGMENTA PARVA TEXTI ADENOMATIS TUBULO-VILOSI CUM DYSPLASIA MINORIS GRADUS (LG coIN)

Proszę o przetłumaczenie.

Byliśmy u ordynatora i powiedział że jest dobrze, tak jak myślał, że to polip, nie mniej jednak tata musi się zgłosic na pilną operację wycięcia guza

Zaraz przepiszę wyniki TK

[ Dodano: 2013-08-02, 15:48 ]
TK JAMY BRZUSZNEJ LUB MIEDNICY MAŁEJ BEZ KONTRASTU I Z KONTRASTEM
Badanie wykonano 64 rzedowym, 128 warstowym tomografem komp. TOSHIBA AQUILON CXL
Narządy jamy brzusznej i miednicy mniejszej oraz płuca w badanym obszarze ciała bez zmian w obrazie tk.
Uchyłki widoczne w okolicy zstępniczo-esicznej. Guz wstepnicy szer. max 44 mm, ciągnący się na długość około 8 cm. Dodatkowo w kątnicy najpewniej polip wielkości 18 mm.
Lewowypukłe skrzywienie kregosłupa ledzwiowego ze spłyceniem jego lordozy. Masywna osteofitoza krawedziowa trzonów kregow l1-l4 z wielopoziomową dyskopatią w tym odcinku oraz masywnymi zmianami przeciążeniowymi w tych trzonach kręgów.

EGD
Przełyk i wpust o wyglącie prawidlowym. Zoladek: faldy sluzowki o rzezbie prawidłowej podatne na rozdymianie z zaznaczonym pólkowaniem. Odzwiernik kształtny, drozny. Opuszka 12stnicy i czesc pozaopuszkowa o wygladzie prawidlowym. W jeziorku tresc plynna z domieszka sliny i zolci. W gastroskopii odwr. wpust i dno o wygladzie prawidlowym.

FIBERKOLONOSKOPIA
W badaniu per rectum bez patologii w zasiegu palca. Stopien oczyszczesnia dosc dobry. Obejrzane cale jelito grube. W esicy kilkanascie uchylkow.
We wstepnicy wieloplatowy guz prawdopodobnie uszypułowany o srednicy 10-12 cm pokryty kruchą sluzowka, siegajacy do zastawki kretniczo-tetniczej. Obok polip przysadzisty o sr. od 2 cm pokryty sluzówką. Na dnie kątnicy przysadzisty polip o sr. ok. 1 cm pokryty krucha sluzówką. Pozostała czesc jelita o wyglacie prawidłowym.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group