1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Autor Wiadomość
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #16  Wysłany: 2011-09-10, 22:59  


jesteśmy z Zakopanego. Strategia na poniedziałek Pani Dr jest taka że postara się nas wcisnąć na USG do bardzo dobrej Pani Dr, strasznie to szybko idzie ale mimo wszystko wg niej i tak już infekcja by wyszła a tu nic, codziennie mierzymy temperaturę ale jest ok i nie za bardzo wiemy z której strony się zabrać bo wskaźniki zapalne nie wykazują nic a jednak coś jest nie tak, mówią że może jakiś wirus ale co za wirus nie daje objawów takich normalnych? Źeby go chociaż gardło bolało to bym się uczepiła anaginy. konsultacja z inna P.Dr -tylko biopsja da pełen obraz. Ale narazie jakie właściwie wskazania do biopsji?? jestem poprostu zmęczona takim proszeniem o wszystko. I tak wszystkie badania 100% płatne a jeszcze z łaską :(
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #17  Wysłany: 2011-09-10, 23:12  


Dobra, wobec tego dawaj znać co wyniknie z tych poniedziałkowych posunięć. Co do prawdopodobieństwa infekcji, mnie także wydaje mi się to mało prawdopodobne. Chyba, że jakaś mononukleoza na przykład. A pytałaś o boreliozę? Zakażenie tym świństwem także różnie się objawia. I do biopsji się zgadzam. Z tym, że ja raczej zmierzałabym do wycięcia i zbadania całego węzła, biopsja nie zawsze daje jednoznaczne wyniki. I nie proś już-naucz się ŻĄDAĆ. Wiem, że jesteś zmęczona, ale żeby chorować, trzeba mieć końskie zdrowie. To święta prawda...Czekam na wieści :papap:
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #18  Wysłany: 2011-09-10, 23:16  


Dziękuję :) za dobre słowa i za rady, a teraz już przytule mojego małego mężczyznę i zasypaimy żeby mieć siłe na jutro :) dobrej nocy
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #19  Wysłany: 2011-09-10, 23:18  


Tulaj, ode mnie również |buziaki|
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #20  Wysłany: 2011-09-11, 00:53  


Justynka pozdrawiam i nie daj się W końcu to ty jestes matką i walczysz o swpje dziecko. Cos za duzo tych węzłów. Zbierz siły i nie dja sie spławić. Całusy dla Was
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #21  Wysłany: 2011-09-11, 07:26  


Posłuchajcie... Już chyba dość straszenia. Tempo powiększania się węzłów świadczy raczej o jakiejś infekcji, a nie o nowotworze. Powiększenie węzłów chłonnych szyjnych może być wywołane przez adenowirusy, odrę, różyczkę. Trzeba najpierw dokładnie przebadać krew w kierunku infekcji wirusowych i odzwierzęcych, gdyż to najbardziej prawdopodobna przyczyna Twojego niepokoju. Byliście ostatnio gdzieś w ciepłych w krajach? Może był wujek/ciocia? Przebadaj, i to najlepiej w poniedziałek, małego w kierunku mononukleozy, bartonelli, toksoplazmozy. Pobierz wymaz z gardła z antybiotykogramem, aby stwierdzić, czy nie doszło do zakażenia gardła paciorkowcem, czy grzybami, czy też jakimś innym paskudztwem. Nie zadręczaj się przedwcześnie, pamiętaj, że u osób młodych i dzieci limfadenopatia jest najczęściej spowodowana infekcją o tle wirusowym. Więc najpierw dokładnie zdiagnozuj małego. Na pobranie węzłów do badania przyjdzie czas, jeśli w ciągu 4-6 tygodni nie będą się zmniejszać.

Tu znajdziesz garść fachowych informacji:
http://www.magazynorl.pl/...gnostyczne.html
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #22  Wysłany: 2011-09-11, 08:01  


Gazda!
masz oczywiście racje :) dziś nowy dzień- nowe możliwości. Misiu przez noc nie wygląda gorzej tylko tak samo więc jest ok :) przynajmniej ja się cieszę. Ja nie zakładam złego scenariusza to raczej lekarze straszą mnie różnymi niemiłymi terminami jak biopsja. Jutro znów badanie krwi. Zobaczymy jak będzie. Nasza P. Dr krzyczy na Panie w labolatorium więc wyniki mamy na Cito. Chyba się sama trochę martwi. P.Dr myślała i o śwince i o różyczce i o innych takich dziecięcych ale brak czegokolwiek w gardle i zupełny brak gorączki i wybroczyn na skórze skłania ją do myślenia w kierunku czegoś od zwierząt, narazie błądzimy :) a strach jest rzeczą ludzką zwłaszcza jak chodzi o jedynego człowieka który z Tobą jest :)
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #23  Wysłany: 2011-09-11, 10:31  


Witam,
Nie chciałam straszyć, ale sama wiem, że byłabym zaniepokojona takim obrotem sytuacji. Także dziwi mnie ten postęp w ilości powiększonych węzłów. Ale też życie nauczyło mnie, że trzeba dmuchać na zimne, bo lekarze to różni są... :-D U mnie węzły roooosłyyyy i rooosłyyy ponad rok... [no] (porażka). A strach to naturalna rzecz i przydatna, bo daje na kopa do działania :trtd: Będzie dobrze :papap:
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #24  Wysłany: 2011-09-11, 10:34  


Chyba jednak pojedziemy dziś na oddział :( obwód szyi się nie zmniejsza za to zrobiła się gorąca z jednej strony. Temperatury ogólnie nadal brak, gardło czyste. Z jednej strony cieszy mnie to bo najwyraźniej jakiś stan zapalny (chyba-mam nadzieję).
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #25  Wysłany: 2011-09-11, 10:39  


To raczej na pewno jakiś stan zapalny-za szybko to postępuje. Jedź więc na oddział, im szybciej znajdą winowajcę, tym lepiej. Pozdrawiam :)
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #26  Wysłany: 2011-09-11, 19:24  


Byliśmy w końcu tylko u lekarza. Powiedział że nie ma sensu jechać na niedziele i tak dziś zadnej diagnostyki nie zrobią. Gardło czyste, brak gorączki. Tylko mały jest bardziej zmęczony. o 18 już ziewał i po spokojnej zabawie cały mokry. Jutro rano badanie krwi. Zobaczymy może coś się poprawiło.
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #27  Wysłany: 2011-09-11, 19:36  


Justynka trzymam kciuki Bedzie dobrze no ale badania musicie zrobic bez tego się nie obedzie. Pozdrawiam cieplutko
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #28  Wysłany: 2011-09-11, 19:55  


Synek już śpi. Opowiada coś przez sen. Chciała bym jutro dobre wiadomości:) Napewno będą dobre :) i samych taki wszystkim tu obecnym na forum. Oby kończyło się tylko na strachu, a jeżeli nie to siły w walce choć wiem że jest ciężka. Napiszę jutro. Dziekuję wam. Że pomagacie spanikowanym rodzicom.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #29  Wysłany: 2011-09-11, 20:44  


Skarbie - będzie dobrze. Trzymam kciuki.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Justynka_84 


Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 26

 #30  Wysłany: 2011-09-11, 21:15  


Gazda! przepraszam, że pozwalam tak sobie może zbyt bezpośrednio ale poczytałam ostatnio Twoje wpisy i się poważnie zaniepokoiłam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group