1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powiększone węzły chłonne szyi
Autor Wiadomość
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #46  Wysłany: 2011-05-05, 21:56  


Wczoraj znowu wyczułem jakiś węzełek nad lewym obojczykiem ma około 4-5mm, jest ruchomy, nie wiem czy to ten który był na początku. Ostatnie USG miałem 2 miesiące temu i mowy o nim nie było. Reszta bez zmian. Długo grzebałem zanim go wygrzebałem, nie wiem czy od gniecenia mógł się powiększyć?
Jutro idę po skierowanie na morfologię i OB bo minęły już 3 miesiące od ostatniej.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #47  Wysłany: 2011-05-05, 22:59  


marcin1804 napisał/a:
czy od gniecenia mógł się powiększyć?

Oj, tak.

Lepiej nie gnieść.

_________________
pozdrawiam, DSS.
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #48  Wysłany: 2011-05-10, 17:58  


Zrobiłem dzisiaj kolejne USG i węzełek który wyczułem nie jest węzłem nadobojczykowym ale jest nisko na szyi do tyłu od mięśnia SCM, te węzły podobno były widoczne wcześniej, później znikły a teraz znowu są.

Opis:

W okolicy podżuchwowej obustronnie widoczne pojedyncze odczynowe węzły chłonne o wym. do 22x7 mm; poza tym do tyłu od mięśnia SCM obustronnie widoczne są pojedyncze drobne węzły o wym. największy 7x4mm.
W dołach nadobojczykowych oraz podobojczykowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
Tarczyca i ślinianki bez zmian ogniskowych.

Byłem też wczoraj u swojej lekarki (znów się zmieniła bo poprzednia odeszła), chciałem dostać skierowanie na morfologię i OB bo Hematolog kazał powtórzyć po 3 miesiącach ale lekarka powiedziała że wszystko zbadają w szpitalu w którym mam mieć badania z powodu hipogammaglobulinemi, w ogóle nie sprawdziła węzłów rzuciła tylko okiem na wyniki sprzed 3 miesięcy i życzyła powodzenia.

Pozdrawiam
Marcin
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #49  Wysłany: 2011-05-10, 18:46  


marcin1804, z USG wynika, że są to węzły odczynowe i nic w tej materii się nie zmieniło. Prawdopodobnie te węzły mają związek z hipogammaglobulinemią.

Jeśli lekarka nie chce dać Ci skierowania, a czujesz taką potrzebę wykonania morfologii zrób prywatnie, nie jest to duży wydatek a będziesz spokojniejszy.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #50  Wysłany: 2011-05-11, 17:19  


Znowu dopadła mnie angina i znowu skierowanie do laryngologa. Ponadto lekarka mówi że wymacała powiększone węzły karkowe co mnie zdziwiło bo to zawsze ja coś wynajdywałem i nie zawsze to były węzły, szczerze mówiąc ja w tym miejscu nic nie czuję, w opisie USG tęż nic niema, czy mogły zostać pominięte w USG?
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #51  Wysłany: 2011-05-11, 18:48  


marcin1804, masz anginę?Masz.

W związku z tym mogły pojawić się nowe powiększone węzły chłonne związane z infekcją.

Bardzo Cię proszę nie panikuj.

pozdrawiam

zuza


_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #52  Wysłany: 2011-05-12, 07:49  


marcin1804,
zufed napisał/a:
Bardzo Cię proszę nie panikuj.


I ja również bardzo proszę, z góry dziękuję.
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #53  Wysłany: 2011-05-12, 08:55  


No ok dzięki, postaram się :)
Dzwoniłem w wiele miejsc ale laryngolog najwcześniej może przyjąć w poniedziałek, póki co lekarka nie przepisała antybiotyku. Gorączki nie mam, wczoraj 37, dzisiaj 36,5 boli tylko gardło podczas przelykania, nasilił się katar i pojawiło się sporo grudek chłonnych w gardle. Lekarka oceniła to jako początek anginy chociaż ona chyba zwykle przebiega z wysoką gorączka i jakimś nalotem na migdałkach którego też nie mam. Z węzłów podżuchwowy prawy podczas dotyku zaczął lekko boleć, reszta bezbolesna.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #54  Wysłany: 2011-05-12, 17:08  


marcin1804, proponuję kupić jakieś tabletki na gardło do ssania i pić ciepłą herbatkę z cytryną.

Możesz sobie płukać gardło naparem z szałwii.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #55  Wysłany: 2011-05-12, 18:13  


Dzięki zufed, póki co płuczę gardło rozpuszczoną Polopiryną S tak jak ostatnio, a do ssania Cholinex.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #56  Wysłany: 2011-05-16, 17:53  


No więc dzisiaj byłem u laryngologa, ból gardła już do tej pory przeszedł ale jest ropny katar.
Początkowo lekarka wystraszyła się jak powiedziałem o węzłach bo jak twierdzi ma złe doświadczenia z tym związane, i jak się nie zmniejsza to da skierowanie do szpitala. Przejrzała wyniki USG, krwi i wymazy nosa, gardła które robiłem wcześniej, pomacała węzły które bez problemu wyczuła. Była zaskoczona że nie było żadnego leczenia ani badań zleconych przez lekarza przez te ostatnie 9 miesięcy. Później zajrzała do nosa i gardła no i pojawił się w końcu uśmiech na Jej twarzy, zapytała kiedy były badane zatoki? - nigdy, i znowu zaskoczenie, że od tego należało zacząć. Jak twierdzi to wydzielina spływająca po gardle powoduje stan zapalny i ból, możliwe że stąd powiększone węzły, poza tym mam krzywą prawą przegrodę nosową ale o tym wiedziałem.
Przez najbliższe 10 dni będę leczył zatoki, 30.05 kontrola, zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #57  Wysłany: 2011-05-16, 18:50  


marcin1804, bardzo się cieszę, że znaleziono wreszcie prawdopodobną przyczynę, mam nadzieję, że wyleczą Ci te zatoki skutecznie.
  
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #58  Wysłany: 2011-05-17, 20:32  


I ja również mam taka nadzieję.


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #59  Wysłany: 2011-05-22, 22:08  


Marcinie - jestem twórcą tego forum.
Wybacz, ale Twój wątek nie odpowiada tematyce tego forum. Winien być on prowadzony na forum gdzie udzielane są porady internistyczne lub laryngologiczne.
Na tym forum poświęcamy swój czas by pomóc ludziom walczącym o swoje życie lub osobom leczonym paliatywnie - czyli takim, które w stosunkowo niedługim czasie czeka śmierć.
Jestem przeciwna odciąganiu naszej uwagi przez osoby cierpiące np. na zapalenie zatok.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
marcin1804 


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 39

 #60  Wysłany: 2011-06-24, 14:37  


DumSpiro-Spero, Bardzo przepraszam że zawracam wam głowę swoimi problemami, może to nic poważnego ale ja naprawdę obawiam się chłoniaka.
Leczenie zatok pomogło na ropny katar i zmniejszył się trochę spływ wydzieliny po gardle ale dalej jest, a węzły bez zmian.
Dzisiaj wyszedłem ze szpitala gdzie m.in. zrobiono mi tomografię zatok obocznych nosa i wszystko z nimi w porządku i to nie one są przyczyną powiększonych węzłów. Ze szpitala po badaniach które były robione w związku z hipogammaglobulinemią skierowano mnie do poradni hematologicznej w związku z węzłami. Liczyłem że podczas pobytu dowiem się co jest przyczyną powiększenia węzłów, ale niestety dalej nic.

Zamieszczam wypis ze szpitala



_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group